Ženy z rodu Gilmorovcov

• Česko Gilmorova děvčata (viac)
Dráma / Rodinný / Komédia
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres (viac)

Ženy z rodu Gilmorovcov nás zavedú do malebného mestečka Stars Hollow, kde sa stále deje niečo nové. Miestni obyvatelia sa nijako zvlášť nelíšia od ľudí z nášho okolia, napriek tomu sú svojím spôsobom kúzelní. Nájdeme tu starostu Taylora Dooseho posadnutého skrášľovaním mesta a usporadúvaním najrôznejších slávností, roztomilo zvláštneho Kirka, večnú umelkyňu slečnu Patty, výškovo extrémne rozdielny pár Babette a Moreyho, kórejskú rockerku Lane Kimovú so šialene pobožnou matkou, sympatického majiteľa bistra s najlepšou kávou Luka Danesa a predovšetkým Lorelai a Rory Gilmorové. Lorelai Victoria Gilmorová prišla do Stars Hollow keď mala šestnásť a práve utiekla od svojich rodičov Emily a Richarda aj so svojou malou dcérkou Lorelai Leigh, ktorej nikto nepovie inak ako Rory. Pod svoje krídla si ich vtedy vzala majiteľka miestneho hotela... (TV Markíza)

Caesius S.

Jasně, je to pro holky, ale oceňuji hlavně dialogy, scénáristé vytvořili osobitý nenásilný až suchý humor a příjemnou pohodovou atmosféru ()

odella4

Nijak mě to nenadchlo a to jsem holka...jen když někdo mluví jako kulomet tak se to těžko stíhá...stačila mi moje spolužačka ze střední. ()

SobikGSXR

Ono to u tohoto seriálu asi jinak nejde, než aby neustále někdo mluvil a pusu nezavřou ani když žvýkají kuřecí stehýnka... Na mě moc optimismu a spousta vyřčených slov do prázdna, z kterých si člověk nic neodnese. ()

A.lis

Můj neoblíbenější seriál. Skvělý humor, idealizace se s každým dílem eliminuje, pěkné "rodinné" prostředí, skvělé charaktery vedlejších postav. Vtipná a obvykle uvolněná matka Lorelai, její nadmíru zodpovědná dcera Rory, upjatá Emily a vše zachraňující Richard. To je zkrátka skvělá kombinace, které chybí už jenom mrzout Luke. Přestože ke konci měl seriál slabší chvilky, celkový dojem je naprosto skvělý. Navíc body získaly Gilmorky i za jistou paralelu s mým vlastním životem... ()

macoslavek

konverzační pohodovka.. inteligentní, ale ne příliš složitá, tak akorát k odpočinku s nohama na stole a hrnkem kafe po práci.. začala jsem sledovat Gilmorky jen ze zvědavosti, protože mě zajímala Kelly Bishop, ale nakonec jsem (místo pár dílů) viděla všech 7. řad.. a nepovažuju to za ztrátu času, naopak (což se třeba nedá říct u Desperate Housewives).. ()

Zahir

Loreláj má dokonalou pánev, Vaculík pěkně dabuje toho řízka z kavárny a hláška: - Podívám se, jestli je tu nějaká holka natolik nadrátovaná, aby shledala mou aroganci dostatečně okouzlující - je přímo ze života.. jednoho dne sednu k obrazovce a podívám se na všechny díly od začátku až do konce ()

iwee23

No, kdysi jsem to měla ráda, ale nedávno jsem v televizi zahlédla x-tou sérii a byla jsem zatraceně zklamaná....anebo už mi není patnáct? ()

ma100dont

Kadence, se kterou na Vás děvčata chrlí tupé a trapné fórky, může obstojně konkurovat rotačnímu kulometu. Nemůžu to už mít puštěné ani jako kulisu, protože jak slyším to jejich kvokání, tak se mi otevírá kudla v kapse. Pokud Vám uteče pár dílu, tak se nic nestane a pokud Vám to uteče celé, tak Vás alespoň nebude ve snech strašit sebeznásilňující pohled Lauren Graham. ()

regin odpad!

