Bratstvo neohrozených

• Česko Bratrstvo neohrožených (viac)
Veľká Británia / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Predloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (viac)

miso1291

tak tento miniserial si ma uplne ziskal, podla mna najlepsie kinematograficke dielo ake som kedy videl. Kazdy jeden diel ma nieco do seba, ci je to tvrda drezura roty E v campe Toccoa alebo hrozne muky v lese u Bastogne alebo pad do tvrdej reality pri objaveni koncentracnich taborov. Najoblubenejsia postava je urcite Carwood Lipton, ktory je srdcom roty uz od prveho dielu, dalej je to nepochybne mjr. Dick Winters, ktory si vie vzdy zachovat chladnu hlavu a urcite medzi nich patri aj nenapadny Liebgot. Tomuto veldielu nepochybne udelujem 5 hviezdiciek. ()

Michalee

tohle nemá obdoby, záběry z koncentráků ve mě zanechaly dost hlubokou díru... devátý díl mě dostal do kolen... tohle je dílo na 10* z pěti maximálních ()

Walley

Troufnu si tvrdit že se jedná o nejlepší válečný seriál všech dob, samozřejmě, některé díly jsou trochu lepší, některé trochu horší, ale nemůžete čekat u desetidílného seriálu, že se tvůrcům povede vyrazit Vám dech po shlédnutí každého dílu. V zajímavostech jsem se dočetl že byly postaveny 4 tanky tiger na podvozku ruských t-34 a rád bych tuto mylnou informaci vyvrátil. Nebyla postavena žádná nová replika tanku Tiger, měli totiž dvě už od doby, co Spielberg natočil Zachraňte vojína Ryana. Nově, co je mi známo, byla postavena replika německého středního tanku Pzkpfw IV, dále, některé už dříve, repliky německého stíhače tanků Stug III, Jagdpanther a samohybného útočného děla Marder. Všechna čest autorům. ()

KcarlosK

Tak k tomuto veledílu není třeba slov. Raději na to koukněte. Nebudete litovat. Poslední dva díly jsou naprosto dokonalý. Stejně jako závěrečné odhalení vypravěčů. A nelze to obvinit z amerikanismu, neboť je to přesně podle vyprávění veteránů. A to dělá Bratrstvo ještě působivější. Z dokumentu : "Byl jsi hrdina dědečku ?" "Ne, ale sloužil jsem v rotě hrdinů." ()

Pukancek

Film, ktorý takmer úplne autenticky popisuje 2. svetovú vojnu, poukazuje na prežívanie roty E vo vojne, ktorá úspešne (no s mnohými stratami vlastných hrdinov) zdolala Nemcov. Nielen že tento film poukazuje na celú tú nezmyselnosť vojny, na utrpenie, obete a obety - samotný film nechce popísať historickú chvíľu v dejinách ľudstva. Podľa mňa, prvotný záujem tkvie v tom, aby ľudia videli, cítili a vžili sa do tohto obdobia plného krvi, zbytočne vyhasnutých životov ako obyčajných ľudí,. tak aj vojakov, ktorí narukovali do vojny ešte vo veľmi mladom veku. Nikdy NIKDY nepochopím, ako sa v jednej hlave mohlo zrodiť čosi také strašné. Najhorší bol asi pohľad na koncentrák - 6 mil. židov zomrelo len preto, čo boli a preto, že Hitler tieto rasy (rasy iné ako on sám) nepovažoval absolútne za nič - nemali právo ŽIŤ. Film ma uchvátil a pohltil. Všetky časti som popozerala v priebehu 2 dní a takmer som miestami ani nedýchala. Niekedy som sa aj zasmiala, ale k zasmiatiu tam toho skutočne veľa nebolo. Záver? Fantastický film, fantastické obsadenie, fantastické výkony a hlavne - Bezkonkurenčne najlepší a neprekonateľný film, ktorý hovorí o vojne, jej začiatkoch, následkoch, priebehu a konci. 10 z 5 * Dokonalé!!! ()

martan1

Nejlepší válečný seriál, co znám. Velmi dobré postavy a děj, to jsou důvody, proč jsem ho viděl celý aspoň čtyřikrát. ()

harymz

Nejlepší seriál o 2.světové válce jaký jsem kdy viděl, a viděl jsem ho již čtyřikrát.Nikdy bych nevěřil,že se na něco rád podívám byť jen třeba třikrát.U tohoto seriálu již teď vím,že se na něj ještě v budoucnu rád kouknu.Prostě kdo umí,ten umí,a spolupráce Stevena Spielberga s Tomem Hanksem přinesla zasloužené ovoce.Vřele doporučuji všem,kdo jej jestě neviděl,i když těch bude asi hodně málo. ()

Chaozzak

Tom Hanks a Steven Spielberg vytvořili úžasnou mini-sérii ze druhé světové války jak má být. Pro mě osobně je toto dílo - zatím - nepřekonatelné ve všech aspektech. Velmi kvalitní a dobře zpracovaný scénář, perfektní kamera, hudba (!), střih a efekty. Vše na jedničku. - 100% ()

NerdNop

Opravdu velkolepá podívaná v desetidílném seriálu. Přes dnešní masy "seriálů valících se z televize, jako například Tisíc a jedna noc, které jsou totálním humusem zaplňující vysílací časy většiny televizních kanálů, by člověk nečekal, že někdo zvládne natočit něco tak skvělého. Naštěstí jsou tací, kteří umí. Zasloužilých 5*. ()

myst3ry

Band of Brothers je bezpochyby výjimečným seriálem, který stojí za to vidět. Svou strukturou spíše připomíná film, který je rozkouskován do deseti částí. Efekty jsou na seriál na velmi vysoké úrovni. Troufám si tvrdit, že co se týče efektů, zpracování apod., nemá seriál obdoby. Herecké výkony jsou také výtečné. U některých scén (objevení lágru) mi běhal mráz po zádech. Ve výčtu pozitiv bych mohl pokračovat do nekonečna. Co se týče negativ, mám jen jedno – seriál jsem zatím viděl jen jednou (je jisté, že se k němu v budoucnu opět vrátím), a tak jsem se v jednotlivých postavách trošku ztrácel – kolikrát jsem se přistihl, že když bylo řečeno nějaké jméno, netušil jsem, o koho se jedná do chvíle, než se objevil na obrazovce (kolikrát jsem to nevěděl ani pak). To je však maličkost, která na mé pětihvězdičkové hodnocení nemůže mít žádný vliv. ...we lucky few, we band of brothers... ()

HYCYK

Jednoznačně jedno z nejlepších děl válečné kinematografie, ne-li nejlepší. Po stránce faktické i po stránce kvality hereckých, režisérských, kameramanských aj. výkonů, je to výjimečný kus práce. O kvalitě a přístupnosti tohoto díla hovoří i to, že ačkoli se mojí přítelkyni vždycky válka a vše co se jí týče hnusí, všechny díly viděla třikrát. ()

Novik

Už je to tak, některé díly jsou skvělé jiné slabší, proto nedávám plný počet ... přesto jeden ze nejlepších válečných seriálů ... tak a teď se vrhnu na "Pacific". :) ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (viac)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (viac)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (viac)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Nutno uznat, že Robert Pattinson se docela úspěšně snaží setřást nálepku pobledlého hezouna se slabostí pro podstatně mladší pasivní holky. Nebo má prostě dobrého agenta. Po adaptacích slavných… (viac)