Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

hackstolle

"Je to něco mezi Spritem a kapalným dusíkem"...co k tomu dodat? =)) ja osobne budu timto serialem asi do konce zivota poznamenan.. v dobrem slova smyslu. ***** 10/10 nebo ještě jinak 100%. A kdo dá tomuto méně jak tři hvězdy, nevi, co je to humor. ()

boombang

Takové trochu jiné sci-fi... Hodně jiné sci-fi... Prostě fakt prča... - - - Kryton: "Direktiva Vesmírného sboru 195 jasně říká, že při nedostatku energie musí hologram na lodi položit život, aby přežili živí členové posádky." - Rimmer: "Ale Rimmerova direktiva 271 říká stejně jasně: Ani náhodou, ty zmetku plechovej!" ()

ktzc

Totální pecka, jeden z nejlepších sitcomů co jsem kdy viděl. Skvěle vybrané postavy (A.J.Rimmer je prostě boží), brutálně chytlavé hlášky a výborná zápletka činí z tohoto seriálu kultovní počin. ()

d1x

Můj jednoznačně nejoblíbenější seriál. Myslím, že nepochopení seriálu některými lidmi je většinou v tom, že ho neviděli od začátku. To dost na celém hodnocení buď přilepší nebo právě naopak. Pokud znáte charaktery od začátku a nevrhnete se přímo do prostředka seriálu, bude vám odměnou imHo kopec zábavy. Sám jsem RD moc nemusel, ale pak jsem se začal dívat od prvního dílu a dodnes pro zlepšení občas nálady pustím právě Granta s Naylorem. No.1 ()

Borecz

Rozhodně souhlasím s tím, že se jedná o naprosto jedinečný seriál, který nemá obdoby, avšak jakkoli moc bych chtěl, 5* mu udělit nemůžu, protože na mě natolik negativně zapůsobila poslední série. Z vtipného, trefného a zábavného seriálu se ke konci stal jen odvar ze sebe sama, který mi ke konci přišel velmi slabý. Jaká to škoda. ()

HChinaski

Co říct víc o Trpaslíkovi? Za posledních 5 let jsem ho viděl sedmkrát. Humor mě sedí na 100% a celý seriál řadím na naprostý vrchol toho, co jsem kdy v televizi spatřil. Díky němu jsem začal jíst kuřecí Vindaloo, pít Dom Perignon z půllitru a hledat planetu nymfomanek. Jenom sympaťáci umírají mladí!" Amen. ()

Hrabovo

Nelze je nemít rád, ty pošuky z Trpaslíka. Absurdní, britské, velmi zábavné. Mám radši druhou Kochanskou, ta je jemná a hezká, tu Listerovi přeju! ()

Stejšn

Příšerně mi tam leze na nervy to sitcomové hihihi a i některé postavy. Rozhodně se mi mnohem víc líbí Lexx, který absurditu Trpaslíka ještě daleko více vyhrocuje. A taky z Lexxe přímo vyzařuje pesimismus a beznaděj, což je prostě koření takového seriálu. ()

Nakhla

Dokonalost sama! Necelé půlhodinky nabité hláškou za hláškou. Co je důležitější - povedenou hláškou. Ze všech epizod, jsem nepřišla na chuť třem, což ale přikládám tomu, že narozdíl od ostatních dílů jsem je viděla jen 4x.... Do kosmu, Červený trpaslík prostě nikdy neomrzí!!!! ()

pekas

Tohle je seriál, který neosloví zdaleka každého. Škarohlídům přijde nudný a o ničem. Ale těm co mají rádi ujetý humor a ještě Sci-Fi by neměl uniknout. Já ho rozhodně můžu. ()

MondayWay

RD je možné buď milovat nebo nenávidět. Ptám se sama sebe, jak je vůbec druhá varianta možná, ale no dobře-nebudu vám to brát. Zbožnuji na tomto seriálu ten správňácký anglický suchý humor plný přirovnání (Lister:"Hrábnu do strun a to dřevo zazpívá JAKO mariňák v bordelu po třech letech na moři."), Listerové blbosti (Rimmer"Můj otec skoNal" Lister nadšeně"No jo! Tohle je en! To dává smysl! Tvůj otec SKONAL! -...uh"), nepřekonatelné originality (R: Navrhuji založit Komisi pro Legalizaci Integrace Teroristických Organizmů a jejich Rehabilitaci ve Společnosti. Ma to jen jednu vadu, zkratka je KLITORIS.), a Hollyho sebevědomí (Mé IQ je 6000. Což je zhruba tolik jako má 6000 učitelů tělocviku.) Je možné tuhle kultovku nenávidět? :) ()

curfew77

6x6 a k tomu ještě dalších 2x8 epizod našlapaných nekorektním, hodně ujetým a hodně černým humorem. Základní premisa se čtyřčlennou posádkou "kdesi v kosmu" po třech milionech let, záplava legendárních hlášek, ze kterých by šla udělat pekelně tlustá kniha, a místy taky skvělý humor situační - zkrátka, nezpochybnitelný kult, jemuž přidělit cokoli jiného než plné hodnocení by byl neodpustitelný hřích. Jasných 100 %. ()

Blalle

K trpaslíkovi jsem se dostal pozdě. Pár úryvků, které jsem viděl v mládí mě odradily od dalšího sledování. Dnes bych řekl, že to není špatný seriál na tehdejší dobu, zvláště kvůli parodování StarTreku. Přesto dnes trpaslík v konkurenci Big Bang Theory, IT Crowd, ale vlastně i M*A*S*He a dalších nemá šanci uspět. Je to totiž jiná liga. Série má celou řadu slabin: idiotská a nevyužitá role Kocoura, upoceně vtipná přirovnání, chabé dialogy a polopatický humor. Na druhou stranu má několik vynikajících vtipů, dobré herecké výkony Critona a Hollyho a Rimmera a některé originální nápady. Shrnul bych to tak, že stačí to vidět jednou, ale o nic moc člověk nepřijde, pokud ho seriál mine. ()

KillHurt

Kam se hrabou všechny ostatní sitcomy. Tenhle seriál je o rok mladší než já, takže se dá říct, že pocházíme ze stejné doby. V momentě, kdy zjistím, že mě už přestal bavit, v ten moment zestárnu i já (aspoň duševně). Viděl jsem ho snad stokrát a byly časy, kdy jsem ho sledoval pořád dokola. Už dávno pronikly trpaslíkovské hlášky do mé řeči a pořád nechcou pryč. "Je to zkrátka hezoun a tečka." ()

drim87

Pro mě už není nic kultovnějšího! Můj nejoblíbenější seriál! Sakra, jak rád bych si teď nechal vymazat paměť na všechny vzpomínky Červeného trpaslíka a znovu ho shlédnout, smát se a užívat si jako když jsem ho viděl poprvé. Díly už jsem totiž viděl tolikrát, že je pomalu odříkávám nazpaměť. I když bych uvítal více dílů než jen 52, možná ale by si pak jednotlivé díly nedržely takovou kvalitu. Tolik skvělých hlášek se jen tak nevidí. Velký podíl na kvalitě má také český dabing, který absolutně nemá chybu. Jak už jsem tu někde četl, mohu potvrdit, že tento seriál buď budete milovat nebo vás to absolutně mine. Vidím to tak u nás doma :) 100% ()

Uninstall

Nízký rozpočet nemusí být nutně překážkou a díky dokonalému scénáři dokáže vzniknout seriál tak geniální, až se nestačíte divit. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019