Videl jsem (spis slysel) jen utrzky, ale i tak se mi vzdycky chtelo zvracet. Afektovana slecna Bledel (nevim, jestli to takhle trpi dabingem) je napresfacku, Amerika z toho dycha az na konecnou jednicky a vubec se mi nechce verit, ze ten serial ma nejakou pridanou hodnotu. Vrazil bych Lorelai (az moc krasne jmeno pro takovou postavu) lopatu a pak by nemela cas resit, jestli hot dog s kecupem, nebo s horcici. ()

Tomulka

Tak jsem viděl včera asi třetí díl a musím konstatovat, že a´t je zápletka jaká chce ty dialogay jsou hrozné!!! Úplně mi jejich nesmyslnost rvala uši! Nevím zda je to špatným překladem nebo to ti amíci myslí Vážně, ale bavit se tímto způsobem v realitě tohoto vesmíru snad ani nejde. JE to asi seriál zaměřený na poněkud jemnější a nezkaženou mysl než je ta moje, ale i přes to si myslím, že aji blondýně by tyto dialogy přišli hrozně najivní, studené, nelogické a naprosto nezábavné a tupé. ()

xlelusx

Gilmorky jsou jasná ukázka toho, že partnerské vztahy nejsou všechno, protože pro mě vždycky byly naprosto nejvtipnější okamžiky, když holky šli na páteční večeři u toho jsem se bavila opravdu pokaždé. Samozřejmě veškeré dialogy a s tím i spory, které se v seriálu objevují jsou skvělé, ať už Rory vs. Paris, Lorelain vs. Emily, Kimová vs. Lain, Dean vs. Jess a mohla bych pokračovat donekonečna mají své kouzlo, ale páteční večeře prostě jasně vedou! Kdybych měla na GG koukat v původním znění, měla bych občas asi problém stíhat veškeré dialogy a někdy i monology :-D, ale musím říct, že Gilmorky jsou jeden z mála seriálu, kde český dabing není na tak špatné úrovni, ba naopak. Kdybych měla mluvit o jednotlivých sériích tak všechny jsou kvalitou naprosto vyrovnané, ale moje nejoblíbenější jsou 3. a 5., je v nich totiž naprostá spousta nových věci, ve třetí Rory chodí s Jessem, což přináší docela dost sporu, ale zároveň i romantických situací a v páté se objevuje snad nejočekávanější věc do té doby, Lorelain chodí s Lukem, když víte, že okolo sebe proplouvali 4. série tak je potom opravdu krásné je vidět spolu. A pokud bych měla mluvit o konci seriálu, byl naprosto skvěle vymyšlený. Lorelain došlo, že Luke je pro ní nejlepší možností ze všech a Rory odjíždí s předvolebním autobusem Baracka Obami, což když popřemýšlíme se tvůrcům opravdu povedlo, když si vemem, že Barack je do teď prezidentem, tak Rory se do Starshollow vlastně ještě do teď nevrátila. Další věc byla, že šla v Lorelainých stopách, než odjela rozešla se s Logenem a životem pokračuje sama. Prostě krásně vymyšlené. Nejoblíbenější postavy: Lorelain, Emily, Paris, Kirk Nejoblíbenější epizody: těch je opravdu hodně takže to vemu na série, 3. a 5. Zdroj: http://www.serialzone.cz/uzivatele/profil/20352-lelus/nazory/#ixzz2mJshso9i ()

Martin819

Nikdy mě tento seriál moc nenadchnul. Asi to bude tím, že tento žánr moc nemusím, ale úplý propadák to také není. Občas se na nějaký díl dá podívat, ale na sledování každého dílu to podle mě není. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Gilmorova děvčata se vrací

Gilmorova děvčata se vrací

31.01.2016

Říjnové zvěsti se potvrdily! Netflix opravdu koupil práva na Gilmorova děvčata a chystá pokračování, ve kterém se vrátí většina stěžejních hrdinů. Účast v dalších epizodách potvrdili Lauren Graham … (viac)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni