Trom zavraždeným obetiam vyňali z tiel pečene. Niet jedinej stopy, z ktorej by sa dalo vychádzať. Mulder a Scullyová nájdu na mieste činu pri ventilačnej šachte iba pretiahnutý odtlačok prsta. Zistia, že rovnaké odtlačky našli na miestach, kde došlo k podobným vraždám, opakujúcim sa v sériách po piatich každých tridsať rokov, počínajúc rokom 1903. Predpokladajú teda, že dve vraždy vrah ešte spácha. Agenti vzápätí zadržia Eugenea Toomsa, ktorý sa dokáže pretiahnuť akoukoľvek tenkou ventilačnou šachtou alebo komínom. Mulder predpokladá, že Tooms je genetický mutant, ktorý sa prebúdza vždy po tridsiatich rokoch hibernácie, aby vyhovel svojej potrebe získať ďalšie ľudské pečene. Keď chce Tooms ako svoju piatu obeť zabiť Scullyovú, Mulder mu v tom zabráni... (TV Markíza)

Honza__St.

Suverénně nejlepší díl celých Akt X. Stoletý milovník lidských jater Eugene Tooms hravě strčí do kapsy všechny mimozemšťany s Kuřákem i Krycekem dohromady, a může se klidně hrdě postavit po bok takových monster, jako Vetřelec nebo Predátor. Vůbec se nedivím, že se ještě v téže řadě příběh dočkal pokračování, a že oba díly jako jediný nemytologický příběh vyšly i na VHS (kterou jsem si svého času půjčoval několikrát do roka). ()

Mr.Jokker

Tak tentokrát odstupujeme od fenoménu létajících parků do teritoria mutantů co hybernujou v jatrem potřenym toaletnim papíře. Slabší než předešlé dva díly i tak se na to dobře kouká. A scully i když to všechno viděla má vlastní oči tomu zase nevěří lol ()

Rorschach_SK

"Množstvo ľudí si dáva do okna mreže. Platia peniaze za drahé alarmy. A ja sa pozerám na tohoto chlapca a hovorím si, ono to nestačí ..." Asi najhororovejší diel Aktov X, ktorý snáď ako jediný mi utkvel v pamäti a ktorý keď som videl vo veku 8 či 9 rokov, mi v spojitosti s mojou fantáziou priviedol nejednu strašidelnú chvíľku a kontrolu všetkých možných a nemožných vstupov do môjho bytu. ()

Sheelle

Je zajímavé, že většina lidí co si jen zběžně pamatují Akta X z dětství/dospívání, si při zmínce o Aktech X, obvykle vybaví právě tuto epizodu. A já si ji vybavuji i po letech a to včetně dialogů, ač jsem ji roky neviděla. Tento díl prostě zanechal stopu a baví i po letech. Hlavně skvěle zahraná postava hlavního padoucha a hmatatelné, gradující napětí by si nezadalo s leckterým hororem. ()