Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Sareman

Nejlepší sitcom všech dob. Je originální, vtipný a herci odvedli opravdu vynikající výkon. BPM., SPM. Arnold Jidáš Rimmer je mnou uctívaný kult a ten největší vojenský mozek budoucnosti. ()

Arnost Kaspar

Mnohými milovaný, mnohými zatracovaný...serial, který nesedne každému. Není to žádná podivaná pro pseudointelektuály, hledajicí smysl života za tlustými brýleme dívajicí se na černé kolečko na bílém pozadí a dumající jaké to je dílo....tenhle kousek je ukázka nadherného úžasného britského humoru, kterému není nic svaté...tendle seriál je pro mne kultem !!! ()

wCholito

Serial u kterého jsem strávil mládí kdy ho dávala čt někdy kolem půlnoci jednou týdně stejně jako česká soda, humor který jsme plně nechápal a postupem času si k němu našel vztah asi jako k monty python. Vřele doporučuju jednoduchý humor který je napsrosto selský a pro odreagovaní stačí jsem schopen se na všechny serie kouknout v tahu a i když vím po s kouknutí jen části jak bude celej díla a už se jen těším na vybrané sceny. Mimo to hlášky z celého trpaslíka jsou pro ty co ten serial jeho humor zbožnují zabaví na nejden večer. ()

Teen.AGE.r

Skvělý seriál, který mě do děje vtáhl asi až u druhé série... tu první jsem tak nějak přelouskal, jen díky tomu jak mi všichni říkali, že červený trpaslík je prostě pecka... Nakonec se z toho ta pecka vyklubala, ale samozřejmě to někdy mělo slabší a někdy i velmi slabé díly.... A ten konec? Prostě "trpaslíkovskej" ...85% ()

ByeMarket

Zaznělo to zde již tisíckrát, ale já si nemohu odepřít napsat to ještě jednou - KULTOVNÍ sitcom se vším všudy. Svým humorem mě naprosto pohltil, existovala doba, kdy jsem byla schopná odříkat celé pasáže mých oblíbených epizod. I přesto všechno však chápu, že existují lidé, kteří Červenému trpaslíkovi zkrátka nepřišli na chuť. Na britský - a obzvlášť tento - humor je nutné si zvyknout, jinudy cesta nevede. První epizoda mi přišla tak hloupá, že si ani nepamatuji, proč jsem se podívala na další díl (a jak jsem vlastně mohla vidět těch 8 sérií nesčetněkrát dokola). My Češi se jednoduše musíme na tento humor adaptovat a alespoň mu dát šanci (není totiž náhodou, že se slovo kult nachází téměř v každém druhém komentáři). ()

johaniste

Skvělý, jedinečný.. Naprosto výborný sitcom, který když shlédnete po čtvrté, páté.. vás nepřestane bavit. Budete naprosto vtaženi do děje, excelentní inteligetní černý humor vás pobaví každou chvíli. ;) ()

Jinoch

Seriál, který změnil nejen můj náhled na britské sitcomy, ale i na humor obecně... Kytarový virtuos Lister, fintil Kocour, univerzální uklízečka Kryton, Holly, jehož IQ se vyrovná 6000 učitelů tělocviku a konečně dvorní eunuch Alexandra Velikého - Rimmer. To je pětice, kterou dnes již nevnímám jako seriálové postavy, ale spíše jako své staré známé (, ke kterým se vždy rád vracím)... Základní atributy jako skvělé hlášky nebo přímý a jednoduchý humor anglického ražení jsou zabalené do kulis vzdálené budoucnosti, kde mohl Rob Grant (a další tvůrci) dát naprosto volný průchod svým myšlenkám a fantazii a díky tomu má mnoho dílů i nečekaný morální podtext (u sitcomu věc téměř ojedinělá)... To vše dělá z trpaslíka skoro až kultovní záležitost, kterou zkrátka nelze než doporučit... 100% ()

Mort09

Nejlegendárnější a v našich končinách nejsledovanější Britský sitcom, který si získal snad každého diváka, díky svému univerzálnímu humoru a dokonale propracovanosti jednotlivých postav. Prostě LEGENDA! ()

VilemRousi

Kultovní záležitost, která mne začala provázet před nějakými 9 lety a do dnes mě neopustila. Kromě výborných hlášek, se člověk dozvěděl i spoustu zajímavých věci, jako například že všechno se dá vysvětlit, až na počet členů Kelly Family nebo, že být mrtvý je podobné jako být na výletě s partou Němců Výborný seriál, který nezevšední a díky kterému jsem si zamiloval britský humor. Doufám, že X. série naváže na staré dobré časy chlapců z trpaslíka. ()

Johnlaw

Podle mého nejlepší sitcom co jsem kdy viděl. Tento seriál patří do té třídy seríálů na které se musí koukat od prvního dílu. Už první minuty vás přinutí k smíchu. Celé quarteto protagonistů předvedlo výkon který se v herecké branži jen tak nevidí. Lister jako ten největší vagabund, Rimmer jako ten největší hnidopich, Kocour jako ten největší narcista a také Kryton jako ta nejlepší služka na světě. Seriál co stvořil nadávku "Magor". Na podívání když se člověk nudí je ideální. ()

mire.k

Když tento seriál CT2 svého času poprvé uváděla začal jsem se dívat. Byl to takový shit, že jsem po druhém dílu veškerou snahu vzdal. Postupem času jsem sem tam nějaký díl zhlédl, ale dojem ve stylu, když tam není nic lepšího, podívám se. Prostě hlášky se mi zdály takové ty "smích za každou cenu". Proto moje hodnocení. Je možné, že časem moje hodnocení vzroste, ale bojím se, že to bude jen z důvodu srovnání s ostatní konkurencí. Tak jako u Smrtonosné pasti. Když jsem ji zhlédl v porevolučních listopadových dobách, zdála se mi dobrá, ale na mety nejvyšší zdaleka neměla. Dnes je to špičková klasika, která vévodí tunám sraček. Seriál Dallas byl na tom podobně. Pamětníci pamatují, že ve své době se zaváděla jednotka hlouposti seriálu - jeden Dallas, a byla to velká jednotka. Ve srovnáním s dnešními seriály, se jeví její velikost silně nadhodnocenou. ()

Monini

Naprostá srdcovka, s každým dílem miluju každou postavu víc a víc. Je prostě nelze nemilovat... pak už je můžete jenom nenávidět :) ()

Alvin

Červeného Trpaslíka mám rád stejně jako knížky Douglase Adamse, obojí patří v žánru komediální sci-fi k tomu nejlepšímu. Bohužel ani jim se nevyhnul jistý úpadek kvality v průběhu času, v případě Trpaslíka jsou to jednoznačně díly po odchodu Rimmera a jeho nahrazení Kočanskou. Ale za první čtyři série ještě se starým Holym na palubě si to těch 5 hvězd s přehledem zaslouží. A výjimečně chválím i povedený český dabbing. ()

Alekks80

Přes všechny nebo možná právě pro všechny nedokonalosti je tenhle seriál absolutně dokonalý a nad ostatními sitcomy ční jako Mont Everest nad Milešovkou. Jestli mi nějaká televizní a filmová zábava zasáhla do života, tak je to právě Trpaslík. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019