Aquaman a stratené kráľovstvo

• Česko Aquaman a ztracené království (viac)

Black Manta, stále poháňaný potrebou pomstiť smrť svojho otca, sa nezastaví pred ničím, aby Aquamana raz a navždy porazil. Tentoraz Black Manta ovláda silu mýtického Čierneho trojzubca, ktorý uchováva starodávnu a zákernú silu. Aby ho porazil, Aquaman sa obráti na netradičného spojenca - svojho uväzneného brata Orma, bývalého kráľa Atlantídy. (Continental Film)

P.J.2

No. Vůbec se mi do druhého dílu nechtělo a nakonec nechápu ten hejt. Dvojka se může směle zařadit po boku prvního dílu, jen s tím rozdílem, že jednička mi v hlavě zůstala delší dobu. I tak se jedná o překvapivě zábavný film, který si člověk pustí v sobotní dopoledne, aniž by si to později vyčítal. Ústřední duo to táhne směle dopředu a svým způsobem je škoda, ze tenhle Aquaman končí společně se stávajícím DC univerzem. ()

Ydrosten

Pokud první vodomuž schytal kritiku za hloupost, trapnost a jelimanovitost, tento si ještě může přičíst nudu a prázdnotu. Kdy už tahle sekce DC pochopí že jim jdou animáky a na filmy se mají vykašlat. Jediné co tady trochu fungovalo, byla ta legenda o ztraceném království, která nabízela novou podobu rybáků jako takových a technologii (samozřejmě ztracenou a zapomenutou) Jenže i to zazdili trapným humorem a nudným "trojzubcem" který je zlý. ()

Johny M.

Wau-efekt z prvního dílu z fascinujícího podmořskýho světa už tam samozřejmě není, ale pořád je to - především díky Momoovi - jedna z nejlepších DC komiksovek. Jediný co mi teda trochu vadí, je neschopnost či neochota přijít s nějakým jiným, cool arci-záporákem. Ten samej nýmand z prvního dílu v pořád tý stejný, trapný masce a s tak ubohou motivací k pomstě, není zrovna nic extra. Ale jinak pecka; 4,5* ()

John80

2.časť dobrodružného príbehu o Aquamanovi, ktorý tentokrát musí bojovať spolu s bratom proti zloduchovi a zachrániť tak statené kráľovstvo ale aj svojho vlastného malého syna 2* ()

Torgal

To čo som napísal o prvom diely takmer do bodky sedí aj na jeho pokračovanie. Len tentokrát je ešte o kus hlúpejšie a krivky Amber Heard boli po tom fiasku na súde odstavené na druhú koľaj. Veľmi mi ale nechýbala, lebo štýl buddy dobrodružnej fantasy kde Jason Momoa a Patrick Wilson takmer neustále čelia hordám digimonštier mi celkom sadol. Akcia sa vždy zastaví len na to, aby sa hrdinovia nadýchli, zmenili scénu a už sa to zas mydlí. Trikovo to po tohtoročnej biede vyzerá veľmi slušne, humor medzi bratmi funguje, je to zábavné a Wan jednoducho režírovať vie. Ak si ale tento film chcete užiť, radím vám nechať mozog mimo jeho dosahu. Ja som to spravil a bavil som sa veľmi dobre. Priemernú známku tak dávam predovšetkým kvôli tomu, že do žánru smrdiaceho zatuchlinou tento film neprináša žiadny čerstvý vánok, ale len opakuje už videné. Pár rokov dozadu by mi to možno stačilo, doba sa ale zmenila. 6+/10 ()

Charlie84

Aquaman feat Warhammer 40000. Vážně můžete vzít jen tak Necrony z konkurenční frančízy a narvat si je do vlastního DC filmu? Jako ja vím že na originalitu se už v komiksových filmech dávno nehraje, ale není tohle trochu moc? Linka s dítětem otravná, záporák otravný, i to co v prvním filmu fungovalo, tedy vztah mezi bratry aquamanovými, je tady jaksi na vodě. Haha. Po třech dnech si víc pamatuju z prvního vodníka než z tohohle. Vysokorozpočtová nuda na nejhorší možný způsob. ()

bararich8

Povedená jednička určitě zůstala nepřekonána. Ale ani pokračování není špatné, fajn akce, dobře dávkovaný humor a chemie mezi bratry. Trochu zamrzí recyklovaný záporák. Nicméně je krásně vidět, jak se zde šlo Jasonovi hodně na ruku a on si to tu vyloženě užívá a možná se mi to jenom zdá, ale vidím tam stylem přesah i do jeho nedávného dokumentu On the Roam. 4* ()

