Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

xEvilDeadx

S Listerem sdílím zálibu v kari, nenávist Rimmera, schopnost (ne)udržovat pořádek, alkoholismus i inteleginci, takže nezbývá, než ten seriál milovat. Chyby při cestování v čase nevadí, lacinost také ne, je to prostě jasnej TOP5 seriál a nic už to (doufám) nezmění. ()

MoonPie

O tomhle skvostu snad nemusím nic psát. Kdo viděl ví své a kdo ne, měl by se podívat. Když se podíváte na současné sitcomy, tak nic tak brilantního neuvidíte. Chytrý humor, místy šílené zápletky, někde trocha zamyšlení nad astrofyzikou a hlavně spousta a spousta hlášek. Jedním slovem ÚŽASNÉ!!! ()

Darriel

Seriál Červený trpaslík si své místo mezi top-seriály vysloužil hlavně vtipnými dialogy, neustálým špičkováním postav a je přímo studnicí hlášek. Přestože pár dílů pouze chytá druhý dech, i tak převyšují současnou seriálovou sitcom tvorbu. Někomu možná bude vadit vesmírné prostředí nebo absence příběhu (jakási spojující linka mezi díly), ale to neubírá na použitelnosti tohoto seriálu jako relaxačního prostředku, který se dá aplikovat znovu a znovu. ()

darmik

jeden z nejlepsich serialu sve i nasi doby (ne-li nejlepsi). rozhodne stoji za zkouknuti. rozhodne jsem se nenudil, spise naopak... velice zabavne. ()

Petrval

Nejlepší z nejlepších. Anglickej humor je trochu jinej než jsme zvyklí u nás, ale zatím mě nikdy nezklamal. Skoro všechno co tam kdo řekne je kultovní hláška kterou hodně lidí používá, každej díl je nezapomenutelný. Prostě seriál kterej je svým humorem je daleko před ostatními. Všechny díly sem viděl snad už stokrát a ještě stokrát to uvidim a Vám to taky doporučuji. 5* bez debat. Kult. ()

Bobstajn

Kultovní záležitost ve své nejčistší podobě. A opět se ukazuje, že v jednoduchosti je krása. Čtyři až pět hlavních postav (dle série a dílu), dětinské kulisy a jednoduchá zápletka. Ovšem scénář doslova nabitý hláškami, odkazy a slovními přestřelkami mezi jednotlivými postavami vystřelil tento seriál do nebeských výšin. Co vyzdvihnout dříve - Rimmerovy vesmírné direktivy, pohled do Listerovy osobní hygieny a kuchařského umění, Kocourovy umělecké kreace nebo Krytonova snaha naučit se správně urážet Rimmera? Podívaná do každé nálady... bohužel jen do šesté série, odchod Rimmera a příchod Kochanské seriálu notně ubírá hvězdný pohon, osmá série už mi potom přijde jen jako natahovaná z nouze ctnost. A pozor, jeden z mála zahraničních seriálů, kde se mi český dabink líbil mnohem víc než originál. ()

SedmiKraas

Co by se Trpaslíkovy asi tak dalo vytknout? Snad jen že nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s vláčky. ()

K.e.a.n.e.80

Seriál, který jsem si jednu dobu pouštěl jako večerníček před spaním a dá se říct, že jsem znal všechny hlášky takřka nazpaměť. Naprosto brilantní britský klenot, u kterýho mi jako jednoho z mála nevadil český dabing. 5*. ()

lukas.tomasik

Tento seriál mi pred pár mesiacmi odporučil jeden môj známy. Nie som veľkým sledovateľom "vesmírnych" seriálov a preto som dlho váhal, či ho vôbec začnem pozerať.... A stalo sa...nastal čas dlhých zimných večerov, ktoré si rád skracujem nejakým (skutočne) dobrým filmom. Vložil som DVD Červeného trpazlíka od môjho známeho do prehrávača a s nedočkavosťou som očavával "parádnu seriálovú pecku". Počas prvej časti som sa zasmial trikrát - 1. Keď som uvidel hologram mŕtveho člena posádky, 2. Keď sa Dave Lister stále dokola pýtal Hollyho, či sú všetci mŕtvy a 3. keď som videl hologram Arnolda Rimmera... Druhú časť som si pozrel iba preto, že som chcel vidieť ako budú pokračovať osudy tejto posádky na palube lodi. Ale túto časť som kvôli neustálym nekončiacim rozhovorom s hologramom (tu už sa tvári ako človek z mäsa a kostí, v prvej časti nebolo možné sa ho ani len dotknúť) vypol po štvrťhodinke. Tretiu časť som spustil asi v polovici a znova tam bol nikdy nekončiaci rozhovor s hologramom. Vytiahol som DVD z prehrávača, vložil do obalu a vrátil...S odôvodnením, že je to na mňa priveľa. Seriál však hodnotím 3 * len preto, že je pre mnohých ľudí kultový. Sa som však na to nervy nemal. ()

