Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

MessiM

I dnes se rád podívám na něco jako je tento seriál starší skoro než já. Libuji si v seriálech, ale tento patří mezi jeden z mých oblíbených. Anglický humor je prazvláštní, ale já si jej zamiloval.. ()

togaf

Kultovní seriál, který si toto označení opravdu zaslouží. Ani jeden díl není průměrný. Obsazení je naprosto vynikajicí. Není možné vybrat si jednoho oblíbence: Neodolatelně nechutnej a věrně zamilovanej Dave, nesnesitelně tupý maaagooor hologram Rimmer, Kryton a jeho hlavy a tříselná přípojka, dokonale šik Kocour, Holy s krizí identity a klesajícím IQ a jediná žena s velkým Ž Kris Kochanská. A robíci! ()

marleyy

100% Rimmer, Lister, Koucour a Kryťák jsou bezpochyby nejkrutější kacíří vesmíru. Chvíli trvá než se s nimi divák sžije, ale jakmile jim přijde na chuť čeká ho smršť nejlepších hlášek a parody-sitaucí u kterých hrozí v důsledku přilíšného smíchu únik moči. ()

Tygrys

Bezpochyby nejlepší sitcom, který mě fakt dostal! Kdo nezná Rimmera, Listera, Kocoura, Krytona, Holly, Kochanskou ať to ihned napraví a u těch „bohužel jen 52 dílů“ se kosmicky pobaví. Všichni fanoušci jistě netrpělivě čekají na Red Dwarf film, snad se brzy dočkáme a bude tak skvělý jako seriál. Věděli jste že: Nechybělo mnoho a seriál by nikdy nevznikl, Rob Grant a Doug Naylor museli přesvědčovat BBC 4 roky aby do něj investovala. Craig Charles (Lister) se v epizodě Backwards málem utopil při natáčení scény vynořování z jezera. ()

dee-key

Ano, starý a nesmrtelný trpaslík srší vtipem snad v každé epizodě. Tady už ale nejde o to, dát pět hvězd jen proto, že to dali ostatní, není to ani z povinnosti, protože Red Dwarf je kult, je to prostě povinnost, jelikož tomuhle oldschool seriálu se těžko něco vyrovná. ()

wipeout

Kultový seriál s nezabudnuteľnými postavičkami Rimra, Kritona, Kocoura a hlavne Listra. Vydáte sa spolu s nimi na bláznivú cestu vesmírom? Tak sa pekne usaďte a nechajte sa baviť. Prvá séria vypálila tento seriál do hviezd.... Lenže už pri 3. sérii to začalo byť pozeranie na zotrvačnosť. Ono je probém, že tento úplne špecifický druh humoru nesadne človeku vždy, a takisto sa aj tu striedajú lepšie dieli s horšími takže znižujem priebežne na 4* uvidíme ako sa situácia psotupne vyvynie. ()

Huntelaar

Nej, nej nej......a nejtěžší vybrat, který z hrdinů je lepší. Scény ve kterých Lister a kocour rozebírají "filosofická" témata (např. co si myslí o Wilmě Flinstounové) jsou nad hranicí humoru pusobiciho svalovou strnulost vedouci k náhlé smrti. Alias nenápadné dílko, které nelze číselně označit, kolikrát je vhodné upotřebit, předtím než Vás začne nudit. ()

Frenegonda

Geniální. Každej díl je geniálně ulítlej. Ale probouzí to ve mě vzpomínky kdy jsme to sledovali na vysoké hehe místo toho abysme se učili na státnice... ()

Moena

Kultovně nejkultovnější kult. Jediný komediální seriál, při kterém jsem při prvním shlédnutí série padal z postele, dusil se smíchy, brečel atd. u většiny epizod a pořádně se zasměju i když už se na to dívám poněkolikáté! Geniální čtveřice hrdinů (Kris s prominutím nepočítám) s charaktery dohnanými do krajností. Hlášky z tohohle seriálu recituju pravidelně během konverzací prakticky kdekoliv a s kýmkoliv (ať seriál zná nebo ne) a s ostatními RD pozitivními maniaky zvládnem citovat Listera, Kocoura, Rimmsyho a Krytona klidně až do rána, kdyby to nebylo v rozporu s Direktivou Vesmírného sboru č.2563. ()

GILLWANDER

Suchý humor Angličanov v tomto prípade nepozná hranice. Zo začiatku to vyzeralo biedne, ale po častiach sa to vypracovalo na úplné inú úroveň. Na MEGA humor. Všetci herci, Lister, Rimmer, Kryťák, zo seriálu urobili poriadnu šou. Pre mňa top 5 all time zo sekcie -seriál. 100% ()

zipexx

Můj názor na lidi, kteří mají tento seriál mezi svými oblíbenými, je takový, že doposud neviděli žádné další, "moderní seriály". Hned teď vám tady z fleku vyjmenuji několik komediálních pecek lepších než je "trpaslík". Např. IT Crowd, Black Books, The Big Bang Theory, How I Met Your Mother, Californication, atd. Prostě doporučuji všem, kteří dali více jak 3 hvězdy, aťsi rozšíří obzor. Nebudete litovat a zapomenete na RD a jeho velmi slabý humor:-). Zasmát se jednou za dva díly není ideální. ()

Had6

V nuzných podmínkách natočená první série, předznamenala velký úspěch tohoto dílka. Vynikající humor, neskutečné zápletky a žádný z celkových 52 dílů není nudný. Oceňuji především luxusní nedokonalost budoucího vesmíru a kvalitní český dabing... ()

janek85

Na tenhle skvělý seriál jsem narazil nedávno, před tím jsem jen slyšel, že něco takového je, ale že to bude takové skvělé, to jsem opravdu nepředpokládal. Po několika shlédnutých dílech mě to tak nadchlo, že se na to musím dívat každý týden. Moc tenhle seriál nemám ještě prokouknuty, ale polepším se ;-). Tady na tomhle se mi taky líbí herecké obsazení, hlavně Kocour, ale přesto je má nejoblíbenější postava Rimmer. Taky je velice kvalitní úvodní melodie, té jsem propad. Červený Trpaslík je velice kvalitní kultovní sitcom, a tudíž 5*. 95% PS: Bych dal klidně i 10000000000000000000000000000000000000000000000000* ()

Carlossss

Dvoustý komentář věnuji chlapcům z trpaslíka. Tahle banda mě totiž přivedla ke všem těm Monty Pythonům, Black Books, IT Crowd. Obzvláště povedený je dabing, který je možná ještě lepší než originální znění. Většina hlášek zlidověla, trpaslíka viděl už každý a to mu paradoxně dost ubírá na originalitě. A musím přiznat, že poslední série byli vážně ubohé. Jenže co naplat. Trpaslík je jen jeden a Rimmerák je sám o sobě za deset hvězd! ()

Cl3ricK

Asi tak, kdykoliv jsem nemocný vždycky šáhnu po Červeném Trpaslíku, pro mě jasná volba. Prostě mě to dostane do tak totálně dobré nálady, že se vždycky uzdravím. :) ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019