Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Nickkk

Anglický humor na vesmírné lodi musí dostat snad každého! První série byla určitě nejlepší ze všech a nikdy necítím nechuť se podívat na jednotlivé díly znovu a znovu a za připomínku stojí také český dabing, který je na skvělé urovni a jen podtrhuje tuto výbornou kultovní záležitost. ()

Malignus

Dle mého názoru nejlepší z britských sitcomů, který má větší říz než stránka nejlepších bonmotů Oscara Wildea, pokapaná citrónem a vražená někomu do oka. Jen těch epizod je málo. ()

Tobby47

Pamatuji se, když jsem poprvé Red Dwarfa viděl - bylo to na Čt2 v roce 2000/20001 - oslovila mě především jeho originalita a vtipnost, která je mixem situačního a intelektuálského humoru a vysoká kvalita dabingu. Pokud by v podobném rázu byly produkovány například tuzemské sitcomy, tak by se musely předefinovat vžité definice... ()

3LMO

„Samota v kosmu vás často dohání k šílenství. Jediné, co mně pomáhá udržet si smysl pro realitu, je přátelství s mou sbírkou zpívajících brambor.“ ()

Inner

Nehynoucí humor v neodolatelném podání loudala, antihrdiny, manekýna, hypermoderního kondomu, počítače s IQ ve kterém je 6ka ale 6000 to není a všeho co těmhle lajdákům přijde do cesty. A ty hlášky... 100% ()

2060

Tohle je moje mládí a tenhle seriál miluju. Rimmer, Lister, Kryton, kOCOUR :) a Holy. Tyhle jména ve mě budou zakořeněná hodně dlouho. Jejich příběhy mě provázely pubertou i teď. A na moje mladá kolena je mám snad ještě víc rád :) Prostě skvělá podívaná vždycky. Super, paráda, excelentní. ()

january

Ne ze by to byl odpad... pro me je to takovy hodne prumerny serial, ktery me asi svoji genialitou, humorem, kultovnictvim nebo cim vlastne minul... ()

Mittch27

Když jsem byl mladší a viděl jsem tenhle seriál po prvé tak mě to vůbec nic neříkalo ale po nějaké určite době jsme seděli někde s kamarádama (mam dojem že to bylo z rovna v internetový kavárně a někdo to tam pustil) a tak jsem se zaposlouchal do jedné geniální hlášky která přebíjela další a další a v tu chvílí jsem si uvědomil o co jsem celá ta léta vlastně přicházel. Prostě něco jedinečného co nemá konkurenci. Někdo se dívá večer před spaním na Mash, já si pouštím Red Dwarf a můžu klidně pořád dokola. U mě za ***** ()

luek

(Lister vzpomina na Kocanskou) LISTER: Proč jsem jí nikam nepozval?! Co by mi mohla říct? RIMMER: Řekla by: „Ne, jsi špinavý, páchnoucí, ošklivý a nechutný netvor, nechci skončit v hrobu pro oběti moru.“ LISTER: Mohla říct „ano“! Už se staly divnější věci. ()

JohnyBlaxx

Na tomto seriálu jsem vyrůstal. Anglický humor moc nemusim, ale tendle seriál byl geniální! Fórky, postavy a herci, prostě všechno nej nej NEJ! ()

Fujin

Pro mou osobu nejlepsi serial vubec. Uzasne se bavim u kazdeho dilu znovu a znovu. Nepochopim, jak si ty postavy nekdo nemuze zamilovat. Vsechny jsou naprosto fenomenalni. Kazdy kratky dil je doslova narvany uzasnymi kecy =). Tomu ja rikam vynikajici humor. ()

KcarlosK

Špička ! Hnusák Lister, zbabělec Rimmer, samožer Kocour a dementní Kryton patří k tomu nejlepšímu, co přišlo z Británie. Naprosto špíčkový slovní špeky. Tolik variant nadávek bych nevymyslel ani do smrti. "Pane vy jste maaaaagor!" Go Red Dwarf !!! ()

mydlo

Éngliš humor,který mě chytil a už nepustil.A znovu otřepaná moje věta:"dabing je nejlepší na světě" samo,že až po originále ()

wierzbowski

Sci-fi komediální seriál s kočkočlověkem, dredatým požíračem kari, neustále salutujícím hologramem, jeden počitač s IQ 6000, hranatá hlava android, "Kočanská", robící ... zapoměl jsem na něco? Prostě nejde než tenhle "sitcom" milovat. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019