Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Mahowny

Červený trpaslík je můj nejoblíbenější seriál. Všechny díly jsem viděl nesčetněkrát (už to začíná být trapné, ale minimálně100x) a stále mě baví. Na neznalého může působit hloupě a nepropracovaně, opak je ale pravdou. Humor je specifický a zaslouží si vyzkoušet několik dílů než vás to chytne, tak to ostatně u kultovních seriálů ale bývá. Seriál řeší složité náboženské a filozofické otázky s velkou dávkou humoru, je prudce inteligentní a promyšlený plný narážek na sci-fi filmy a seriály. Zaujatě nejsem schopný najít jedinou chybu kromě toho že má málo dílů. 9. minisérie se moc nepovedla, návrat v desáté sérii je ale velmi milé překvapení. Rád bych ještě dodal, že český dabing v tomto případě dosáhl dokonalosti a imho seriál ještě vylepšil. Červený trpaslík ovlivnil mojí osobnost a můj život jako žádná jiná televizní a filmová tvorba. Tohle je láska. ()

nenet

Naprostá klasika, ke které se čas od času s nadšením vracím a vždycky mě totálně dostane. Vskutku neopakovatelné zážitky v poslední době mám ze sledování seriálu v originálním znění. A když to porovnám, tak musím opět velice ocenit kvalitu českého dabingu, která se v tomto případě blíží dokonalosti. ()

Scraffy

Z počiatku som nechápal, prečo sa tento seriál stal kultový. Ale teraz už tomu chápem. Po prvej sérií som mal zmiešané pocity. Moc sa mi to nepozdávalo. Ale našťastie som pokračoval ďalej a urobil som ku*va dobre! Je to naozaj výborný seriál, ktorá má dobré postavy, vtipné situácie a skvelé príbehy. Naozaj úžasný seriál, ktorý si určite budem púšťať aj viac krát! ()

Clark_Kent

Vypadám dobře! Nebuď tak skromnej, vypadáš líp než dobřee. Postupem času jsem se s kocourem a těma ostatníma trosečníkama, docela sžil. Hlavně byla taky velká sranda. ()

topi80

Povedený sticom. Ale nejen sitcom, ty zápletky z vesmíru jsou totiž velmi povedené a seriál se tak může směle zařadit po bok oněch etalonů, ze kterých si utahuje. ()

Sheldor93

britský seriál parodující Star Trek s typickým černým humorem. Příběh se odehrává 3 miliony let v kosmu, poté co se David Lister člen posádky probouzí ze stáze a zjišťuje, že celá posádka těžební lodi Červený trpaslík zahynula v důsledku ozáření. Jediný zbylý člen je jeho bývalý kolega Arnold Rimmer, kterého Lister absolutně nemůže vystát. ()

Meescha

Nejlepsi serial. Nemusite souhlasit, ale je to jedina vec, u ktere si mohu sednout a dat si vsechny dily za sebou, skvele se bavit a priste si to zopakovat. Je to bomba, je to kult, Rimmer je buh! :-) ()

Fungi

Naprosto souhlasim s HoneyBunny. Je to prostě špičkovej humor, kterej ale taky rozhodně neni pro každýho. Buďto se budete královsky bavit a nebo budete řikat, že je to kravina. Jiná možnost nejspíš neni. ()

wlk1

Proč patří Trpaslík mezi naše nejoblíbenější seriály? Nebude to třeba tím, že málokterý seriál si můžeme pouštět pořád a pořád dokola? Nebo tím, že ani tak nejde o sci-fi, jako spíš o břitký britský humor? Nebo je za tím vším bílá díra? 5* ()

Spectacle

Seriály nesleduju, ale v tomhle případě se ze mě stává fanatik. Trpaslík sice obsahuje celou hromadu nesrovnalostí a chyb, místy je to dost zfušovaná práce, ale mně to nevadí. Tomu se říká láska:) ()

fordhont

Perfektní kultovní seriál, který mě neomrzí ani po x shlédnutí. Chytlavé citáty, situační vtípky a výborné tipy charakterů, se kterými se dá užít spousta srandy. (doporučený dabing: česky) ()

Pavel_Pan

Mám rád věci, které jsou trvalejší. Shakespearovskou lásku za hrob, hudbu Beatles, Mozarta, džínovinu nebo archivní víno. Humor, také ten anglicky černý, mezi tyto věci dozajista patří. A tak, jako vytahuji z knihovny povídky Stephena Leacocka, ze skříně oblíbenou riflovou "Wildcatku", usedám zas a znovu se svými depresemi, Davem, Arnoldem, Kryťákem, Kocourem a dvojkovým obojživelníkem Holly/Hilly do Kosmika, vstříct léčivému smíchu tu lepších, tu řemeslně dobrých epizod. Je tak trochu typické, že inspirace kumštu, žena, o které se v Listerově hlavě většinou jen sní - důstojnice Kochanska-, přivedla svým vstoupením na scénu, seriál poměrně rychle ku konci. Podobně jako Evin element nejednu beatovou kapelu. Sir Paul by mohl vyprávět. Ale třeba se mu tenhle vesmírný humor nelibí. Let it be, let it be... ()

SHpeK

Geniálně originální, víc se o tom nedá říct. Už je tomu deset let co jsem viděl první díl a pořád jsem v tom. Nefetuju, ale jednou za rok si udělám radost a dopřeju si 52 dávek. Mimochodem se u mě na bytě pořádaly tři ročníky liberecké RED DWARF PÁRTY, ale teď už je bohužel mnohem těžší se sejít na celý víkend a vyčervenit si mozek. Škoda. ()

PjotrN

Bohém Lister a hnidopich Rimmer. Kdo neviděl, přichází o stovky vtipných a trefných přirovnání. Neustálé popichování Listra a Rimmera a Kocoura nemá konce, ale zárověň taky nikdy neomrzí. K tomu výborné příběhy dělají z tohoto seriálu parádní podívanou. Obzvlášť díly v Kosmiku, který havaroval vícekrát než F-16 :D, nemají chybu. Docela mi vadilo nahrazení Normana Lovetta dívčí tváří Holly, ale nezbývalo mi nic jiného, než se s tímto snad jediným kazem smířit. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019