Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Kryton

Hned od prvního dílu mě to dostalo!Super zábava na n-tou!Vše dobře napsané i zahrané!Nedá se vytknou nic.Tento seriál mě ovládl!Cituju z něho!Rimmer jako postava zasluhuje oskara!Loučí se robot série 4000! ()

bloom

Ačkoli jsem milovník britcomů, tak Tpaslík mě nikdy zas až tak nebral. Chvílemi sranda, ale třeba Fawlty towers je stokrát lepší a pro mě mnohem kultovnější. ()

kleopetra

Seriál na prvním místě v mé soukromé top ten. A to že se mi současné seriály moc líbí... Někdy se tajně modlím za pokračování a ptám se: Proč musel skončit, proč, proč?? Britský humor a sci-fi. Dokonalé. ()

jarkolar

Jak mě doposud mohl tento seriál úspěšně míjet, to netuším, ale rozhodně jsem rád, že mám nyní většinu dílů stále před sebou a určitě se mám na co těšít. Zatím viděna 1. série a zaujalo mě to jako jen málo seriálů doposud. Postava Arnolda Rimmera prostě nemá chybu. ()

themic

Až po nějaké době jsem pochopil ten humor, který tam používají a poté co mi to došlo, začal jsem to sledovat! I když je těch dílu dost málo, stejně to neztrácí na originalitě a pořád je čemu se smát. ()

Cimr

Červený trpaslík je dobře odvedená práce. Od scénáristů přes herce až po skladatele hudby. Hlášky jsou skvěle vybroušené a dá se bez přehánění říct, že některé už tvoří dějiny. Pořádájí se festivaly věnované Červenému trpaslíkovi, lidé shánějí převleky svých oblíbených postav, přebíjí se v tom, kdo odrecituje delší část z toho kterého dílu. Je však taková hysterie na místě? Podle mě ne. Přece jen to není tak vtipné jako Létající cirkus, tak satirické jako Simpsonovi, a tak roztomilé jako Haló Haló či Hotýlek. Angličani jsou na sitcomy machři, ale Červený trpaslík není vrchol jejich snažení. ()

ladko

Zatiaľ som videl prvé štyri série(asi 5 krát:-)) a je to naozaj kult. Rimmer ma vždy spoľahlivo rozosmeje. Seriál som pozeral v originálnom znení a jednu epizódu som videl aj v dabingu na Čt2 a musím nesúhlasiť s tými, ktorí tvrdia, že dabing je výborný. S dabingom mi to prišlo len z polovice také vtipné ako v origináli. Update: Aj po zvyšných štyroch sériach nemôžem na Red Dwarf povedať jedno krivé slovo... ()

keddy79

Lahůdka. Musím poděkovat své sestře, jelikož bez jejího přispění bych takovou "hovadinu" určitě nesledovala déle než pár minut. Ale pak člověk opravdu propadne. Všechno přece nemusí dávat smysl, aby to bylo úchvatné, že? A navíc mám ukrutnou slabost pro způsob, jak postavy nahlížejí na dnešní zvyky a celou společnost. ()

fcreading

Existuje v Británií, jedná skvelá komédia, jedná z najlepších, aká sa kedy v televízií objavila. Červený trpaslík veľmi dobre vykresľuje postavy, satirizuje britský stereotypov (leňochov, snobov, neurotikov) a vykonáva svoj vlastný komentár k ľudskej existencii. ()

Krt.Ek

Nejlepší komediální seriál pod sluncem. Lister (fanatický požírač kari, největší lenoch ve vesmíru), Rimmer (technik toužící po povýšení, nesnesitelný pro okolí), Kocour (do sebe zahleděný tvor, který se vyvinul z koček) a Kryton (android posedlý uklizením) tvoří tu nejvtipnější posádka, která kdy brázdila vesmírem. Každá epizoda je opravdu nezapomenutelná. Jde poznat, že Britové humor prostě umí. 100% ()

phoebess

když někdo řekne Red Dwarf, tak se mi hned jako první vybaví samozřejmě Rimmer, díky kterému (báječně doplněnému Listerem, Krytonem, Kocourem a Hollym s IQ 6000 ;-) ) jsem nenáviděla, že každá řada má jen tak málo dílů a že těch vtípků by mohlo být mnohem a mnohem víc... hlášky i seriál se oprávněně staly kultovní záležitostí (a to jsem tomu při prvním zkouknutí vůbec nevěřila :-) ) ()

Korbitch

Seriál, který si můžete pustit a lehnout si pohodlně na gauč. Seriál, který si můžete pustit a lehnout si pohodlně pod auto v garáži. Seriál, který si můžete pustit a jít na záchod nebo jít vařit oběd do kuchyně. Tohle, pokud to máte shlídnuté tak 3 000 000 krát, můžete totiž v klidu jen poslouchat a přesně víte, co se tam děje. Rimmrééééééé, rimmréééééééééééé. Rimmréééééééééééééééééééééé!!! Co je, co se děje?!? Nic, ted už nic. Dobře, až se zase bude dít nic, klidně si tu hystericky vyřvávej mé jméno :-) Každý, kdo tomuto dílu dal méně než 3 hvězdy, je retardovaný idiot. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019