Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

MP17

Na tomhle seriálu mám rád úplně všechno a kromě mírně slabší epizody "Zkouška kanálem" je to prostě dokonalost sama. ()

DZOUKR

Na první pohled možná trochu blbost, ale když tomuhle seriálu dáte šanci, zjistíte, že je neskutečně vtipný a zábavný. Nezapomenutelná hláška: ,,Kdo to byl Kolumbus?" ,,Trhan v pláštěnce co objevil Ameriku" ()

lobo87

Priznám sa, že na postavy a humor som si zvykal trošku dlhšie (na kocúra som si nezvykol vôbec). Napriek tomu ma seriál chytil a pobavil som sa na každej časti. Vizuál trošku odrádza, ale je to kvalitný sci-fi sitcom so SKVELÝMI hláškami...75% ()

CHILLYcze

Červený trpaslík, typicky britský suchý humor, vtipně ukazuje skandální situace členů posádky a i třeba jejich vzájemnou nenávist. Množství hlášek, které se za leta staly legendárnímy, je nepřeberné množství a snad v žádné komedii nejsou vtipy a situace tak dobře vypointované jako zde. Zpátky na zemi ...to bylo slabší než předchozí perly. X série to zase urovnala.Tohle je ale detail v tomto nesmrtelným kultě. ()

Hezonja7

Pro mě bezkonkurenčně nejlepší sitcom, založený na konverzačním humoru. Přesně tak to mám rád! Navíc s vynikajícím českým dabingem - to se jen tak nevidí! Červený trpaslík je naprosto geniální a pro mne jediný stravitelný sci-fi seriál. Z počátku než do hry vstoupila postava Krytona která seriál neskutečným způsobem oživila mě nejvíc bavil Lister a Holly s jejich naprostým talentem k nasírání Rimmera. Seriál má pochopitelně své chyby jako na příklad vývoj Krytona nebo že se Červený trpaslík zkrátil a posléze zase prodloužil v průběhu řad. Také vývoj interiéru kosmika prošel jistou tranformací ale za mě to na kvalitě neubírá vzhledem k časově náročnému průběhu natáčení. ()

Uroboros

Kult jak prase, pro mě stoprocentně. Tenhle seriál lidé buď nesnášejí a nebo bezmezně milují - podle mého názoru inteligentní člověk s dobrým vkusem se bude vždy řadit k té druhé kategorii. :)) Už teď vím, že tenhle seriál si rád pustím i po 20 letech a stále se budu maximálně bavit. ()

MiTrAnDiR

Červený trpaslík mám v láske nejaký ten piatok,no komentovať som sa rozhodol až teraz.Neviem,asi preto,že som ho musel vidieť skrz-naskrz asi 50 krát? a minimálne ešte 50 krát pozriem.Tento britcom je originál a žiadna paródia na star trek ,tak sa už na to vykašlite!Dvojica Grant a Naylor stvorili dimenziu,vesmír v,ktorom sa trojica protagonistov + "španielska kráľovna" bijú so životom v ďalekom vesmíre.Myslím,že sú asi 3 milióny svetelných rokov ďaleko,no dopravný kužeľ mať musia. ()

pff

Červený trpaslík je absolutně boží záležitost. žádný seriál/sitcom se mu nemůže a nikdy nebude rovnat. Naprosto návyková a originální věc. deset hvězdiček je málo !!!update: dewy neví!!! prej největší hodnotič ! KONEC ()

LarryW

Můj nejoblíbenější televizní seriál. Když se chci pobavit, pustím si tuhle podle mého názoru již legendu, kterýkoliv dílek yyloudí na mé tváři úsměvy a dobrou náladu. Árního, Listyho, kocoura i Kryťáka a spol. můžu sledovat pořád dokola a jsem schopen skouknout celou sérii během dvou dnů. Promakaný scénář, inteligentní humor , promyšlené vtipné dialogy, a hlavně herecký koncert plný nezapomenutelných hlášek a skvělé mimiky. Apropo nadávky typu: "Karikatura muže, jež by nepřelstila ani čajový pytlík, hromádka trusu z myšího albína, tlustý vykulený plešatějící neřád" mi zní tak mile (-: Škoda, že seriál skončil, vždyť to přece neměl být ještě konec!!! ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019