Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Attta

Tenhle seriál prostě nemá chybu, ať už ve výborném scénáři tak ve skvělých hereckých výkonech, ale hlavně je nabitý britským humorem neskutečným způsobem, který mě nikdy nepřestane bavit. Neskutečné hlášky posádky, to úžasné vystižení typů člověka, kocour jako typická kočka (kdo má doma kočku pochopí). No prostě ten, kdo má rád kari, zevlačení a psirény musí tento film milovat:D Také musím vyzdvihnout neskutečně dobrou hudbu a atmosféru. Listrovo hraní na kytaru je třešínka na dortu celého seriálu. Později, když se objeví na palubě Kryťák, tak seriál pro mě začal být ještě více zábavný. Skoro každý rok si najdu čas a celý tento seriál zkouknu:) U tohoto seriálů mi dokonce nevadí ani český dabing. ***EDIT*** Tak tu máme konec 10. řady, které bych vytkl jen jednu věc a to razantně zmodernizované kulisy, které mi prostě nepřipomínaly starého trpaslíka. Jinak ovšem parádní comeback a patřičně jsem si to užil. S průserovou devátou řadou se to nedá srovnávat je to fakt krásná tečka seriálu. Doplňěk: Tak jsem si konečně udělal čas a zhlédnul vštšinu dílů i v originále. Musím uznat, i přesto že dabing neupřednostňuju, zde ho mám rád a je vynikající. Originální znění je taky výborné a trošku mě mrzí, že v dabingu chybí pár scén (krom DVD, tam je mám pocit všechno). Co ještě změn v dabingu týče - naši borci si nehráli jenom s hlasama, ale i úvodní znělkou a hudbou celkově (v dabingu se mi líbí dokonce víc.) Co se týče překladu ten je opravdu přesný, a tak je vcelku jedno co si člověk vybere. ()

Mefistofelle

Já prostě nevím, proč každý v mým okolí považuje Červeného trpaslíka za nejlepší seriál pod sluncem. Jo, občas je to vtipný, ale později mě to začalo dost nudit. ()

dubinak

Red Dwarf do mé topky už prostě neodmyslitelně patří. Připomíná mi to mé dětství, kdy jsem ještě humoru tolik nerozumněla a právě proto tento seriál sleduji stále dokola, teď když už se můžu tak skvělým způsobem pobavit nad britskou srandou, kterou shledávám jako jednu z nejlepších a stoprocentně se přikláním k tomu, že i když jsou Britové suchaři, Američané jim v sitcomech nesahájí ani po kotníky. Red Dwarf nemá vůbec obdoby a to, co padá každou každičkou epizodu hlavním postavám z pusy má vždy neuvěřitelnou zásluhu na zlepšení mé nálady. I když děj trošičku zhruba tak v sedmé a osmé řadě upadá, v těch prvních jsem fakt dostávala záchvaty smíchu. ()

exitak

Pro mě seriál číslo 1. Vynikající výkony a nepřeberné množství hlášek. Většína lidí má nejraději Rimmera, u mě je ale favorit Lister s jeho zevláckým přístupem ke všemu =) Myslím, že mě tento seriál asi nikdy neomrzí. (1011.2007) Edit: (27.08.2012) Ano, zatím rozhodně neomrzel a to ani po, v tom to intervalu dalších 3 kompletních zhlednutích :) ()

Zuzanka.R

HOLLY: Toto je volání o pomoc těžařské lodi Červený trpaslík. Posádka je mrtvá, zahynula v důsledku ozáření. Jediní, kdo přežili jsou Dave Lister, který byl v době nehody na lodi ve stavu nevědomí a jeho březí kočka, bezpečně uzavřená ve skladišti. Po probuzení za tři miliony let je Lister pouze ve společnosti tvora, jenž se vyvinul z jeho kočky, a Arnolda Rimmera, holografické simulace jednoho mrtvého člena posádky. (Zmizí a znovu se objeví) Já jsem Holly, lodní počítač s IQ 6000. Což je stejně jako má 6000 učitelů tělocviku. [--]Chovám bláhovou naději, že za tři miliony let, co jsme pryč, lidstvo přestalo válčit, vyléčilo všechny choroby a podařilo se mu zjednodušit formulář daňového přiznání. [--] Poslední zajímavou událostí byly Listerovy kuchařské zkoušky, kterými neprošel, i když předstíral, že ano. Z toho si můžete udělat obrázek, kolik legrace si tady někdy užijem. [--]Minulý týden jsme objevili hybernované tělo magnáta Alberta Nimmbela. Byl vystřelen do vesmíru v naději, že se setká s formou života, která by dokázala vyléčit jeho hroznou nemoc. Probudili jsme ho, vysvětlili mu, že jsme poslední existující loď s lidskou posádkou a chceme mu jenom říct, že mu nemůžeme pomoct. Rozzuřil se a téměř okamžitě zemřel... Některým lidem prostě nevyhovíte. ()

nithiel

Dokonalý seriál, každý díl je originální a neuvěřitelně vtipný, vždycky mě dostane už znělka, nemám co bych dál psal. ()

