Monster Hunter: Lov sa začína

• Slovensko Monster Hunter (viac)

Za hranicou nášho sveta leží iná dimenzia, v ktorej vládnu zúrivé a nebezpečné monštrá. Keď sa do tohto sveta dostane poručíčka Artemis (Milla Jovovich) so svojou elitnou jednotkou, začne sa boj o holý život. V snahe vrátiť sa domov sa spoja so záhadným lovcom (Tony Jaa), ktorého zručnosti a skúsenosti sú pre prežitie v nehostinnej zemi viac než užitočné. Tím bojovníkov tak musí odvracať nespočetné útoky zákerných príšer a zároveň nájsť cestu domov. (Itafilm)

Melios

[SPOILERY!] Tak teraz som si uplietol riadny bič, pretože vysvetliť, prečo som tomuto filmu dal triezve 4* bude obzvlášť ťažké. No začnime zľahka, už keď sa film prvý raz predviedol v podobe traileru, bolo mi jasné, že to žiaden oscarový snímok nebude. Čakal som obyčajné zábavné béčko z dielne Paula Andersona podľa jeho zabehnutých koľají. To som aj dostal, čiže s výsledkom som viac-menej spokojný. Čo sa týka obsahu, tam je to už trochu diskutabilné. Film by sa dal rozdeliť do hodinovej nudnej, piesočnatej pasáže a tej zábavno-uspokojivej pasáži v džungli. Prosto by som film prirovnal k novodobému remaku Power Rangers. Je do bebilné, až je to miestami cringe, o tom niet pochýb, no ak pritom vypnete mozog dokážete si to náramne užiť. To platí aj v tomto prípade. Určite sa jedná o jeden z tých horších filmov tohoto režiséra, čo zachraňuje jedine fakt, že je to typická monštrózna akcia ako v prípade Godzilly či King Konga. Neviem ako vy, no toto je presne ten typ filmu pre nenáročných. To či sa film dobre drží svojej predlohy vám ako, človek, ktorý s Monster Hunterom nemá žiadne skúsenosti povedať nemôžem. Celkové spracovanie filmu je priemerné. Úvod ušiel, no na pomery väčšiny akčňákov vás hodí rovno do akcie, nič vám nevysvetlí a postavy mimo Artemis sú v tejto sekcii filmu asi rovnako užitočné ako bočné postavy v hororoch. Takže sa môžete tešiť, že čoskoro budú slúžiť ako niekoho žrádlo. V tomto momente je vidieť že je film až príliš PG-13 a miesto krvi používa až nejak moc často pofidérnu bielu tekutinu ako náhradu. Zbytok filmu budete čumieť na to, ako sa snaží Milla Jovovich vyhýbať príšerám, čo najviac ako dokáže a tak uvidíte len zlomok využitého potenciálu v podobe arachno-monštier ak do nich nebudem počítať aj Tony Jaa. A keď sa zrovna neuteká tak narazíte na asi tak štyri opakujúce sa monštrá v púšti (niektoré aj v džungli, čiže veľký win to nie je) a vo finále sa dostanete aj do džungle, ktorá ako samostatný akt z celého filmu funguje asi najviac. Bol dobrý nápad zo strany producentov a rekvizitárov, aby sa zbrane v tomto filme ukazovali, čo najmenej, pretože vyzerajú presne tak, ako som čakal. Čiže ako dajaké cosplaye. Tým nechcem uraziť cosplayerov, no keď váš film má rozpočet 60 melónov, tak už niečo na úrovni očakávate. Nie je to nejak vysoký rozpočet, no ani to nie je málo. Zároveň, ale ich váha a spôsob akým sa s nimi zaobchádza vyzerá o trochu reálnejšie a tak sa nemusíte báť bizarných bojov á la live-action Bleach. Samozrejme o fotorealistike celého sveta sa ani nemusíme baviť, pretože toto sa tu akosi nerieši a filmárom je celkovo jedno, že pôvodná hra skrátka tak ako vyzerá bude vyzerať v realite dosť debilne. To či na to budete brať ohľad je už len na vás. Ja som bol túto rozbíjajúcu imerziu schopný ignorovať, i keď musím uznať, že takto sa skrátka hra filmu neprispôsobuje. V druhom akte sa vám ukážu postavy, trošku známejšie z hernej predlohy (pravdepodobne) a finálna bitka. Tá i keď je nereálne vyhrotená, je uspokojivé sa na ňu pozerať. No a to je v skratke tento walking simulator, kde beháte okolo jednej lokality do kolečka dokola so zvláštnym parťákom. Tlieskam autorom, pretože nie je umenie natočiť dobrý film podľa hry, ale zlý film podľa hry, na ktorý sa skvelo pozerá. Vo výsledku môžem povedať len toľko, že Anderson v podstate spravil "pokračovanie" Aliena vs Predátor. Je to debilné, bočné efekty neuspokojivé, no čo sa týka akcie a boja, tak v tom sa film tak vyznamenal, že pretrpíte aj ten nezáživný zbytok. Evidentne je vidieť, že bol film stavaný pre 3D premietanie v kine, čo sa v dnešnej dobe zdá ako nevydarená utópia. Skrátka film prišiel v zlej dobe a to sa na ňom podpísalo. Takže, i keď dokážem pochopiť, prečo si väčšina ľudí myslí, že je film priemerný či podpriemerný, v skutočnosti je to veľmi zábavné béčko, možno céčko, ktoré dokáže viac než len bizarne pobaviť. A teraz finálna otázka: Odporúčam to? Ak milujete veľkolepé bitky a ste nenároční...hej, prečo nie? Beriem všetko, čo bude lepšie ako Assassin's Creed. () (menej) (viac)

