Gitarista Dewey Fin (Jack Black). Srdcom rocker, bezmedzne uctieva myšlienky rockovej hudby a života okolo nej. So svojou záľubou skákať do publika a k 20-minútovým gitarovým sólam je rozhodnutý doviesť svoju kapelu k víťazstvu v Súboji kapiel. Namiesto toho ho však spoluhráči z kapely vyhodia. Zdrvený a bez peňazí sa Dewey poflakuje po byte. Potom, čo zdvihne telefón, ktorý je určený pre jeho spolubývajúceho Neda (Mike White), impulzívne prijíma prácu ako suplujúci učiteľ na prestížnej základnej škole. Tam sa stretáva s upätou riaditeľkou Mullinsovou (Joan Cusack), ktorá bedlivo kontroluje svoje vystupovanie a to isté vyžaduje od všetkých učiteľov. Zatiaľčo Dewey nemá ani tušenia ako vyučovať, vie ako vo svojich žiakoch vzbudiť dôveru. Keď si náhodou vypočuje hodinu hudobnej výchovy, rozhodne sa svojich žiakov, týchto mladých hudobných géniov, preformovať z klasického školského orchestra do hlučnej rockovej kapely, čím navždy zmení ich životy. So svojou novou kapelou sa Dewey vydá bojovať do vysneného Súboja kapiel. (oficiálny text distribútora)

Špinič

Úžasná komédia, ktorej Jack Black dodáva tú správnu chuť, krásna rocková hudba a koniec filmu vystrihnutý ako z môjho celoživotného sna, u mňa jasných 5*. ()

jcall2bad

Kéž by byl Jack můj učitel hudební výchovy. Tento film miluju, Jack hraje skvěle a ty děcka jsou vesměs opravdu talentovaný! "And if you wanna be the teacher's pet...well baby, you just better forget it!" ()

Elissabet

Zvuk elektrické kytary a rock obecně patří mezi jeden z mých oblíbených žánrů a hlavně proto mi tenhle film padl do noty. Místy i naprosto šílený Jack Black jako suplant co si z dětí ve třídě chce udělat rockovou kapelu. Jako je to trochu na makovici, ale nápad je to neotřelý. Songy v tomhle filmu se fakticky povedly, i když kupovat si soundtrack je celkem zbytečné, kvůli dvěma písničkám. Jinak opravdu skvělý film snad pro všechny generace. ()

Bembeřice

Jack Black nikdy nepatřil mezi moje oblíbence, ale po tomhle filmu jsem na něj změnila názor. Dělá tu ze sebe blbce takovým způsobem, že zasmát se mu musí prostě každý :-). Je to příjemná komedie s příjemnými písničkami a příjemným typem humoru, můžu doporučit. ()

james11

Nápad je to možná zajímavý, ale scénář minimálně Béčkový :-/ Po pár minutách (možná desítek minut) musí být každému jasné, jak se film bude dál odvíjet. Kdyby tady nehrál Jack Black nevim, jesli by si film zasloužil i ty dvě hvězdičky. Ale protože tu Jack hraje na film se koukat dá, ale nic světobornýho tady nelze čekat. ()

wellfish6

Další z komedií, která splňuje moje kritéria pro pět hvězdiček. Vtipnost která neponižuje, ale zároveň se nebojí jít na hranu, herci kteří nepřehrávají, režie která má ráda svého diváka a dobrý konec. Ale hlavně má dětská radost, když si film jánevímpokolikáté pustím a s nadšením sleduju, jak to se mnou ten komik koulí... ()

Jorge87

Bravo! Kdybych někdy potkal Jacka Blacka tak bych mu potřásl pravicí, protože to, co předvádí, je excelentní.:-D Zajímalo by mně, kolik hodin trval konkurz na toho kluka ,který tam řeže do kytary. Jak jednoduché a krásné může být cesta na rockový vrchol! ()