Peregral

K tomuto kultovnímu seriálu se toho nedá moc napsat. Jak zde bylo zmíněno několikrát - buď ho milujete nebo nenávidíte. Je to otřepaná fráze, ale holt je to tak. Pro mě je to skvost mezi seriály. A jakožto velký fanoušek anglického humoru a anglického sitcomu (britcomu) je tento seriál pro mě TOP 1 mezi seriály. Poprvé jsem se s Červeným trpaslíkem a jeho posádkou setkal na začátku střední školy, kdy mě do toho vysloveně "nutila" kamarádka se slovy, že tohle by mohl být seriál pro mě a nosila mi každý den Cd s jednotlivými sériemi. Po prvních třech dílech jsem věděl, že měla pravdu. Všech 52 dílů jsem shlédl během tří týdnů a poté ještě několikrát. Někdy si dodnes pouštím jako večerníček před spaním jednotlivé díly. Perfektní herci, hlášky, příběhy. Rozhodně doporučuji všem. A pokud máte trochu výdrž a náhodou se Vám tento seriál od prvních minut nebude líbit, tak rozhodně vydržte a počkejte si na 2-3 sérii, kde se tento humor rozjede naplno a nepustí vás (ověřeno od některých známých). Nejoblíbenější epizoda - Všechny skvělé, ale moje osobní srdcovka Pistolníci z Apokalypsy. Nejoblíbenější postava - Arnold Jidáš Rimmer. Nejoblíbenější hláška - "Jsi užitečný jako automat na kondomy ve Vatikánu! " Díky všem režisérům a hercům za tento seriál ()

jana141

Jedním slovem: klasika. I já, jako spousta z nás, s posádkou Trpaslíka vyrůstala a dospívala, a i po letech na ně nedám dopustit. Jeden z mála seriálů, kdy můžete vidět nějaký díl po dvacáté, a pořád vám to přijde vtipné. Jen jsou to už jiné věci, než kterým jste se smáli před 10 lety. Český dabing je úžasný, hlášky nesmrtelné. Ale opičáku, ty jseš marod. Marod, bezmocnej a v bezvědomí. Kdybys nebyl můj přítel, ztopil bych ti boty... ()

MrOgilwy

"Krytone, vybal pannu a vyndej sadu na opravu píchlé duše. Jsem živý!" "To je Adolf Hitler. Jeho tým skončil druhý ve druhé válce." "Viděl jsem westerny. Umím mluvit kovbojsky. Řeči nechte na mně. Bílé víno a minerálku, prosím. A co vy, chlapci?" Díky upoutávkám na hloupoučké TV stanici nemám rád slovo "kultovní". Tady se ale nic vhodnějšího použít nedá. Pamatuji, jak jsem při prvním shlédnutí uvažoval, co to je? A po roce jsem se těšil na každou epizodu jako malý Rimmer. Promiňte, jestli vám připadne, že jsem hloupější než syn vesnického idiota a televizní rosničky. ()

Kris007

Když se řekne, že je něco KULTovní, napadne mě Trpajzlík. Myslím si, že nepřeháním pokud odpřísáhnu, že celý seriál jsem viděl minimálně 6x. a nikdy nebudu litovat. Vrchol britcomu, který podle mě už nic nepřekoná. Každý díl nabitý humorem, gagy a narážkami asi úplně na vše, většina pochopitelná i z dabingu, což podle mě není tak běžné. A pokud o tom ještě nevíte, 3-dílná mini-série "Back to the Earth" nebyla absolutní a vcelku i důstojnou tečkou za seriálem. V současnosti /začátek roku 2012/ se natáčí plnohodnotná série désátá, myslím si nebo spíš doufám a věřím, že se máme opravdu na co těšit! ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019