Adush93

Mám ráda anglický humor a trpaslík ho předvádí v té nejvyšší síle. I takový Rimmer alia Smeghead je mi sympatický. Do kosmu, a to je co říct. Ale za jedničku považuji a vždy považovat budu Listera! Již od dětství si trpaslíka pouštím místo večerníčku. A jestli to zanechalo nějaké následky? Těžko říct.. ()

Warmin

Kdykoliv mám volnou chvíli a nenajdu si nic co bych mohl delat ,okamžite běžim k televizi a pouštim si trpaslíka. To že ho znám nazpamět vůbec nevadí,poněvadž mě to nikdy neomrzí,převážně pak první tři serie jsou Super. ()

Fleinka

Vynikající dokumentární seriál o vesmíru! Lister, Rimmer, Kocour, Kryton a Holly lodní počítač s IQ 6000. Což je stejně, jako má 6000 učitelů tělocviku. Tři miliony letěli vesmírem a zjistili spoustu věcí: nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s vláčky. Zároveň mají bláhovou naději, že za tři miliony let, co byli pryč, lidstvo přestalo válčit, vyléčilo všechny choroby a zjednodušilo formulář daňového přiznání. ()

Cheeter

Podle direktivy vesmírného sboru 9985/b, nebo 9985/c, nejsem si tím teď úplně jistý, tento seriál komentovat prakticky nepotřebuje, protože už jeho jméno samo o sobě je prakticky vypovídající. Kdo o něm neslyšel, jako by nežil. Nelze si život představit život bez něj. Já osobně si tento seriál pouštím velmi rád a opakovaně. Už se u mě, samozřejmě, vytvořila jistá deformace, kdy člověk zná snad všechny hlášky.... ale co by tento seriál bez toho byl, nemám pravdu? ()

tomtomtoma

Pamatuji si, když jsem na tento britský sitcom poprvé narazil. Bylo to čistě náhodou před dvaceti lety na druhém programu České televize. Vyvalil jsem oči a bavil se neočekávaným. Naposledy jsem shlédl všech osm sérií, když jsem ležel s polámanými žebry, nemohl se hýbat a každý smích mi zároveň připomínal tu bolest v mém žebroví. Smál jsem se hodně a často (především prvních pět sérií). A potom, že bolest nelze přecházet s úsměvem! S hravým nadhledem se odehrává příběh posledního přeživšího člověka ve vesmíru, jež jmenuje se Dave Lister (dobrý Craig Charles). Je to muž se závislostí na indické kuchyni. Snad největší předností tohoto seriálu je složení hlavních hrdinů, parta neznalců, zbabělců a ignorantů s narcistickými sklony. Úžasný je především panovačný hologram Arnold Rimmer (skvělý Chris Barrie), kterého nebere vážně snad ani on sám. Čtveřici doplňuje marnivý Kocour (Danny John-Jules), který se postupně a téměř až bolestivě začleňuje do systému práce, a rozpolcený android Kryton (Robert Llewellyn), samolibý všeználek milující domácí práce. Z dalších rolí: lodní počítač Holly (nejdříve a nakonec Norman Lovett, mezitím Hattie Hayridge) se svérázným přístupem ke všemu dění, bývalá Listerova přítelkyně Kristine Kochanski (Chloë Annett) na poslední dvě série, a nešťastný kapitán důlní vesmírné lodi Červený Trpaslík Frank Hollister (Mac McDonald). Nejsem znalec zlidovělých hlášek a ani nebudu vyzdvihovat nějaký díl. Tento sitcom je určen k zábavě, k odreagování, ke zlepšení nálady, k otevřenému a upřímnému smíchu. Tohle vše jsem od něj pokaždé dostal, tohle vše od něj budu požadovat i nadále. Kde jinde načerpat tolik svižné sebeironie a vtipné satiry? ()

C0r0ner

Lister, Rimmer, Kocour a Kryton jsou nezapomenutelnou čtveřicí šašků, kteří obývají kilometr dlouhou loď, kde dva z nich z bývalé +- 160ti členné posádky pracovali jako opravář automatů a jeho asistent. Všechny série jsem viděl několikrát a pokud bude čas, tak je ještě několikrát rád uvidím. Je neuvěřitelné, že Velká Británie je kolébkou tolika kultovních seriálů. Direktivy jsou jen špička ledovce. 100% ()

iommi

Priznám sa, že som veľmi dlho uvažoval nad tým, či dať 4 alebo 5 hviezd. Je to tak medzi, hlavne kvôli istým dieram v scenároch a na mňa nie vždy fungujúcemu anglickému humoru. Nakoniec som sa však rozhodol pre plný počet, pretože čo diel, to skvost žánru sci-fi. ()

bouchy

Vždyť je to prosté jako bulharská striptérka. Klasický britský sitcom, který snad ani nemá cenu představovat; stejně tak samotnou posádku těžařské lodi Červený trpaslík. Tenhle seriál mě vychoval, naučil humoru... Pokud bych měl někdy skončit hluboko ve vesmíru s androidem, hologramem, geneticky vyšší formou kočky a dekadentním zhýralcem, přál bych si, aby to byli právě Kryton, Rimmer, Kocour a Lister. Každý díl znamená třicet minut zábavy, podařených gagů, dobrodružství a absolutní neúcty proti všemu :). ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019