M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

werus

Mash je jedna z věcí, kde se zásadně rozcházím s názorem většiny. Takže odhaduju, že byste teď po mě chtěli slyšet co se mi na tom teda nelíbí, ale to vám asi neřeknu. Mě to zkrátka nebaví a navim proč, prostě se mi to netrefilo do vkusu, do druhu humoru, prostředí mě taky nazaujalo.. A označit to za kult, za nejlepší seriál nebo nejlepší sitcom to teda ani náhodou. Světlo světa spatřilo mnoho lepších seriálů a stejně tak sitcomů, to je můj názor. Nejsem ale takovej kulturní barbar abych dala odpad nebo jednu hvězdičku, to u mě znamená, že ten film/seriál nemá vůbec žádnou kvalitu a to Mash zcela určitě má, když se dokázal udržet tak dlouho. ()

kukentipla

Co já NATO? Tento seriál z duše nesnáším. Trapná americká propaganda. Když vidím doktory jak se snaží zachránit korejské dítě a prohlašují přitom mírumiluvné keci je mi na blití. Postavy jsou černobílé a hlášky rádoby vtipné z 90% procent ubohé. Jedna hvězdička za Radara. ()

Tigran

Tuhle kultovní záležitost nemůžu ohodnotit jinak, než pěti hvězdičkami. Žádný jiný televizní seriál mě neovlivnil tolik, jako právě M*A*S*H. Viděl jsem ho celý několikrát po sobě, jsou díly, které jsem viděl aspoň 20x a mám pocit, že jednotlivé postavy znám osobně. Ano, zbláznil jsem se a je mi to jedno. "Jak říkávala moje tetička a prý ji mnoho lidí cituje: Válka je peklo" ()

Emzet

Ač jsou některé Aldovy díly na můj vkus až trochu moc moralizující a ač se humor s přibývajícími sériemi poněkud vytrácí, nemůžu jinak a musím M*A*S*H označit za jeden z nejlepších seriálů vůbec. ()

chalp

Dodnes nechápem čím bol tento seriál taký výnimočný, nebol vtipný, nudil, po hereckej stránke veľmi chabé...n-e-c-h-á-p-e-m.Ale konieckoncov nieje to prvý krát čo som sa nezhodol s csfd, ako sa vraví 100 ľudí 100 chutí. ()

werewolf69

Čestne prehlasujem že M.A.S.H je ten najlepší seriál všetkých čias. Je neuveriteľné že seriál zo 72 roku dokáže aj dnes pobaviť divákov viac než väčšina dnešných seriálov. ()

Pitrsss

Pro mě je to jednoznačně nejlepší hraný seriál všech dob. U MASHe jsem proseděl snad půlku života, ale vlastně toho ani nelituju. Koukat jsem na to začal už na základce někdy cca. v 6. nebo v 7. třídě a dodneška mi tenhle seriál pomáhá zabíjet nudné večery. Úsměvný rozhodně je, že Mash vlastně běží v televizi už několik let nepřetržitě, buď na NOVĚ nebo na PRIMĚ a sledovanost to má pořád slušnou. Strašně těžko se hodnotí, čím mě ten seriál tolik zaujmul...Rozhodně je to samotné téma války, zobrazené z úplně opačného úhlu, než je tomu zvykem. Samozřejmě naprosto brilantní herecké výkony. Dále ta neskutečná síla Mashe, kterou přináší geniální humor toho seriálu, jež se zároveň mísí s vyobrazováním hrůz války. No a postava Alana Aldy. Pro mě je to nejsilnější herecký výkon, jaký jsem kdy viděl a myslím že to tak zůstane navždy. Benjamin Franklyn Pierce neboli Hawkey, podle Posledního mohykána, je společně s Margaret (Šťabajznou), Klingerem a otcem Mulcahim jediná postava, která je v seriálu od začátku do konce. Všechny ostatní postavy se vystřídají, ale kvalita seriálu se nemění. Zato atmosféra ano. Prvních cca. 60 dílů (ještě s Traperem, Henrym, Radarem, a hlavně kuním ksichtem Frankem) je, řekl bych veselejším, kdežto s přibývajícími díly a příchodem nových postav (Charles, Klinger-ikdyž ten je tam vlastně od začátku, Potter, a BJ) se seriál dosti "ztemnil", což na síle jen přidalo. Vrcholem je pro mě závěrečný dvou díl a odlet Hawkeyho helikoptérou domů, to jsem pokaždý hotovej, když to vidim. Můžu s klidnym srdcem říct, že jsem všech 257 dílů viděl minimálně 5krát a nikdy se mi to neokouká....Sakra, to jsem se nějak rozepsal, ale tenhle seriál si to asi zaslouží. Konec hlášení. Ámen. 100% ()