Maynard.

No čoveče, nikdy bych nevěřil, že se budu dívat dobrovolně na film s 48% a vono jo. Milla už nám taky krapet zestárla, ale to mi vůbec nevadilo. Je zajímavý, že tahle herečka si vybírá, nebo je vybírána do filmů, které by se daly nazvat lehce béčkovými. Od tohodle sem nečekal vůbec nic a dostalo se mi hodně slušný podívaný s hodně nadupanejma efektama. Hlavně teda "démon", ten se hodně povedl. Rejža si očividně libuje v bouračkách, páč jich tam bylo nejmíň 5 a všecky hnedka přes střechu. Jinak příběh plitkej jako ten moravskej talíř, ale zábava skvělá... ()

herr_carter

Kdyby mi bylo cca o 25 let méně, byl bych zřejmě nadšen. Uskromním se na toto: Efekty 4,5/5, děj 0/5, herci 0/5. Čtyři a půl děleno třema rovná se jedna a půl hvězdy. Jednoduchý a transparentní výpočet, víc nevím, co bych o tomhle spektáklu řekl. Možná jen to, že kdyby se ve filmu třeba 3445x objevila americká vlajka a americký prezident s bazukou, začal bych ve tvůrčím ansámblu hledat největšího mistra onanie Jardu Emerichů. Je to ale pravda o dost kvalitnější než třeba Tyranosaurus vs Aztékové a Žralokonádo...................moje hodnocení = 3 z 10. ()

sedm.1

Já mám po pravdě řečeno z této podívané docela rozporuplné pocity. Na jednu stranu totiž Monster Hunter obsahuje naprosto vše, co bych od podobných podívaných očekával, respektive chtěl, takže zatraceně svižný spád, hromadu akce, nenudící postavy obsazené výraznými herci a hlavně spoustu monster, no a to vše se sem skutečně podařilo W. S. Andersonovi napěchovat, takže bych měl být ve výsledku opravdu spokojený, jenže zde přichází ona rozporuplnost, jelikož ačkoliv to tam vše, jak jsem zmiňoval, je, tak to stejně nějak zvlášť nefunguje, nepůsobí. Nechci to tedy úplně hodit na zápletku, protože ta je sice jednoduchoučká a naivní, ale snad až na úplný závěr není zas až tak úplně mimo, a nemyslím si, že by za to mohl třeba i přímo samotný Andersonův režijní um, který tedy upřímně není kdovíjak kvalitní, ale v rámci snesitelnosti film poskládat umí. Prostě nevím, proč přes všechen ten zábavný a požadovaný obsah nejsem s konečným výsledkem spokojený. Monster je dost a v rámci možností vůbec nebudí dojem lacinosti, akci sice chybí mnohem větší nekompromisnost a krvavost, ale co se přehlednosti a efektnosti týče, nemám problém, pouštní atmosféra je též velmi působivá a Mila s Tonym se vhodně doplňují a je to takový sympatický béčkový páreček, který slušně šlape. Ať je to každopádně čímkoliv, resumé je, že Monster Hunter sice není žádná velkolepá, strhující, efektní, akční pecka, kdo se chce ale prostě jen nenáročně pobavit při rozhodně nenudící monster jízdě, zklamán touto podívanou rozhodně nebude. ()

