Ženy z rodu Gilmorovcov

• Česko Gilmorova děvčata (viac)
Dráma / Rodinný / Komédia
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres (viac)

Ženy z rodu Gilmorovcov nás zavedú do malebného mestečka Stars Hollow, kde sa stále deje niečo nové. Miestni obyvatelia sa nijako zvlášť nelíšia od ľudí z nášho okolia, napriek tomu sú svojím spôsobom kúzelní. Nájdeme tu starostu Taylora Dooseho posadnutého skrášľovaním mesta a usporadúvaním najrôznejších slávností, roztomilo zvláštneho Kirka, večnú umelkyňu slečnu Patty, výškovo extrémne rozdielny pár Babette a Moreyho, kórejskú rockerku Lane Kimovú so šialene pobožnou matkou, sympatického majiteľa bistra s najlepšou kávou Luka Danesa a predovšetkým Lorelai a Rory Gilmorové. Lorelai Victoria Gilmorová prišla do Stars Hollow keď mala šestnásť a práve utiekla od svojich rodičov Emily a Richarda aj so svojou malou dcérkou Lorelai Leigh, ktorej nikto nepovie inak ako Rory. Pod svoje krídla si ich vtedy vzala majiteľka miestneho hotela... (TV Markíza)

hackstolle

Konecne jsem po tech vsech letech, pri kterych jsem se vzdycky pri brouzdani programem v TV zasekl prave u Gilmore Girls, pochopil, proc se tak stavalo. Nemam tento serial nijak v lasce. Spis naopak. Vzdy jsem ale nechapal, proc u nej vydrzim. A ted uz to vim. Je naprosto dokonale nadabovany. A to je jeho deviza, tedy alespon v ceske verzi. Videt ho v originale s titulky, asi o nej vubec nezavadim a ohodnotim ho jeste o hvezdu mene. Doufam jen, ze jsem se zarputilych vyznavacu nijak nedotkl. Je to totiz podobne jako treba s Cervenym trpaslikem. Skvele nadabovany. S tim rozdilem, ze ten si v originale uziju temer stejne. ()

Paja.93

Je pravda, že jsem nikdy neviděla příliš dílu a spíš vždy útržek, nebo náhodny díl v sérii, ale tento seriál mě nikdy neoslovil. Připadá mi tak melancholicky smutný, až to není možné. Celou dobu mi připadá, že tam mají podzim a padá jim listí. Hlavní 2 aktérky si tak nějak žijí, sice pořád střídají partnery a maj nějaké problémy, ale v celku jsou spokojené a tím to končí. Kdybych chtěla dostat super depresi, tak bych koukala zrovna na tohle. Kdyby prostě chtěli udělat fakt díru do světa, tak by tam měl v jedné epizodě vlítnout masový vrah s motorovou pilou a celé městečko vyvraždit! Myslím, že by to mělo ohlas nečekaný ohlas a ještě bych tomuto seriálu přidala nějakou tu hvězdičku. ()

bohhous22

Nejukecanější vztahová fraška s nulovým dějem a stále se opakující strukturální antistrukturou.Tolik nicneříkajících keců v nicnedělajícím a absolutně nepohyblivém,,ději"...To zaslouží hvězdu,ty vole. ()

DassemUltor odpad!

Původně jsem dal dvě hvězdy, vzhledem k českému dabingu, pardon omlouvám se, spíš symfonii ženského menstruálního vytí, by si to zasloužilo jednu. Odpad dávám proto abych naštval mamku, protože to hrozně miluje! ()

Ivuska91

Veľmi pohodový seriál. Neviem, ale vždy mi dodal takú pozitívnu náladu, celé to mestečko bolo také uletené, hlavne Lorelai. Ale uletené v dobrom :). Mimochodom Rory mala veľmi dobrý vkus, alebo aspoň presne rovnaký ako mám ja. A krásny vzťah matky a dcéry! ()

estik97

Právě jsem dokončila všech sedm sérií. Už asi po stopadesáté. A nikdy toho nebudu mít dost. Vždy jsem chtěla žít (nebo se aspoň podívat) ve Stars Hollow, zažít všechny akce od 24hod tanečního maraton, přes Life and Death Brigade, po maratón pletení. Být opklopena lidmi, kteří jsou jako ti ze Stars Hollow, okusit kávu od Luka, dát si něco dobrého od Sookie. Každá postava je jedinečná a všechny do sebe perfektně zapadají. Vztah Lorelai a Rory je to, co si každý rodič přeje. Při sledování finále jsem pokaždé tak šťastná a tak dojatá. Srdeční záležitost <3 ()

PajinkaKox

Čistě ženská záležitost. Často vytýkaná upištěnost? Milé dámy, ruku na srdce, tak to prostě je. Ano, u našich postav je to dovedené do extrému, ale k celkovému obrazu, který Gilmorky vytváří, to prostě patří. A pokud se nemýlím, tak tenhle seriál je o absurdních lidech, které se svým, často nelogickým jednáním - tady opět ruku na srdce, všichni jednáme často dost nelogicky - dostávají do absurdních komických situací. Takže seriál splňuje přesně to, co má splňovat. Emily je boží! ()