Tomulka

Pouze úsměvná komedie , ale za to plná emocí a pěkné muziky. Měl jsem takový pocit že Jack Black se musel hodně krotit , aby byl tak umírněný. Podání rokera v jeho plné kráse bych asi viděl trošku jinak, ale to by bylo do jiného filmu :). Každému doporučuji na nějáké zimní odpoledne. ()

P@\/EL

Vynikající komedie, které na vás vytasí kupu srandovních scén a trefných hlášek. Dokonce i některé grimasy a takové to zdravé šílenství v podání Jacka Blacka tady není na škodu. A teď na řadu přichází ten největší plus celého filmu a to geniální hudba. Rock!!! Jako veliký fanoušek tohoto rozsáhlého žánru na mě film dokonale zapůsobil a celého mě pohltil. Jedna skladba lepší než druhá, no prostě fantastický soundtrack, který jen tak žádný obyčejný film nenabídne. V souvislosti s rockem se ve filmu vystřída řada kapel. Při sledování filmu mi bylo líto, že jsem takovou školu neměl možnost navštěvovat. No a ta závěrečná show byla bombastická. ()

ragtime

Bez Jacka Blacka pravdepodobne totálny prepadák. Naštastie humorných scénok je vo filme dostatok, takže celkom zábavné prežitie skoro 2 hodín bez trápnych chvíl, ktoré väčšinou filmy s hudobnými číslami obsahujú neúrekom. ()

Sojdik

Jack Black je pro mě jeden z nejlepších herců dnešní doby, mám rád jeho mimiku, jeho výrazy, jeho způsoby vyjadřování nálady. To, že hraje vždy na 110% dokazuje i ve filmu Škola Ro(c)ku. V tomhle filmu se naprosto skvěle sžije se svou rolí a tenhle film dotahuje k dokonalosti. Celkový námět mě naprosto dostává ze židle. Děti ve filmu září a to je vidět v každě scéně, zejména v závěrečných titulcích, kdy si postupně dávají sóla. Jediné, co ve filmu nemusím, je herečka Joan Cusack, scény s ní jednoduše ignoruji, protože mě velice nudí a jakýmsi způsobem otravují. Jinak vše na výbornou. ()

terinka79

Vtipné, s poslouchatelnou hudbou a přechtralými, skvělými dětmi :-) Jack Black mně někdy baví a někdy je to už na mě moc ;) ale tak 4* si to zaslouží.. ()

Mrtvobog

Film zaviesť povinne do škôl, medzi tu tupú mládež, čo počúva hotové sračky. Jack Black ako zarytý a fanatický rocker je jednoducho fajn. U mňa srdcová záležitosť, ktorá sa ešte k tomu nesie v dosť podarenej komédii. Nehľadajte v tom logiku, ťažkú filozofiu, hlboké pravdy, či zmysel života (hoci, je to vlastne o rocku) - je to každým puncom hovadina, ktorá má pobaviť a rozosmiať. ()

Johnlaw

Tento film jsem shledal velice úspěšným. Čekal jsem že to bude zase jedna z běžných amerických komedií ale byl jsem mile překvapen nad výkonem Jacka Blacka který do této role opravdu dával srdce a mysl. Jelikož jsem velkým fanouškem této hudby, film mě oslovil o to víc. Pět ***** si zaslouží po právu. ()

Profík

Výborná komedie, kde bylo hrozně důležité, aby do dětských rolí nešlápli vedle. A to se na 100% povedlo. Jack Black je výborný a děti mu značně dobře sekundují. A není to až tak předvídatelné a plné klišé, jak jsem se původně trochu obával. A hudba je samozřejmě skvělá. 95%. ()

Rocková panda se vrací

Rocková panda se vrací

15.07.2008

Jack Black momentálně ruluje v kinech jako bojovná černobílá chlupatá koule (samozřejmě jen ve verzích bez dabingu) a brzy se po boku Bena Stillera a Roberta Downeye Jr. vrhne doprostřed akční… (viac)

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (viac)