Kojak

Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (1973–1978), 95 h 35 min (Minutáž: 45–52 min)

Tvorcovia:

Abby Mann

Predloha:

Selwyn Raab (kniha)

Scenár:

Jack Epps Jr., Halsted Welles, Abby Mann, William P. McGivern (viac)

Telly Savalas, Dan Frazer, Kevin Dobson, George Savalas, Sylvester Stallone, Roger E. Mosley, Lee Wallace, Michael Mann, Ken Foree, Robert Alda, Louise Sorel (viac)

Telly Savalas ako policajný poručík Theo Kojak neúnavne dokazuje newyorskému podsvetiu, že do starého železa zďaleka nepatrí. So zmyslom pre cynický humor, túžbou po spravodlivosti a spôsobom sebe vlastným bojuje proti zločinu v južnom Manhattane bez ohľadu na to, čo si myslia jeho šéfovia. Kojak sa s nebezpečným podsvetím nemazná. Vezme si svoje typické lízatko a vyráža do zapadnutých uličiek odhaľovať zločin… (TV JOJ)

klúčik

Keď si pozriem rok výroby, a spomeniem si na seriály ktoré sa točili u nás v tých rokoch, tak tento seriál je výborný. No teraz vážne. Seriál je klasická oddychovka. Telly Savalas je v tejto postave nezabudnuteľný. Hodnotím 60%. ()

wosho

Z hlubin průměrnosti jej vytahuje Telly Savalas. Nebýt jej s lízátkem v puse a naleštěnou pleškou, tak by Kojak hnil v zapomenutí. ()

Paity

Celkem legendární seriál, který měl na svou dobu neuvěřitelných 125 pokračování. V každém případě to nebylo vůbec špatné a taková ta sy/urová atmosféra 70. let v Americe tam úplně tekla z obrazovky, což je dobře. Kožak si nehraje na experta, není bortanik, lingvistik ani psycholog, jako dnešní blbci z kriminálek Severní pól apod. Možná proto se na to dá dívat i po tolika letech. ()

Garch

"Poručíku, něco nového?" "No jo, češu si teď pěšinku na druhou stranu.". Ani víc než čtyřicet let neubralo případům na uvěřitelnosti a poručíku Kojakovi na důvtipu, tahu na branku a suchém humoru. Vždy elegantně oděn, vždy nad věcí, ironický, ale ne krutě sarkastický. Nadprůměrné scénáře a výborné zpracování. Plus zákoutí New Yorku, především jižního Manhattanu, sedmdesátých let. Seriál se nesnaží šokovat a má to čemu se říká úroveň. Bonus: Moravcův dabing nemá konkurenci. ... PS: většinou platí , že starší díly jsou lepší. Mínusem snad jenom občasné "mluvící hlavy". ()

mira007

Sice legendární, ale dnes brutálně zastaralé. Ještě pár let a slovo "kožak" bude následujícím generacím evokovat jen synonymum pro plešouna. ()

arcticsky

Slušné TV detektivky s charismatickým a drsným Savalasem skvěle dabovaným Miroslavem Moravcem. Patřilo to k tomu lepšímu, co se odehrávalo na obrazovkách v době normalizace.... ()

Everyone

Svět se točí kolem Tellyho Savalase a jeho charismatu, bez něj by se město i seriál propadl do nejčernější tmy tmoucí. Největším plus (krom hlavní postavy) je realističnost a psychologické perličky. Negativní stránkou jsou např. akční scény a nabobtnalá scenáristická vata. ()

ZnalecH

Starší detektivka, která je v kvalitě docela srovnatelná s dnešními (možná i lepší). Je tam akce, sympatický tým a ani náplň případů mi nepřipadala zlá, takže proč ne? ()

Tiiso

Seriál zvládá velmi dobře předkládat atmosféru New Yorského velkoměsta, plného zločinu a odpadků. Mě osobně se tato atmosféra velmi zamlouvala jak v mladí tak i teď. Některé epizody jsou samozřejmě slabší a některé naopak. Celkově seriál působí lehce nadprůměrné díky zpracování, ale samotné příběhy málokdy převyšují kriminální průměrnost. ()

topi80

Asi je to poctivá stará škola, ale mě tedy k obrazovce nikdy přikovat nedokázala. Možná bych si dal jeden nebo dva díly jako oddechovku typu "takhle se tenkrát dělaly kriminálky", ale víc co člověku asi dát nemůže. Kojaka nevede k rozuzlení nějaká geniální dedukce (Colombo), rebelská rozervanost (Schimanski), sympatická strejdovitost (Policie New York) nebo zběsilá akčnost (Profesionálové), ale jenom klasické policejní postupy a občas nějaká náhoda. Všem fanouškům tento seriál přeji, ale já jej v programu asi nikdy vyhledávat nebudu. ()

Z Vina Diesela bude nový Kojak

Z Vina Diesela bude nový Kojak

21.06.2015

Člověk by řekl, že půjde o jeden z těch projektů, nad kterými se rychle zavře voda. Ale kupodivu ne. Remake seriálové klasiky Kojak, který studio Universal chystá s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile 7… (viac)

Vin Diesel konečně zaútočí na Řím?

Vin Diesel konečně zaútočí na Řím?

25.12.2012

O tomhle projektu slýcháme v nepravidelných intervalech už dobrých deset let. Pro Diesela jde dokonce o celoživotní sen – příběh o velkém kartáginském vojevůdci jej zaujal už jako dítě. Historický… (viac)