Sledujeme osudy jedného pražského domu a jeho obyvateľov v pohnutých časoch 30. a 40. rokov 20. storočia. Zvraty českých dejín a podôb českej povahy a charakteru. Jeden z najlepších a najobľúbenejších českých seriálov, dnes uznávaný ako klasika, vznikol v polovici 70. rokov minulého storočia. Znamenal novú kapitolu v histórii nášho pôvodného seriálu. Spisovateľ Jan Otčenášek a dramatik Oldřich Daněk označili svoje dielo za „televízny román“. Tým dali jasne najavo, že sa nezaoberajú bežným zábavno-populárnym žánrom, ale že ide o televízne dielo hlbšieho rozsahu. Sledujú zvraty českého osudu a podobu českého charakteru cez vypäté historické chvíle rokov 1936-1945. (TV JOJ)

Radka.Skouma

Seriál považuji za vrchol české televizní tvorby. Skvělé herecké obsazení, výborně vystavěný příběh a velké množství postav, z nichž každá nese svou výpovědní hodnotu. Jediné, co mě mrzí, kdykoliv seriál vidím je to, že v podstatě dnes televize nevysílají původní závěrečný díl s názvem Barikáda ve vedlejší ulici, ve kterém bylo dovysvětleno několik dějových linek. ()

milos.bradik

Vynikající herci, kteří podávají perfektní výkony, ale to vše doplňuje spousta komančské propagandy. Více než 40 % to ode mne dostat nemůže. ()

Zemřel režisér František Filip

Zemřel režisér František Filip

09.01.2021

Ve věku 90 let zemřel český režisér a scenárista František Filip. Zprávu o úmrtí plodného tvůrce televizní produkce přinesla Česká televize. Absolvent pražské FAMU má k dnešnímu dni na svém kontě na… (viac)