Kienast

"To muselo dát práce, přitom taková blbost!" Hloupý film bez špetky nápadu, všechno co se tam objeví jste už viděli jinde a určitě lépe. A ten konec? To bylo v módě v pilotech seriálu, né v kino blockbusterech, ledaže doufá mistr v pokračování a to doufám, že natočí někdo jiný. 3/10 Taky vás štvala ta hudba alá Stranger things, která k tomu vůbec neseděla? ()

iXtr3m3

Po technickej stránke bezchybné, po stránke príbehu a scenára, klasický Paul W.S. "Resident Evil" Anderson. Žiadna sláva a zároveň žiadna megablamáž. Je pravda, že ako klasické videoherné adaptácie, opäť trestuhodne nevyužitá značka, trestuhodne preto, lebo podľa záveru, informácii od postavy Rona Perlmana a hlavne podľa potitulkovej scény, to má zarobené na zaujímavú mytológiu, ktorej pokračovanie sa asi nikdy na svet už nepozrie. Jedine, že by to zasa Anderson skúsil ako pri Eviloch, čo by som bol rád. ()

kenkaku

Na film budu pravděpodobně příliš mírný. Průměr si opravdu nezaslouží. Přestože vizuál je perfektní a monstra ukázková, film selhává na prvoplánovaném záměru nezůstat u jednoho filmu. Děj je proto nevyvážený (první plovina se celkem vleče) a prakticky neukončený. To že je natočen podle hry a proto má své groteskní momenty (kuchař je jen jeden za všechny). ()

Rudinsky odpad!

Príšery, guilty pleasures a Perlmana mám rád, rovnako, ako mi nevadí ani drsná 45 kilová Milla Leeloo Jovovich masakrujúca čo jej príde pod rúčky (ktorej som to ale samozrejme oveľa viac žral v 90tych v sexy kostýme od Gaultiera, než ako teraz). Toto je ale totálna tupota od scenára až po absurdne zlú réžiu, ktorá devastuje ešte aj to málo cool v tomto filme. Strata času. ()

Silwer

Tvl tak tohle bolelo..pribeh idiotsky,nejdriv to vypada na survival dvou postav..potom se prida tym divnych postav o kterych defakto nic nevime a tomu vsemu tam sefuje hellboy s nejhorsim ucesem v historii Jo a hudba..to je kapitola sama pro sebe..ta je otresna.. 2* jen za potvory,i kdyz vlastne tam jsou jen 4 druhy🙈🙈 ()

Marius_ss

Som fanúšik Milly (a priznám sa, že nie kvôli jej hereckému “talentu”). Tým pádom jej žeriem rolu “ženského Ramba”, na ktoré mám inak dosť jasný názor (nie! :). No čo tento film vytiahlo na pomerne vysoké hodnotenie, bolo, že som sa ani minútu nenudil ! Navyše to nebolo ani take debilne, ako podobné filmy zvyknú byť. Opäť sa raz potvrdzuje, že je lepšie ísť na film s nízkymi očakávaniami. A musím spomenúť aj vizuálne efekty, ktoré boli jedny z najlepších čo som kedy videl ! A soundtrack, ktorý bol veľmi zaujímavý, a určite pridal na kladnom hodnotení ! ()

