Kung Fu: Legenda pokračuje

• Česko Kung Fu: Legenda pokračuje (viac)
USA / Kanada, (1993–1997), 62 h 41 min (Minutáž: 42–89 min)

Tvorcovia:

Ed Spielman

Hudba:

Jeff Danna

David Carradine, Chris Potter, Scott Wentworth, Kim Chan, Richard Anderson, Robert Lansing, David Hewlett, Kate Trotter, John Bourgeois, Soon-Tek Oh (viac)

Hlavními postavami lehce mystického seriálu jsou šaolinský mnich Kwai Chang Caine (David Carradine) a jeho syn Peter Caine (Chris Potter), který je detektivem. Setkávají se znovu po 15 letech od doby útoku na klášter. V sérii se často vracíme do Peterova dětsví, do kláštera, kde mu otec připomíná zásady šaolinů. (MsWampir)

Ivec

Priemerný krimi seriál z dlhej rady jemu podobných. Nepostrehol som nič , čo by mohlo tento počin povzniesť na vyššiu úroveň. Možno iba fakt, že v minulosti som mal Carradina ako herca rád. Teraz ale môžem s čistým svedomím povedať, že Kung-fu je takmer na chlp rovnaké ako Walker texasan. Len s rozdielom, že bezchybného Norrisa vystriedal neomylný Carradine. Tvorcovia v snahe vsunúť do seriálu to "kung-fu" stupili (bohužiaľ) do poriadneho h***a. Táraniny o vnútornom mieri, či duševnej "morálke" zmiešané s múdrosťami starých mníchov ...?...? To podla mňa nie je tá správna cesta ku (zrejme) plánovanému výsledku. ()

Teron

,,Cermitte, nikdy jsem tě neviděl vstát od počítače." ,,Myslel jsem si že nasaju trochu čerstvho vzduchu a kouknu co je nového. Je Nixon ještě prezident?" Nadávejte, spílejte mu, zatracujte ho...Stejně jako všechny nadávky na Zeměplochu nic nezmění na její kvalitě tak všechny nadávky na Kung-Fu legenda pokračuje nezmění nic na tom, že tohle JE jeden z nejlepších (a možná dokonce nejlepší, protože teď mě fakt žádnej jinej nenapadá) kung-fu seriálů jakej se kdy proháněl po discích a páskách této planety. Na Kwai Chang Canea prostě nedám dopustit. The Very Best. ()

Anderas

I kdybych chtěl posuzovat tento pro mne vpravdě legendární seriál jaksi ze současného pohledu a vědomí, nemohl bych neboť zážitky a vzpomínky, které ze své hlavy urputně lovím jsou již dávno zformovány mozečkem malého klučiny, co se rád dívá na bitky. Kdyby se můj současný věk rovnal tak 10ti, neváhal bych prásknout plné hodnocení, mám ale spíš pocit, že kdybych si dal po těch letech takové menší repete, dopadlo by to o dost tragičtěji. Co se však zarytých dogmat týče, tento seriál je modla mého dětství a snad jsem nevynechal jediný díl, jinak nechť se v pekle smažím. ()

Kangaxx odpad!

Zatiaľ čo v ostatných martial arts filmoch autori údery zrýchľujú, tu ich asi ešte spomalili. Chlapík úctihodného veku na ovocnej diéte prišiel do USA prezentovať karate štýl, ktorý vznikol v hong-kongskom domove dôchodcov, kde ho jeden šikanovaný starček vynašiel, aby sa ubránil presile dvoch 142-ročných starešinov, ktorí mu kradli protézu. Štýl sa preslávil svojou smrtiacou účinnosťou - polovica súperov zomrie od nudy ešte predtým, ako ich úder zasiahne, druhá počas jeho trajektórie zostárne natoľko, že sa nestihne v dôsledku pokročilého veku a mentálneho regresu ( dôsledok dlhotrvajúcej nečinnosti mozgu v rámci čakania na dokončenie útoku oponenta ) pohnúť z miesta a úder ich zasiahne. ()

B!shop

Co tohle jako ma bejt? Ani akce, ani detektivka, ani komedie a tomu co predvadi Carradine se neda rikat kung-fu ale spis posledni kop duchodce nez zemre. A vychodni fylozofie? No pokud za to nekdo povazuje to, ze straik chodi po meste, snazi se pomahat a poucuje synacka tak asi jo. Pro me to je jen nudna slatanina. ()