Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Paan

Jestli mají Britové něco osobitého, tak humor. Jestli dovedou s kamerou něco fakt bravurně, tak s ní natáčet sitcomy. A jestli do nějakého dali pošahanější partu týpků jako hlavní hrdiny než do Červeného trpaslíka, tak ho chci vidět. Ale tak nějak pochybuju, že existuje. ()

qamar

Zvlášť začátek je geniální. Díly bez Hollyho (a jeho ilustrované encyklopedie vesmíru) už nejsou to ono. I tak je to jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. ()

Iker..

Jedinečné, neuvěřitelně vtipné a zábavné. Miluji anglický humor, zvláště pak u tohoto seriálu. PS: "Člověk stvořenej z lupu, to bude katastrofa. V okamžiku, kdy si umyješ hlavu Clearem tak zmizíš" ()

Kiszoun

Po prvním shlédnutí první řady, kterou jsem si natěšeně koupil v trafice za 49 kč, jsem měl velmi rozporuplné pocity. Tak zaprvé tam byl smích z plechovky, který jsem v té době znal maximálně z Beverly Hills 90210 a který jsem z duše nesnášel, jsem stal před dvěma otázkami, zaprvé za co jsem to dal 49 korun a zadruhé jak se tohle může někomu líbit a prohlásit to za kultovní seriál. No naštěstí mi to nedalo a pustil jsem si to DVD ještě jednou a pak ještě a ještě a nakonec jsem zjistil, že jsem celý slunečný den proseděl u oněch šesti dílů, teď už skvělého, seriálu bez nutnosti jíst, vylučovat nebo jít ven a jen jemně s opruzenou zadnicí od plastové židle, kterou jsem tehdy disponoval. Od té doby jsem kupoval týden po týdnu novou sérii a vždy v den vydání jsem se projevoval jako ortodoxní introvert s autistickými sklony a hltal každou narážku na to že Rimmer je rakovinný polyp na řiti lidstva, nebo Lister těhotný, smradlavý lenochod. Sem tam mě akorát nas…štve kocour a jeho ječení, které působí trochu přehraně. Český dabing se zde opravdu velmi povedl a vyšvihuje tak seriál minimálně o příčku výše a od třetí řady, kde se objevila i plná verze krytona se Červený trpaslík stal kultem i pro mě. ()

MAX33

Tenhle sitcom určitě naboural určitou část věku každého svého příznivce, mého až tak ne, i tak však považuji tento seriál za kultovní a kvalitní. ()

Keledaia

Já bych ráda napsala něco úchvatného, neb je to můj nej.. vlastně je to tak celkově "nej", největší a nejlepší součást všeho. Fakt nevím, co k tomu napsat, to musí člověk vidět.. stokrát... možná víckrát.. Miluju je... Jdu si je pustit.. ()

xJevgenijx

Pro mě posvátný, neposkvrnitelný kult z raného mládí, který byl hrubě uražen americkým remakem. Snad nikdo za pár set let nepronese: "Philistines! I mean how can you re-make Red Dwarf? The one starring Lorraine Toussaint, and Chris Eigeman was definitive." ()

Jeffo8

Skoro třicet let starý sci-fi seriál a i po tak dlouhé době stále vtipný pro dnešní publikum. Slabší díly nahrazují ty, ve kterých se opravdu smějete v kuse. 90% ()

LaSanda

Chci se zúčastnit soutěže o znalosti hlášek tohoto seriálu. Co nejdřív. Ale spokojila bych se i se soutěží "Co je to za ovoce." ()

pavelluk

Absolutní nutnost pro diváky co mají rádi britský humor,jednu dobu se stával mým večerníčkem před spaním,postavy nemá cenu nějak rozepisovat všichní jsou neskutečné hovada ale Rimmer to válí absolutně non-stop,jasných 100 % ()

Cronan

Jestli Trpaslíka někdy nějaký seriál humorem překoná, tak půlka populace pomře v důsledku zadušení smíchy. Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky... ()

KingBoss

Kultovní sitcom se skvělým britským humorem. Je to snad nejlepší sitcom, který kdy spatřil světlo světa. Dávám 5 Rimmerovských hvězd. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019