Han22

Paul Anderson je režisér, který točí naprostý braky, ovšem s naprostým přehledem a hlavně braky kulervoucí a zábavné. V Monster Hunter se kradlo až se hory zelenaly :) Skupina mariňáků se dostává bouří na jinou planetu, kde je čekají brouci z Hvězdné pěchoty, kteří staví hnízda jako ve Vetřelcích a bojí se světla jak v Černočerné tmě. V písečné planetě ala Duna je čeká o 200% upgradovaný písečný "červ" a léty a sérii Resident Evil prověřená Mila Jovovich brzy navazuje "vztah" ala Můj nepřítel s Tony Jaa. Když přidáte pár dinosaurů a ve finále ještě vykrádačku Pána prstenů a naprosto nečekaný závěrečný boj, vypadá to jako šílený maglajz. Ale Anderson to ukočíroval a vzniklo naprosto geniálně zábavné monster béčko s kulervoucí akcí, parádními efekty, nezničitelnými bestiemi, béčko jaké tu nebylo od dob série o Riddickovi. Inťoši ať si hledají díry ve scénáři a ploché postavy, já jsem u některých scén křičel nadšením a jen zbytek soudnosti mě brání tomu nenapálit 5*. PS: Konec odkazuje ke konci původního Mortal Kombatu :) Režisér se evidentně bavil a já s ním. V covidové bídě sci-fi roku 2020. ()

Wally

Jednu hvězdu za ty boží pavouky a zelené oči Milli...jinak tragédie hodna pana Andersona...Ron byl vyloženě směšný a to mi vzalo chuť hned na začátku. ()

Zmrv

Videoherní předlohu znám jen z několika videí a obrázků, takže v tomto ohledu filmové zpracování hodnotit nemůžu. Od Paula Andersona se ale dá čekat jenom bezduchý, akční výplach, takže se před shlédnutím nabízela jednoduchá otázka. Bude to aspoň zábavný akční výplach? A po shlédnutí nutno odpovědět, že není. Zápletka je absolutně primitivní báchorka, fungující jako záminka pro pár efektních bitek s titulními monstry. A právě ty bitky jsou to jediné, co film aspoň trochu zachraňuje. I proto, že na speciálních efektech se evidentně nešetřilo, a tak monstra vypadají celkem k světu. O hereckých výkonech nemá smysl mluvit, protože i kdyby se herci snažili (jakože mi nepřišlo, že by se tak dělo), tak jim scénář moc prostoru vyniknout neposkytne. Monster Hunter se tedy dá přežít bez utrpení, ale bídu videoherních adaptací neprotrhne, naopak ji spíše utuží. 45% ()

Litvicek

Tak tohle byl zajímavý experiment. Začátek vypadal slibně, pak se přehoupneme vizuálně a pomalu i dějem do filmu Černočerná tma, akorát v podání Jovovich. Posléze už to začíná vypadat, že se dostaneme k celkové pointě filmu, která vysvětlí, o co vlastně jde a co od toho všeho čekat. To jsem se hodně zmýlil. Ke konci se tam objeví rastafariánský Ron Perlman, který nasadí charisma ale kurví si to tím příčeskem. Pleška by mu slušela víc a filmaři by ušetřili. Na konci se objeví nějaká nestvůra, bůh ví proč a bůh ví proč ji vlastně chtějí zabít. Poté, co ji zabijí, proběhne oslavný dialog, pak se objeví další stvůra a s ní se objeví i titulky a konec filmu. Jo a bacha na SPOILER. Jak tohle zhodnotit? Vyloženě jsem u toho netrpěl, akční to bylo i přes fakt, že je to nehorázná sračka ale sjel jsem to do konce a mít to s dabingem, tak na noční projekci na odreágování, proč ne? ()

Fary

Pokud od toho čekáte blbinu, nebudete zklamaní. Pokud od toho někdo čeká další oduševnělý snímek s hlubokou myšlenkou, spletitým melodramatem a uvěřitelnými efekty, tak šel na špatný film. ;) ()

Corpsegrinder

Film bez začátku, konce i příběhu. Klasická Andersonova adaptace hry která si z předlohy bere absolutní minimum. Dokoukat to šlo ale takovej film přišel zhruba o 40 let pozdě, v 80s by to letělo. ()

Wonder Woman 1984 se v kinech nedaří

Wonder Woman 1984 se v kinech nedaří

20.12.2020

Přestože se pokračování Wonder Woman tentokrát zasazené do roku 1984 dočkalo vlny pozitivních reakcí jak z řad diváků, tak i zámořských kritiků, první víkend v kinech se slavné hrdince od DC úplně… (viac)

Monster Hunter v čínských kinech neudeří

Monster Hunter v čínských kinech neudeří

06.12.2020

Žádná jiná země na světě momentálně nedisponuje tolika otevřenými kiny, jako právě Čína. Přidejte fakt, že snímek Monster Hunter, filmová adaptace známé herní série, vyloženě cílí na asijský trh, a… (viac)