Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

JuniorSrky

Lister, Rimmer, kocour, Holly, Kryton a další... To je kombinace, která se nezapomíná. Tolik originálních hlášek jsem v jednom seriálu ještě neslyšel... Dílů je sice málo, ale zato má každý něco do sebe. [90%] ()

Skytavka

Teď, když jsem se na to dívala asi po 5té, mám na to zase o něco lepší názor a překvapilo mě, že je možné ho ještě nějak rozvíjet:) Na genialitu gagů nemusíte prostě přijít hned. Zvláště pak v dnešní době. V době slaboduchých sit comů, které mají asi tolik vtipu, jako proslov na pohřbu, když zajíždí rakev... Každý prostě scifíčka nemusí. Docela to chápu a jsem pyšná, že to není můj problém:-) Taky zjišťuju, že Rimmera mám čím dál víc radši. Toho páchnoucího skunka s IQ čokoládové koblihy!:) ()

PrincessB

Doteď si pamatuji první moment, kdy jsem vzhlédla k televizní obrazovce a tam stál Rimmer v kostkovaných šatech z kanafasu a vojenských botách a držel v ruce jistého "pana Filutu". Seriál mě zaujal a... . už mě nikdy nepustil. Jde o kult s velkým K a já miluji každý kousek tohoto bláznivého vesmírného putování s dokonalým britským humorem. Nemohu si odpustit také velkou pochvalu úžasnému českému dabingu. Nepořadný Lister, magor Rimmer, pomatený Kryton a vyfintěný Kocour... to jsou kluci z Trpaslíka! Samozřejmě nesmím zapomenout na Hollyho, jelikož ten umí "ďábelsky dobře dělat měsíc". Trpaslíka zkrátka miluji a nemohu se dočkat 10. série. "Co ukazují skenery?" "Zatím nic... jen dvě indické placky, jež jste před pár tisíciletími hodil do potrubí, kde vyvinuly jistou elementární inteligenci a vytvořily folkové duo" ()

martij06

Tohle je seriál, na který se můžu dívat pořád dokola a nikdy mě nepřestane bavit. V každém díle je arzenál vtipných hlášek a narážek. Excelentní výkon Chrise Barriea coby Rimmera. Rozhodně za 100% ()

Dafiik

Existuje staré androidní rčení, které se sem teď hodí. Je to nějak takhle: „Když neodskočíš z cyklu programu, nikdy nebudeš v podprogramu.“ No, my lidi máme hodně podobný rčení: „Odvážnému štěstí přeje.“ Ale to androidní mně připadá trefnější. ()

Tery555

Červenýho trpaslíka jsem skoukla až nedávno, ale jakožto kultovní seriál, jsem si říkala, že bych ho měla vidět, zpočátku mě to zas tak nezaujalo, po těch moderních seriálech co teď běží je to úplně něco jiného..ale po 2 sériích jsem tomu taky propadla, hlášky v červeném trpaslíkovi jsou nepřekonatelný („je nevinná asi jako šlapka před penzí“) :D Rimmer, Lister, Kriton a Kocour jsou dokonalá čtyřka a při jejich dobrodružstvích se smějete od začátku až do konce.. ()

Taron

KRYTON: Myslím, že je to jeden z posádky, odporně znetvořený kostlivec se třemi hlavami a visí z něj hnijící cáry masa. Jak jsme otevřeli dveře výtahu, spadnul na Rimmera. LISTER: Není mu nic? KRYTON: Myslím, že právě zjistil, jak použít cípy košile. RIMMER: No dobře, Krytone, nemusíš ze mě dělat zbabělého srabíka, nic mi není. KRYTON: Takže už nechcete, abych sehnal vaši matku? .... Co dodat? Nádhera. :) ()

x_ander

Ale tak jo, nakonec i mě Trpaslík dostal. Sice trpí některými slabšími díly, štve mě nekdy ta nelogická návaznost některých dílů/sérií (i přesto, že jsme v kategorii střeleného sitcomu), ale prostě to tam je. Lister, Rimmer, Kryton, Kocour, Holly a sexy Kočanská mě dostali se vším všudy. ()

Ados12

Jestli má být toto nějaký legendární a kultovní seriál, tak jsem ho těžce nepochopil. Zasmál jsem se 2x za tři série a to je u komediálního seriálu poněkud málo, ne? Zvláštní je, že mě britské seriály s jejich humorem baví, tento zklamal. Pokud se budu dívat dál, obávám se, že hodnocení půjde ještě níž. ()

Domas88

Tolik hlášek, tolik originalních urážek a kopec legrace v každém díle.. Člověk zapomene na kulisy a hezky a upřímně se zasměje ()

Dr.Bishop

Famózní anglický humor, geniální chraktery, hlášky, co by se měly tesat do kamene, třeskuté dialogy...Sleduju pravidelně už několik let a je to láska do konce života..:) Dokonalý sitcom, bez chyby, bez kazu, Rimmer rules! 100% ()

kubilov

Tak tenhle "kult" jde hoodně mimo mě. Dal jsem si naprosto náhodně deset dílů a opravdu ze srdce jsem se zasmál asi tak třikrát, i když by mi měl tenhle styl humoru sedět. Hold pro mě bude Červený trpaslík už asi navždy jeden z těch nepochopených fenoménů. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019