Rettry

Zábavná CGI blbina. Akce v hezkých barvách, kde se i zasmějete. Vypněte světlo, vypněte mozek a nechte se 2 hodiny bavit. Nepřemýšlejte nad tím, na ten film stejně za dva dny zapomenete a nebudete vědět o čem byl. ()

Daiker

Digi pohádka pokračuje.... Přibylo všelijakých potvor, což je dobře.... Příběh průměrný, triky opět přehnané.... James Wan by měl zase točit ty svoje filmy ala Malignant... ()

rublik05

Na prvním Aquamanovi jsem oceňoval především sympatické prostředí a výkon Jasona Momoi, který celý film krásně táhl. Aquaman a ztracené království je na tom v tomto ohledu podobně, neboť celý film opět stojí a padá na Jasonu Momoovi. Podmořské prostředí je vcelku fajn, nicméně především v těch akčnějších pasážích mi přišel vizuál až moc umělý a nepěkný. Příběh mi nepřišel nijak zvlášť zajímavý, často ani moc nedává smysl, chybělo mi více humoru, akce je naopak vcelku dost, byť je taková průměrná a nestrhne. Záporák mi přišel extrémně nudný a nezajímavý, ostatní vedlejší postavy se nijak zásadně neprojeví. Není to vyloženě propadák, ale filmu zoufale chybí nějaká zapamatovatelná scéna. Takhle je to spíše jen takový ten standardní, ničím výjimečná komiksovka, která nenadchne ani neurazí. 4/10. ()

papaguy

DC se skutečně vrací zpět ke kořenů. A místo komiksárny pro 12leté diváky vyprodukovalo komiksárnu pro diváctvo 10leté. Vzhledem k cílovce je dvouhodinová stopáž naprosto brutálně přestřelená. Závěrečný fight je nehorázně odfláknutý. Ale chápu, že dalších 20 min. podmořské epické bitky, jakou by si ovšem ďábelský (a naprosto nevyužitý) eko-ultra-záporák určitě zasloužil, by už děcka prospala nebo začala tvořit selfíčka a tanečky na tiktok s Momoem na plátně za zády. ()

Gardis

Pokračování Aquamana mě velice nadchlo. Film má ucelený a dobře vymyšlený děj. Sice mi chvílemi chyběla jistá hloubka mezi Merou a Aquamanem, a mrzí mě absence Valka (herec neměl čas). ..ale i tak to drželo konzistenci. Hodnocení: 94% ()

Hashirama

Aquaman se drží svého kopyta a stále potěší otevřeně komiksovým vizuálem - výraznými barvičkami, roztodivnou výpravou ve stylu Star Wars - a Wanovým nejsilnějším stylistických příspěvkem, a sice kreativní kamerou, která dává akčním scénám šťávu a leckdy správně zvoleným záběrem navodí tu správnou atmosféru (lehce karikaturní či hororovou ve stylu Evil Dead). Nicméně… dvojka přichází s tříletým zpožděním a navíc v nejhorší možný moment, kdy už je DCEU na kousky a nadobro přestalo kohokoliv zajímat, a především se začal zajídat celý komiksový žánr, nebo přinejmenším jeho nynější podoba. Takže tahle ošuntělá pseudozápletka, nadbytek digitálních zvratků a viditelná nemoc z postprodukce a střihových hokus-pokusů už vážně nemá divákovi co nabídnout. Marvel možná usnul na vavřínech, ale DCEU usnulo na kusu kartonu za popelnicema u Lidlu a zaspalo všechny příležitosti chytit se nějakého stébla. Pojďme už, prosím, dále. 6/10 ()

Likan7

Zoufale málo Amber Heard. Že je to asi pěkná mrcha, to je možný, je mi to ale jedno. Je tak zatraceně sexy, že jsem jí ve dvojce prostě chtěl co nejvíc. A místo toho tu má jen pár scének, aby to nenaštvalo Deppovy fanoušky. Ve výsledku dobře vám tak, protože druhý Aquaman je podprůměrný nudný průšvih, který vypadá sice pěkně, ale zfotrovatělému a trochu vypapanýmu Momoovi tu furt někdo močí do pusy, všichni se tomu smějí a já si jen říkám "co to kua je". Wan nejen, že nedosáhl úrovně skvělý jedničky, ale vyloženě občas vytírá dno trapnosti a průměrnosti. ()

James Wan chce oživit Netvora z Černé Laguny

James Wan chce oživit Netvora z Černé Laguny

13.08.2024

James Wan, talentovaný režisér a tvůrce populárních děsuplných pecek jako Saw: Hra o přežití nebo V zajetí démonů, zřejmě chystá návrat ke svým hororovým kořenům. Po práci na zakončovacím snímku DC… (viac)

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (viac)

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (viac)