M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

Toumyk

Seriálová klaska, má velmi dobrý dabing...v originále jsem viděl snad jen 2-3 díly. Člověk může u tohoto seriálu v klidu všechno vypustit a užívat si chvíle plné napětí, vtipu i romantiky...zkrátka pohoda. ()

Titleist

Bylo mi 11 let, když jsem na jednom z mnoha golfových turnajů, vyhrál 3 VHSka tohoto legendárního seriálu. Hned při prvním sledování M*A*S*He, kdy jsem poprvé na vlastní kůži okusil jeho fantastickou atmosféru, jsem si ho zamiloval. Dnes pro mě má naprosto nevyčíslitelnou cenu. Když se nudím, pouštím M*A*S*H, když mám špatnou náladu, pouštím M*A*S*H, vlastně ho pouštím vždy když končím den, nebo když mám volný den. M*A*S*H má díky velkému počtu a obrovské kvalitě epizod tu vynikající vlastnost, že se nikdy neokouká a dívat se na něj je jako zaběhnout si mezi partu vašich nejbližších prátel. Jeden z nejlepších počinů kinematografie všech dob. 96% ()

moviepill

Priemernosť strieda genialita, najmä úvodné diely, kde ešte vystupuje "stará fajta" Trapper, Kuníksciht a Henry Blake. Neskoršie epizódy s Harry Morganom už nemajú to čaro,ale ešte stále sa aj po toľkej dobe nájde sem-tam absolútne famózny diel - napríklad ten s vaňou... Skrátka, M*A*S*H je legenda, ku ktorej sa dá vrátiť a som rád, že ju pomerne pravidelne vysielajú aj v TV. Je pravda, že ctižiadostivý Alan Alda a jeho Hawkeye Pierce je niekedy až neprekonateľne protivný infantilný blbec, ale nič to neuberá tým temer 100 percentám z môjho hodnotenia... PS: chválim bravúrny český dabing, najmä Jorgu Kotrbovú, ktorej hlasu sa neviem nabažiť! ()

walkingdead

Průměrné nebo nepovedené epizody by asi šly spočítat i na prstech více než dvou rukou:-) Ale těch dobrých je drtivá většina. Když si odmyslíme dost nelogický vývoj charakterů postav a fakt, že občas se jedna epizoda odehrává v roce 52 a ta následující v roce 50, zůstane nám vynikající zábava, která občas donutí člověka i přemýšlet. Obsazení Alana Aldy do hlavní role bylo výbornou trefou. A ještě mě zaujalo, že ač se v seriálu postupně objevila minimálně stovka Korejců, vystačilo na jejich ztvárnění asi 5 herců:-) ()

Danulinda

Seriál, jehož díly měly velké výkyvy, některé byly totiž geniální, jiné zase velmi slabé, celkový dojem však je, že se jedná o nadprůměrně dobrý válečně-nemocniční záležitost. ()

Emilii

Repliky z tohoto seriálu dost často používáme, suprově udělanej seriál, můžu se koukat pořád dokola a vždycky mne pobaví! Skvělá zábava, i když krutá hnusná válka! ()

rogger

Tento seriál patrí k jedným z klenotom, komediálnej školy 80.rokov. Vojenské a lekárske prostredie ešte nikto takto komicky,ironicky nevykreslil ako práve tvorcovia MASHu. Úžasne prešperkované vtípky a dialógy, čierny doktorský humor, ktorý vychádza z úst hlavných hrdinov Hawkeyo, BJa či Trapera, má proste grády a gule a to v každej jednej časti. Alan Alda tu hrá svoju životnú rolu, ktorou sa zapísal do sŕdc všetkých divákov a diváčiek. Ďalší exoti ako Radar, Klinger či Frank Burns len skvelo dopĺňajú celý obraz parodičnosti a zosmiešňovania vojenskej zbytočnosti ako takej. Pridávam sa k zástupu fanúšikov, ktorí už všetkých 255 dielov aj z filmom videli X-krat a na ďalších X-krát sa vo svojom živote ešte len chystajú! Jednoducho urobiť si radosť, a pozrieť sa na svet z nadhladu spolu s doktorským tímom-kultovým M.A.S.H 4077. ()

Zoltar78

Velice milý a vtipný seriál, na který se mohu dívat zase a zase a zase... Vždy se mezi všechny známé rád vracím... Srdeční záležitost :-) ()

Salgafo

Znova,znova,znova ,znova...tenhle seriál jsem viděl aspon 15 krát..Některé díly i 5 x za den..Dokonalost sama..úžasné hlášky...na těch se to hlavně staví..nebýt jich tak ten seriál je sotva průměrný.:))) Ty hlášky jsou tak úžasné že si zaslouží víc než 100% ()

gotham

Podobně jako Simpsonovi je M.A.S.H. seriál, na který se dá koukat v podstatě pořád. Jen zde díky tématu a prostředí, ve kterém se seriál odehrává, nejsou všechny díly tak lehce stravitelné. Moc nemusím filmy či seriály, které si z války dělají legraci, M.A.S.H. je výjimkou. Film stojí a padá především s vynikajícím Alanem Aldou, který je v českém dabingu fantasticky namluvený Pavlem Trávníčkem. 90% ()

Rediik

Tenhle seriál přímo zbožňuju. Ani už nevím, kolikrát jsme ho viděla. Pierce Hawkey a jeho úžasný smysl pro humor mě vždycky dostane. Trapper, Radar, Klinger, plukovník Potter, Henry Blake a spousty dalších, to jsou nezapomenutelná jména. Je těžké uvěřit, že i po 256 dílech, seriál neztratil na kvalitě. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young