Arkagas1989

Miluju je. Miluju je od doby, co jsem snad ve 14 viděla první díly a hned jsem si tenhle seriál zamilovala. Lorelai otěhotněla v 16 a odešla z domu - od matky a otce z velmi bohatých poměrů, kteří jí tohle její počínání nikdy neodpustili. Sama si prošlapala cestu k vysněnému hotelu a vychovávala dceru jak jen mohla. Christopher - otec Rory jí byl vždy nejlepším kamarádem a Rory si šla vždy za svým cílem. Tím se měl stát Harward. Ale cestu k němu je těžká a je nutné studovat prestižní školu, kterou by Lorelai neutáhla finančně. A tak přichází na scénu Emily a Richard - Roryininy prarodiče, kteří jí školu zaplatí pod podmínkou pravidelných pátečních večeří ve společnosti jí a její matky.  Krásně zde sledujeme vývoj postav a vztahů, které se postupně zase udobřují, protože i Emily s Richardem začínají vidět, proč jejich dcera vlastně z domu odešla. Čas utíká a Rory se nakonec rozhoduje pro Yale, kde její prarodiče studovali. Chce se stát novinářkou a za svým cílem si tvrdě jde. Občas narazí, občas to nedá psychicky, ale jde dál.  Lorelai se potácí mezi láskou Luka a Christophera a i díky nejlepší kamarádce Sookie si uvědomuje jak hezké je mít stabilitu.  Všichni obyvatelé Stars Hollou jsou kamarádi, od urýpaného Taylora, přes podivína Kirka, Gypsy, slečnu Patty, nejlepší kamarádku Rory Lane, její matku paní Kim až po sousedku Babette.  A samozřejmě nesmíme zapomenout na psa Paula Anku.  Miluju to, po několika letech jsem si dala seriál v jednom kuse od začátku do konce a poslední díly jsem náležitě obrečela. Už ne jako puberťák, ale jako máma, která je v podobné situaci jako Lorelai.  Tenhle seriál je nadčasový a pohladí po duši. ()

Chladek

Jeden z nejúžasnějších seriálů, které vznikly. Sem tam se ocitne nějaký ten závan takové té typické telenovely (ale to není moc často). Všechny postavy tady dokonale znají filmy, knihy a celkově kulturu. Hep Aliens hraje úžasnou hudbu, a za povšimnutí (ve směru skvělých gagů a poznámek - mimo Lorelei) stojí: Michel, Zack, Jackson, a největší hvězda Kirk! Skvělý seriál. ()

Paladin25

Výborný rodinný seriál pri ktorom si vždy oddýchnem. Postavy sa svojím správaním často dostávajú do extrému a pôsobia satiricky. Moja najobľúbenejšia postava je KIRK. ()

Mata84

Tak tento seriál ma vždy pevne pripúta k fotelke a sledujem ho od začiatku do konca takmer bez dychu :-) je v ňom všetko takpovediac naruby - múdra a rozvážna dcéra a jej bláznivá a pojašená matka. K tomu perfektne zapadajú všetci tí "čudní" obyvatelia mestečka a je z toho perfektný seriál. Mňa teda nadchol! ()

Mr.Shock

Jeden z mých zamilovaných seriálů. Skvělé dialogy, skvělé postavy, relativně nekomerční a neuvěřitelně svižná sranda. Poprvé tady taky výrazněji zazářil Milo "Peter Petrelli" Ventimiglia. ()

moviepill

Neskutočne prehraný a neuvoľnený seriál. Neprirodzené dialógy, odporná Rory, ktorá je údajne tou najkrajšou a najgeniálnejšou dcérou na svete, nikto iný okrem nej v tom meste neexistuje... a nekonečne trapná Lorelei, ktorá sa stále snaží svojimi dvoma copánkami vyvolávať dojem sedemnástky... Snaha o rodinný seriál a navyše vtipný je márna. Dal by som "odpad" nebyť celkom normálnych starých rodičov Gilmorových, ktorí seriál ale nezachránia. Odporné, odporné, americké. ()

sendisis

Gilmorky, co dodat, aby to neznělo pateticky. Na nich jsem vyrostla, miluju jejich humor a Lorelainy narážky na filmy. Rory a její cesta k dospělosti, všechny její úspěchy a pády jsem prožívala s ní. Lane, její věrná kamarádka, korejská Američanka s přísnou matkou paní Kim :-D, Kirk, nezapomenutelná postavička Stars Hollow, Richard s Emily, rodiče Lorelai, kolik vtipu přinesli do seriálu a nakonec Luke, který miluje Lorelai a čeká, až si ho konečně všimne.... ti všichni jsou mými hrdiny a provázeli můj život. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Gilmorova děvčata se vrací

Gilmorova děvčata se vrací

31.01.2016

Říjnové zvěsti se potvrdily! Netflix opravdu koupil práva na Gilmorova děvčata a chystá pokračování, ve kterém se vrátí většina stěžejních hrdinů. Účast v dalších epizodách potvrdili Lauren Graham … (viac)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni