Everwood

Dráma / Rodinný
USA, (2002–2006), 64 h 1 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvorcovia:

Greg Berlanti

Hudba:

Blake Neely

Treat Williams, Gregory Smith, Emily VanCamp, Vivien Cardone, Chris Pratt, Tom Amandes, John Beasley, Sarah Drew, Jan Broberg, Sarah Lancaster, Marcia Cross (viac)

Seriál vykresľuje príbeh rodiny uznávaného newyorského neurochirurga, ktorý sa po manželkinej tragickej smrti rozhodne zanechať kariéru úspešného lekára a spolu so synom a s dcérou sa presťahujú do malého mestečka Everwood. Je to príbeh o vyrovnávaní sa so stratou blízkej osoby, o pracovných ťažkostiach i o hľadaní porozumenia medzi otcom a deťmi... (oficiálny text distribútora)

DandaPiper

Seriál jsem začal sledovat převážně kvůli Emily VanCamp, která mi přijde sympatická a oblíbil jsem si ji spíše až z pozdějších projektů (Revenge, Brothers and Sisters). Řekl jsem si, že se vrátím tedy o trochu víc v čase, do doby, kdy ještě seriály měly duši a v jednom díle se odehrálo tak akorát dostatečné množství věcí, aby byl vůbec lidský mozek schopen to vstřebat a nezbláznit se. Asi jsem se k tomu dostal pozdě. Asi jsem už viděl mnoho jiných seriálů s podobnou tématikou a nedokázal to naplno a srdečně ocenit. Kvalita tam je, zajímavé postavy, hlavně rázná babča ...ale Ephram (Smith) i Amy (VanCamp) - hlavní ústřední dvojice - jsou občas tak strašně na vyfackování! O tom otci dobromilovi ani nemluvím. Prostě je to příjemný, je to fajn, ale něco mi tam k těm čtyřem hvězdičkám prostě chybělo. Možná kdyby jel seriál o něco dýl. Ale možná by to stejně začala být jen natahovaná vata a spíše by to uškodilo. Je to fajn a uspokojivej průměr, ne více, ne méně. 1. a 3. Série - 70 procent, 2. série - 80 procent, 4. Série - 65 procent. ()

JohnnyD

Začalo to skvelo, prvých 15 častí považujem za niečo úžasné. Žiadna účelovosť, postavy sa správajú normálne, akurát má to jednu chybu - ten bastard v kóme. Akonáhle sa zobudí, všetko ide dole vodou. Dobre, zlepší sa to keď SPOILER umrie SPOILER, ale potom to opäť ide z kopca. Postavy potom riešia problémy ako: chodím s narkomanom, chodím so starším dievčaťom, moja priateľka ma AIDS a pod. No a toto nemusím, lebo pochybujem, že to všetko sa môže odohrávať v jednom malom mestečku. Tak som to prestal pozerať. Hodnotenie: prvá polovica prvej série 80%, ostatok 20%, priemer 50%. Dávam 60%, to kvôli stále skvelému Tomovi Amandesovi. ()

ivishka

Seriál naprosto založený na příbězích z bravíčka a jak samo poukazuje je naprosto Béčkový.....Možná před desíti lety bych to i sledovala ale teď to je velice nekoukatelné a smutné jak to postrádá logiku a dialogy o tom, jestli se má slečna opravdu vyspat se svým milým Ephramem(PROBOHA amíci se neviděli dávat někomu takové jméno..to je asi za trest)...No na svou dobu možná super seroš ale teď po 10ti letech po natočení se to snad ani nedá komentovat jako kvalitní koukatelný materiál pro uvolnění ze všedních starostí. ()

Hwaelos

Miloval jsem Everwood, když jsem dospíval a měl jsem za to, že dneska už by to nebylo ono. Nedávno jsem si ale začal pouštět první sérii znova od začátku a zjistil jsem, že se nic nezměnilo. Zase mi dokáže vykouzlit na tváři takový ten nablblý úsměv, který říká: "Celý svět je super, jen se rozhlídněte". Je to podobně jako s Láskou nebeskou. Možná obelháváme sami sebe, ale rozhodně nás to těší. A na druhou a třetí sérii se ani nedívejte. ()

Renata

Když se po 16 letech od vysílání Everwoodu na českých obrazovkách rozhodnete, že je čas podívat se na všechny čtyři série znovu. Když si po 16 letech potvrdíte, že je to z nějakého záhadného důvodu stále jedna z vašich největších a absolutních srdcovek. Miluji Everwood a všechno to, co mi přináší do duše. ()

• Treat Williams byl jediný herec, který se objevil ve všech epizodách seriálu. Gregory Smith chyběl pouze v posledním dílu 3. série a Emily VanCamp se neobjevila pouze v epizodě s názvem "The Land of Confusion". (Cheeker)
  • V epizodě "Daddy's Little Girl" se studio Warner Bros rozhodlo nevypípávat slovo "shit". Během některých vikendových vysílání ale přecijen bylo toto slovo "vypípnuto". (Cheeker)
  • John Beasley (Irv Harper) je i vypravěčem. (Huntelaar)

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams

13.06.2023

Ve věku jednasedmdesáti let zemřel americký herec Treat Williams, většině diváků známý zejména díky ztvárnění jedné z hlavních rolí v muzikálu Vlasy režiséra Miloše Formana. Smutnou zprávu médiím… (viac)

A bude komiksové světlo!

A bude komiksové světlo!

01.11.2007

Konkrétní zdroje? Blesk a Zelená lucerna. A pozor, teď nemluvíme o chystané Justice League of America, jejíž členy jsou i Flash a Green Lantern. Strategie studia Warner Bros. je vskutku podivná.… (viac)