Vidím tě

Životem rodiny Harperových otřese nevěra. Greg (Jon Tenney), hlavní vyšetřovatel únosu dítěte, který vynesl na světlo podobný případ z předchozích let, se snaží najít způsob, jak odpustit své zazobané ženě Jackie (Helen Huntová). Když pocit viny začne narušovat Jackieino duševní zdraví, v jejich domě se objeví nevysvětlitelné zlé síly a jejich synek Connor (Judah Lewis) se ocitne ve smrtelném nebezpečí. Neočekávaná změna úhlu pohledu odhalí ducha z minulosti a děsivá, krutá pravda o přítomnosti zla v domě Harperových konečně vyjde najevo. (HBO Europe)

kingik

Ve znamení neslyšně kuňkajících podomních "žabiček". Došlo sice k porušení nepsaného estetického pravidla prostřednictvím herečky Helen Hunt, na níž byla spáchána pomsta plastického chirurga, ovšem jednotlivé fáze, které film absolvoval, jsou zdatně vymyšlené a je radost pohledět, jak se postupně slijí v jeden soudržný celek, ze kterého se nesluší příliš prozrazovat. Uvítal bych však, kdyby se ještě odbourala roztahanost. Film nakousává choulostivé téma homosexuální pedofilie, zabloudíme tedy do dávné minulosti, kde je dvěma naivním chlapcům nabízen pamlsek, kterému neodolají, v současnosti už je ovšem k jejich únosům zvolen "sofistikovanější" způsob. Filmem se prolínají dvě linie - v domě zazobané tříčlenné rodiny se dějí podivné věci, režisér dokonce za tímto účelem buduje mysteriozní atmosféru, ale každý odtuší, jak to eskaluje, druhá linie sleduje kriminální pátrání po zmizelém chlapci. A hlavní předností je, že delší dobu se daří vyvolat dojem, že obě linie spolu pramálo souvisejí. Když už je těch záhad tak akorát, pustí se film do svých objasňovacích veletočů a na scénu vstupují další dvě (dosud tajemné) postavy, které dost zamotají s dějem, čeká se ještě na odhalení pedofila a zajímavá hra s nepředvídatelností postupně nabírá na vyvrcholení. Herecké obsazení čítá povědomá herecká jména. O žádné z postav se nedá přímo prohlásit, že je tou hlavní, dokonce i Helen Hunt (scénářem přisouzenou nevěru jsem jí při jejím nevábném vzhledu nevěřil) se nadlouho vytratí ze scény, takže Jon Tenney, Judah Lewis, Owen Teague nebo Libe Barer, kteří nastoupí po ní, si nemohou stěžovat, že by jim byl upřen herecký prostor. Režisér Adam Randall a scenárista Devon Graye přinesli osvěžující systematický vítr do stereotypního bujení v oblasti thrillerů s hororovým nádechem, takže o překvapivé postupy není nouze a celkově to má decentně inteligentní tendence. 8/10 ()

pornogrind

Moc se mi do toho nechtělo ale nakonec se z toho vyklubal celkem snaživej thriller. Děj filmu sleduje rodinu Harperových a jejich problémy spojený s nevěrou matky. Navíc se v domě Harperových začínají dít divný věci a ve městě mizí už druhej chlapec. Druhá půlka snímku začíná pomalu objasňovat divný věci dějící se v domě a vše do sebe začíná zapadat. Za tip vděčím uživatelce Ratchetka. Lepší 3hvězdy. ()

ricci.s

Niekde sa tento film pokladá za horor, čo je omyl, tu sa jedná o zaujímavý kriminálny thriller. V mestečku miznú deti a detektívovi s rodinnými problémami sa začnú v dome diať podivné veci (ale žiadny duch ani paranormálne sily za to našťastie nenesú zodpovednosť). Rozbeh je trochu pomalý a spočiatku sa to ťahá, no keď sa postupom času začnú odkrývať karty, odrazu film začne baviť, všetko do seba začne zapadať a príde aj na nejaké prekvapenia. Ku koncu je to už celkom napínavá jazda. Znepokojivá hudba potešila (horšie sa už pozeralo na škaredú Huntovú). Ušlo to, ale čakal som viac. ()

EvilPhoEniX

Snaživý malý Thriller, který na první pohled působí nezáživně, ale od druhé půlky je to slušná zvratovitá a napínavá jízda. Ve městě mizí děti a v detektivově rodině se v baráku začínají dít podivné věci a duchové to naštěstí nejsou. Od druhé půlky film tasí jedno překvapení za druhým a překvapivě to hezky zapadá i funguje. Nečekal jsem téměř nic a dostal slušnou neurážející jednohubku. 7/10. ()

TheEvilTwin

Málo známý a celkem povedený thriller, který v první půlce pokládá desítky záhadných a mysteriózních otázek a ve druhé polovině je všechny do jedné šikovně zodpovídá. Nechci psát spoilery, protože je dobré o samotném ději vědět co nejméně. Nestihl jsem se v tom tempu ani nudit a film hezky klame i žánrem, kdy se postupem času změní od rodinného dramatu, thrilleru, home invasionu až na krimi detektivku s únosem dětí. Příběhově jde o kvalitní a hodně originální nápad s několika šilenými zvraty, takzě za mě dost povedené a hodnocení by si to zasloužilo daleko větší. ()