Hlavnými udalosťami najbližších dní sú dva preteky. V prvom z nich Libor prehráva, ale ten rozhodujúci, výberová steeplechase v Pardubiciach, je ešte len pred ním. Atmosféra je napätá, riaditeľ odmietol poskytnúť prostriedky na nákup jazdeckej výstroje a jazdec Janýr ťažko znáša svoje poníženie i fakt, že Libor preteká. Riaditeľ ide za inžinierom Hovorom a žiada ho, aby Janýrovi povolil jazdiť na koni Jasná. Hovora má pred sebou ťažké rozhodnutie, ale nakoniec dá prednosť Liborovi. Navyše zažíva prvé hlboké ľúbostné vzplanutie k Irene, dcére kapitána Šemberu. Jeho nervozita sa zvyšuje s blížiacim sa dňom D. (TV JOJ)

sator

Sedlář (Vlastimil Brodský) říká že udělal sedlo podle Poplerova, půjčeného se zámku. Rudolf Popler byl jeden z nejvýznamnějších dostihových jezdců Československa, koně se mu staly osudnými, zahynul při závodu v Pardubicích. Na památku se překážka kde zahynul, jmenuje "Poplerův skok". ()

Ironfood

Musím vyzdvihnout Miloše Nedbala, kterému role vyloženě sedne. "Nemít peníze, to je dneska v módě. Lidi se tím chluběj. Kdo nemá prachy, je filozof. U mě je to blbec". "Čtu černou kroniku, nic tak člověka nepotěší jako neštěstí druhýho". ()

James87

Pardubickou jsem docela prožíval. Jeden záběr byl použit v obou dostizích, ale to se dá omluvit. Jezírko ve slatiňanském parku zůstává stále zachováno, stejně jako hřebčín a to skoro po 40 letech. ()

topi80

V životě každého člověka je jeden dominující životní zážitek, který už do konce života nic nepřibije. Řekl bych, že v životě inženýra Hovory by ani vítězství ve Velké pardubické nemohlo překonat tu situaci, kdy si šel k Milošovi Nedbalovi půjčit peníze a celý vyšperkovaný dialog korunuje Nedbalova triumfální závěrečná věta. ()