kubyno

Seriálová klasika, která vždy pobaví. Jeden z mála výtvorů, u kterého jsem se pořád srdečně smál, skvělé narážky snad na všechno. I přes nespočet dílů si udržuje svoji úroveň. Navíc s výborným českým dabingem - od Hawkeyho po Radara, bravo. ()

Pedro Morales

Pro mě patrně nejlepší seriál všech dob, jeden z mála který si dokázal udržet vysokou úroveň po celou dobu a po skončení posledního dílu budete jásat nadšením, pokud se seriál začne ihned vysílat od prvního dílu znovu. Některé díly jsou až neskutečně vtipné, jiné zase mají hlubší myšlenku a zanechají ve vás silný dojem ještě nějakou dobu poté, co skončí. Vynalézavost scénáristů, co se dialogů týče, je občas až neuvěřitelná a ikdyž se některé vtipy po čase prostě musí začít opakovat, stále pobaví. Jeden z vrcholů televizní zábavy! ()

Gulde

Vynikající postavy, a to i včetně těch vedlejších (nezapomenutelný plukovník Flagg ze CIA...CIB...CIC...CID?) a brilantní hlášky a scénky. Místy bohužel až patetické nadávání na válku, které vyznívá leckdy dost vyumělkovaně, i když svým způsobem poochopitelně. Na straně druhé občas jsou ty příběhy tak hluboké, až to zamrazí. Mimochodem, další ze zcela perfektně odvedených českých dabingů. ()

Ole92

I když trochu na první pohled ponuré téma tvůrci si dokázali najít svojí cestu jak interpretovat válku. Nelze spočítat kolikrát jsem se u tohodle seriálu zasmál. ()

Raimok

Nechápu, jak někdo mohl vymyslet tolik vtipných vět, které v každém díle pronáší nejen (hlavně) Hawkeye, ale i ostatní členové 4077. Nemůžu uvěřit, že v té době šel natočit seriál, který se dokáže rovnat kvalitní produkci dnešních dní. 93 % ()

radekgfx

Seriál, který se neomrzí a po celou dobu téměř tří set epizod si udržuje stejnou kvalitu a originálnost. Po konci poslední epizody můžete nasadit opět první. Oblíbené postavy: Henry Blake, Maxwell Klinger. ()

Dejvi21

Je jen málo seriálů, na které člověk může koukat třeba pět let furt dokola (že Primo :-)), ale přesto neomrzí a stále dokážou pobavit. Naštěstí MASH takovým seriálem je, dojme i pobaví. ()

Skarface

Skvělý,legendární seriál s dobrým hereckým obsazením zasazen do války v koreji ,který ukazuje "že i ve válce může být veselo " ()

Maryinka

Klasika, která nikdy nezklame. Seriál, který pobaví všechny generace, od malých desetiletých capartů po osmdesátileté babičky. ()

Mortemiss

Tenhle seriál je skvělý a kdybych mu mohla dát 10*, udělám to. Každý díl je originální a zábavný, i když se děj odehrává ve válce v Korei. Mám ráda všechny postavy, které jsou výborně promyšlené. Nemám co bych vytkla, kéž by se takové seriály točily i dnes ;) ()

waits

Zábava po celou dlouhou dobu, i když některé díly ke konci byly příliš mravokárné (naštěstí snesitelně). Hodně jiný než původmí Altmanův film. Kromě postavy Radara a hlasu z lampionu mají ovšem jedno společné: Výrazný pacifismus a důraz na humanitu. Seriálová klasika. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young