M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

bibik

Vojna v Koreji očami luďí,ktorých najväčším nepriateľom je smrť...Milujem tieto postavy od plukovníka až po posledného vojaka,ktorí ma každý den dokážu rozosmiať ale aj rozplakať.Aspoň jedenkrát by som si chcel dať gin s kapitánmi Pearcom a Hunicuttom,poslat majora Barnes do prdele,dať bozk šťabajzne,pochvaliť Klingerovi nové šaty alebo potrásť rukou plukovníkom Blakeovi a Potterovi. ()

qnnaire

Nestarnúci seriál s perfektným humorom a neodolateľným Alanom Aldom v hlavnej úlohe. Klobúk dole pred všetkými hlavnými aj vedľajšími postavami, ktorý tento seriál vyšperkovali a zaradili ho medzi seriálové klenoty. ()

switka

Pamätám na časy, keď som kvôli tomuto seriálu ako 8 ročná vstávala každé ráno o 5,len aby som ho mohla vidieť . A teraz o pár rokov ďalej, ho dokážem takisto s rovnakou vášňou a očakávaním pozerať, aj keď ho už opakujú asi už 50 krát. Hookie v podaní Alana Alda v tom hraje veľkú rolu. Už ako dieťa som ho žrala a teraz tomu nie je inak . Ten jeho čierny humor zabíja každú situáciu ,ktorá by mohla byt vážnejšia. Akurát čo mi vždy vadilo v prvých sériách ,bol Burns.Nejako mi v tejto role nidky nesedel. ()

CrazyAdinn

Válečná klasika, u které se celá rodina válí smíchy. Miluju jejich nadčasové vtipy, ale i vážné chvilky. Oblíbené postavy: Hawkeye, Margaret, Charles Winchester, Klinger, B.J. ()

2tomas2

Večná klasika,seriál ktorý rieši dramatické témy humorom ktorý je velmí profesionálny.Smiech,husia koža,ale aj slzy,to vo mne vyvoláva tento seriál.Nikdy nezabudnem na tých ludí. ()

Incanus

Výborný seriál. Jeden z těch nemnoha, v nichž si i při opakovaném shlédnutí může téměř každý nalézt kousek či střípek něčeho zajímavého, originálního, vtipného či nezapomenutelného. Seriál se dle mého názoru dělí na dvě hlavní linie. Tu s Henrym, a tu po Henrym, s plukovníkem Potterem, přičemž první linie je více zábavnější, větší míra vtipu, nevázané elegance, ať již ve znamení Hockeyho laškování s ženským osazenstvem tábora či přilehlých končin :) nebo Trapperových eskapád, jejichž nedílnou součástí byl jeho kamarád, výše uvedený. Doplněno vše dodnes vpravdě nesmrtelnou dvojcí Frankem "Kuním ksichtem" Barnsem a majorem Margaret Hullihan. Nezapomenutelné jsou samozřejmě i další postavy jako Radar, Henry Blake (jehož odchod takovým způsobem jsem skutečně neočekával) a mnozí jiní, jež by zde zasloužili zmínit (kupř. epizodní rolička Patricka Swayzeho). Druhá "linie" seriálu, s plukovníkem Shermanem Potterem nabírá poněkud vážnější noty, a byť zde ona "legrační rovina" nadále přetrvává, probírají se zde i vážnější témata, z nichž několik spojuje postava psychiatra Sidneyho Friedmana, majícího v zásobě dostatečnou míru někdy břitkého humoru či komentování situace z pozice odborníka přes lidská trápení. I tato druhá rovina má své kouzlo, taktéž nezapomenutelné, vrývající se do paměti tím spíše, že ať již osobní dramata personálu polní nemocnice, či třeba ta civilní nebo pacientská, dostávají zde většího prostoru, než tomu bylo v "linii" první. Není možné samozřejmě zapomenout na výraznou postavičku vojína Maxwella Klingera, který má pokaždé v zásobě nějaký ten povedený převlek a člověk se někdy až musí pousmát nad jeho průhlednými pokusy o propuštění z armády na paragraf osm :-) Seriál jako celek si po právu zaslouží místo v pomyslném Zlatém fondu světové kinematografie. A velikou zásluhu na tom pro mě má i geniální český dabing, který v tomto případě odvedl neskutečný kus poctivé práce. Děkuji :) ()

mombasamomo

Naprosto fenomenální seriál, poprvé jsem ho viděla jako děcko a baví mě dodnes. Neztrácí ani s lety na působivosti, je tady všechno: inteligetní humor, scény při kterých se mi i dnes chce plakat, krásné šílenství Hawkeyho, neuvěřitelná tupost Franka Burnse, skvělý snobismus Charlese Emersona Winchestra.... a takhle bych mohla pokračovat pořád. Zkrátka snad nejlepší seriál všech dob ()

Baži

Vynikající komediální seriál z lékařského prostředí v Korejské válce. Je neuvěřitelné, že se kvalita během těch všech dílů vůbec nezhoršuje. Seriál však prochází určitou proměnou, která je cítit; první díly byly čistě komediální, ale s přibývajícími sériemi přibývá na vážnosti. Drtivá většina dílů však končí dobře až šťastně, a proto mám ten seriál tak rád. A český dabing je to také výborný - no jen považte: nebylo by to divné s tím sitcomovým smíchem diváků? ()

J.M.Kubik

Trvalo to deset let, ale začínám tomuto seriálu přicházet na chuť.. rozhodně kvalita s počtem dílů roste, ale pokud to lze srovnávat, jen pár epizod podle mne může soupeřit s předlohou. ()

LukasCL

Jeden z nejlepších komediálních seriálů, kde můžu s klidným svědomím prohlásit, že změna postav neubrala na kvalitě celého seriálu. Je pravda, že v posledních dílech se ubralo na humoru a přidalo na vážnosti, ale to vůbec nevadí. Nejlepší díly jsou s Frankem Burnsem, ten chlap je neuvěřitelně protivný a pošahaný. Musím říci, že k Hawkeymu mi více seděl Trapper (ale B.J. taky nepokazil žádnou legraci), stejně jako mi více seděl i plukovník Henry Blake. Nicméně postavy, které přišly později (trochu mě mrzí, že Trapper a Henry skončili v 1 díle) dokázaly udržet kvalitu celého seriálu na vysoké úrovni (ať už to byl plukovník Potter, B.J Hunnicat nebo náhradník Franka Burnse major Charles Emmerson Winchester III. (ten dokázal být někdy i více protivný než Frank Burns a na rozdíl od Franka si nenechal všechno líbit a vše oplácel i s úroky)). Klasika, dávám plný počet bodů. ()

Tauloo

Vy M*A*S*H* lená podivaná. Ikdyby v superstárech zaspíval Tom Cruise, raději bych se ten večer díval na jinej kanál, kde by vysílali tento jedinečný seriál. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young