Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

čolek

Hologram známý jako Rimmer.Vinný vraždou druhého stupně.1167 bodů obžaloby. - Ne, to musí být nějaký omyl. - Vzhledem k vašemu holografickému stavu nastoupíte k nepřetržitému trestu odnětí svobody, jenž činí 9328 let. - Nikdy jsem nedostal ani upomínku do knihovny, vražda druhého stupně? To bych si pamatoval!! - Vaše vědomá nedbalost při opravě tepelného štítu způsobila smrt celé posádky kosmické lodi Červený trpaslík. - Joo tohle!! ()

Vojjtech

„Kde ve zpětné realitě zaměstnají mrtvý hologram a androida s hlavou jako hypermoderní kondom ?“ Ze všech sitcomů mi připadá jednoznačně nejlepší Red Dwarf. A to především díky naprosto jedinečnýmu humoru. Na všechny díly koukám furt dokola a pořád mě neskutečně baví. První série je naprosto dokonalá stejně jako druhá, třetí, čtvrtá, pátá, šestá a osmá. Sedmá je sice trochu slabší hlavně kvůli odchodu mé oblíbené postavy Rimmera ale i tak bez problému dosáhne na nejvyšší hodnocení. Perfektní český dabing. Moc doufám, že se konečně seženou peníze na dlouho očekávaný film a ze ČT začne konečně vysílat tenhle seriál v rozumnějším čase a ne o půlnoci. „Vypadáš tak ujetě, že by se tě lekli i na konferenci o science-fiction.“ ()

Toustovač

Z tohoto seriálu pochází má zdejší přezdívka, což myslím hovoří za vše. Mimochodem, podle mě jeden z nejlepších dabingů vůbec (i když občas s faktickými chybami, jejichž původ mi vážně uniká), převyšující už tak kvalitní originál. Ale nebudu ani náhodou tvrdit, že je to seriál pro každého. ()

angyy

Tak k tomuto nejlepšímu seriálu si dovolím (i když to nemám ve zvyku) jednu hlášku které jsem se smál asi tři dny. A tou je - Vyhlídky na povýšení ... komické :) ()

lovlick

milujme je a jejich vtípky! jo, to je přesně ono. neznám kultovnější britský sitcom než je Red dwarf. vtipný až to praští. A stejně mám nejradši Krytona:D ()

tereza.s

První řady tohoto seriálu jsem opravdu milovala, teď už jsem z toho maličko vyřízená a musím říct, že mě to ani tolik nebaví. Ale to je asi problém všech seriálů s hodně řadami. Já jsem prostě asi tak do poloviny nadšená a pak už to závratně klesá ()

herrbierer

Dobrých parodií na určité žánry je samozřejmě víc, ale dělat to takhle neotřelým a osobitým způsobem je zkrátka geniální. Není divu, že seriál běžel skoro 10 let. V pozdějších sériích je sice znát jakýsi útlum - především od té (nevím přesně, kolikátá to byla), kdy odešel Rimmer a nastoupila Kochanská (ale zase tahle série začala pamětihodným a jedním z nejkultovnějších dílů o atentátu na JFK). Poslední série, ve které jsme se přenesli zpět na palubu Červeného trpaslíka, to ovšem dle mého názoru celkem vylepšila. Poslední díl je pak naprosto nezapomenutelný - je sice celkem otevřený pro případ, že by tvůrci chtěli natáčet další pokračování, zároveň však funguje jako skvělé zakončení celého seriálu. Pojem "kultovní" se k Červenému trpaslíkovi hodí jako k máločemu. Něco podobného budete totiž hledat jen stěží a hlavně - jakmile ho uvidíte, nezapomenete na něj. ()

RedRain

„Na cestě zpět na Zemi jsme narazili na mnoho podivných věcí. Minulý týden jsme objevili měsíc, který měl stejný tvar jako zadek Marilyn Monroe. Obletěli jsme ho hned několikrát.“ . . . Součást základního vzdělání. ()

bonekill

Naprostá dokonalost. Po Pythonovskym cirkusu příchází další kultovní sitcom, který dokáže totálně pohltit. Žeru anglickej humor, kde si dokážou dělat srandu naprosto ze všeho a pořád je to směšný. "Jsi užitečný jako automat na kondomy ve Vatikánu!" Kdo neviděl, nemá tady vlastně co pohledávát. ()

Jaromír

Klasika plná hlášek. Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Sranda, lidské vztahy a zase sranda :). Jednoduše řečeno jeden z nejlepších sci-fi komediálních seriálů. Jaromírova direktiva 665: "Automatickou destrukci lodě, je možné nastavit z můstku, s následujícím zpožděním: kapitán-4 minuty, ostatní členové posádky - 4 vteřiny." :) ()

amyth

Kdyby se hlasovalo, tak jsem 100% přesvědčen, že celosvětově nejoblíbenější seriálovou postavou je Arnold "Eso" Jidáš Rimmer. Jeho song ve kterém vychvaluje sám sebe je pro mě nepřekonatelný seriálový moment a díky Chrisi Barriemu je pro mě Red Dwarf navždycky na 1. místě daleko před Přáteli, Simpsons a o kousek před Black Adder. PS. je s podivem kolik lidí totálně nechápe anglický humor - Monty Python, Black Adder, Red Dwarf, Allo Allo, Yes (Prime) Minister. Speciálně dutohlaví američané :-b. Zároveň je s podivem, že hned po angličanech jsme nejnadšenějším konzumentem jejich humoru my češi. A NA PROTEST PROTI VELICE NÍZKÉMU HODNOCENÍ OSTATNÍCH DÁVÁM 6 HVĚZDIČEK! ()

Tales

Klasika. Kromě výbornejch příběhů a zápletek je tenhle seriál hlavně dost vtipnej. Nebudu tady dávat ňákej dlouhej popis, protože to podle mě musí znát snad každej. ()

ramislav

Nejlepší z nejlepších! Vynikající britský sitkom, který nikdy neomrzí. Ještě žádný seriál mě nedonutil smát se za každou pronesenou větou všech hlavních postav! Netřeba více komentovat... Jednoznačně za 5 hvězdiček. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019