Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

easaque

+4* další kult fanoušků sci-fi je tenhle komediální seriál, který je tak trošku parodií Startreku, protože je plný ztřeštěných scének při setkávání s dalšími obyvateli vesmíru. Nebo ho aspoň trošku inspiroval Adamsův Stopařův průvodce. Nic seriózního tu nehledejte a někdy musíte i vypnout mozek ... prostě pořádný bezmyšlenkový bláznivý relax. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

raffspIn

Všechno zde už bylo řečeno, ale prostě mi to nedá: Kdo neviděl, nepochopí... Tvůrci dokázali z ničeho udělat díru do světa. Je vidět jak se z postupem času seriál vyvíjel a zdokonaloval. Poslední díly už zase trochu skomírají, za 3,4,5 sérií, které byli podle mě nejoriginálnější. ()

ZoltanCZ

Nejkultovnější ze všech kultovních seriálů.Šílený, avšak zároveň geniální humor, výborní herci a excelentní dialogy.Pravda, někdo mu nemusí přijít na chuť, ale to už je jenom jeho škoda... ()

Joe321

Pamatuju si, že poprvé jsem viděl jeden díl večer na ČT2 a řikal jsem si: Co je to zač? Ale pak se to ke mně zatoulalo na DVD, když jsem byl nemocen. Skouknuto za dva dny a po posledních titulcích jsem propad depresi, co bude dál. Geniální! - "Zautočíme na ně masivní letákovou kampaní." ()

Maddlis

Nadprůměrně vtipný seriál, který si zaslouží, aby jste ho viděli. Osobně doporučuju díl č.28 - Karanténa. U toho jsem se na konci válel po podlaze:D ()

(mOnkey)

Čistě subjektivně to nejlepší, co Spojené království v rámci komediálního seriálu kdy vyplodilo. Maximálně sympatičtí hrdinové (a to včetně podlézavého a úskočného Rimmera, skutečného intergalaktického dobrodruha, jemuž chyběl k velikosti pouhý ždibíček), kteří mají navíc každý svou minulost, dobré a špatné vlastnosti, svou osobnost (Rimmer je protivný hnidopich, Lister nemytý trouba, Kocour sebestředný a sobecký, Kryton obětavý a zároveň sarkastický, a nezapomeňme na Hollyho, který umí ďábelsky dobře dělat měsíc; ostatní s námi nestráví tolik času). Pokud bych si měl až do konce života pouštět už jen jednu věc, bez mrknutí oka bych volil hochy z Trpaslíka, jelikož ani po těch zhruba třiceti zhlédnutích mě nenudí, ba naopak, stále mě dokáží udivovat a hlavně pobavit svými dnes již legendárními hláškami, které stále s oblibou cituju. O legraci jde přece až v první řadě. Počet zhlédnutí: 30+. // Posledních několik let jsem sledování Trpaslíka pěkně flákal, viděl jsem ho celého asi jen třikrát. Zato jsem si ho ve zvukové podobě hodil do mp3 a mobilu a zároveň naordinoval jako pravidelného večerníčka, bez kterého jednoduše neusnu. Teď, po dvaceti letech pravidelného sledování, když znám jednotlivé scény a dialogy zpaměti, mi to dokonale vyhovuje. Počet poslechů: 55+. Dokonalé není nic, ale Trpaslík k tomu má za těch necelých 150 let filmové historie zatím nejblíž. ()

lekr

Jeden z nejlepších britských sitcomů.Už jen ten nápad udělat sci-fi sitcom z prostředí vesmírné lodi, navíc s takhle výborným námětem, je úžasný. Rimmer, Lister, Kocour, Kryton.Tyhle postavy pro mě stejně jako šestice přátel budou vždycky legendou. Tenhle seriál mě prostě provázel celou mojí pubertou a ačkoliv jsem už všechny díly viděl snad stokrát, stejně se na ně vždycky rád podívám znovu!! ()

rakovnik

Geniální nápad, geniální ztvárnění, geniální postavy, geniální hlášky. Skvělý břitký humor, spousta naprosto absurdních situací a neuvěřitelných nápadů, kam dál seriál vyvíjet. Nejnovější díly sice jsou už poněkud překombinované, ale tomu se není po tolika dílech co divit. Rozhodně jeden z nejlepších seriálů, na který jsem vždy čekal dlouho do noci, abych se pěkně od plic zasmál. ()

SallyZen

Bohužel nemůžu sehnat nějaké díly, ale i přesto to co jsem shlédl je jednoduše paráda. Údajně poslední žijící bytosti(ať už jakékoliv) kteří se dostkrát nemůžou snést. Také se tu vyskytuje moje nejoblíbenější seriálova postava, kterou je samozřejmě elegán Kocour(Danny John-Jules). Není potřeba se tu rozepisovat, takže si myslím, že Angličani vymysleli pozoruhodný a vtipem překypující seriál a taky mě naladili na vlnu Anglického humoru. 100% ()

Jonash87

První sitcom, jenž sem měl možnost poznat. Buď ho milujete, nebo nenávidíte. Není nic mezi tím. Také pamatuju, že mě první díl dva tři příliš nenadchly a říkal jsem si "Co to sakra je?!", pak však přišla euforie - a ta vlastně trvá dodnes. Nesmrtelné repliky, neskutečné příběhy a nad tím vším postava Rimera. Nejlepší britský komediální seriál všech dob! ()

shyster

Nejlepší britský seriál. Ne Létající cirkus, ani Hotýlek či jiné seriály, ale tento ze vzdálené budoucnosti. Každý díl je jako 30 minutový pobyt v rajské zahradě. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019