Věřte nevěřte

• USA Beyond Belief: Fact or Fiction
Mysteriózny / Thriller / Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, (1997–2023), 54 h 15 min (Minutáž: 44–60 min)

Jonathan Frakes (sprievodca), James Brolin (sprievodca), Johnny Whitaker, Don LaFontaine, Joel Gretsch, Jewel Staite, Hector Elias, Emily Holmes (viac)

Vyzkoušejte si svůj úsudek! Uhádnete, které z pěti nabízených příběhů napsal scenárista a které přinesl sám život? Zahrajte si s námi neobyčejnou hru s tajuplnými příběhy... (oficiálny text distribútora)

see_sawandrew

Zvedám na čtyři po uvědomění, o jaký kus lépe některé příběhy pracují se strachem než většina dnešních hororových filmů! A geniálně nadabovaný Frakes byl vždycky tak strašně cool, že by mu člověk ty vykonstruované "pravdy" občas i věřil. :-D 80% ()

-Dawe-

Vynikající seriál, který jsem si oblíbil už v dětství. Zajímavý nápad - fakt nebo fikce. Většina příběhů je tajemných a zajímavých. Hlavní uvaděč Jonathan Frakes se do seriálu skvěle hodí. Vždy jsem měl rád takovéhle duchařinky a vždy mít rád budu. Nejlepší příběhy jsou ty, u kterých se dozvíte že jsou založeny na skutečné události. To jakým způsobem je to natočené se mi líbí. Z nějakých dílu doslova běhá mráz po zádech a já jsem rád, že jsem měl možnost se na tento seriál v dětství dívat, protože z některých dílu jsem se eště týden po té díval pod postel, jestli tam něco neni :-). Parádní hudba! ()

Davej

Je to sice trochu stupidní, tipovat si, které z těch neuvěřitelných příběhů jsou pravdivé a u které si jejich tvůrci vymysleli, ale kupodivu to diváka poměrně spolehlivě vtahuje do příběhů a udržuje to po celou dobu jeho pozornost. Docela zajímavé jsou také komentáře moderátora po jednotlivých historkách, kdy si scénáristé téměř vždy dokážou vymyslet nějakou nové označení pro fikci, i když občas znějí tyto jejich výtvory trochu podivně. Celkově solidní televizní zábava, která zabije hodinu z nudného dne. ()

wosho

Seriál má sice problém s vyvážeností dílů. Ale celkově se jedná o dobře udělaný seriál co mnohokrát dokáže diváka napnout a trošku i viděsit. Bohužel občas i nechtěně rozesmát. ()

thorewi

V mládí jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, avšak vyznačující se jednou nepříjemnou vlastností, a to vysokou kolísavostí úrovně jednotlivých dílů. Zatím co u jednoho jsem ani nedýchal a s hrůzou sledoval televizi, hned při následujícím jsem mohl jíst popcorn. Navíc s postupem času a přibýváním nových sérii šla kvalita ještě níže, avšak jako fanoušek mystična a záhad ty 4 hvězdičky ještě dám. ()

AngiS

Každé odpoledne jsme seděli u stolu, a sledovali Věřte nevěřte - jeden z mála okamžiků, kdy byla celá rodina pohromadě. V nějakých 8 letech sem jeden příšernej příběh nemohla dostat z hlavy, roky jsem z toho měla noční můry :D Jonathan Frakes je velice sympatickej chlapík ale to nic nemění na tom, že teď už budu Věřit jen tomu, co je hmatatelně dokazatelný, nebo co uvidim na vlastní oči (a i ty někdy klamou ) :D ()

MareT.

Svého času nebylo široko daleko nic, co by mě dokázalo vystrašit. Jen toto. Seriál ve mně dokonce probouzel noční můry, za což mu patří obdiv. Pamatuju si celkem dost příběhů, některé (a je jich hodně) bych dokázal odvyprávět i teď. Sice se to ke konci zmonotóznělo (miluju vymýšlování slov), příběhy byly téměř vždy na stejném principu. Ale to nemění na faktu, že když si na některé příběhy vzpomenu teď, tak mi běhá mráz po zádech. ()

jakeer

Seriál môjho detstva, ktorý sa mi páči aj dnes. Český dabing je však komický, neustále sa striedajú tí istí 3ja herci. ()

Paity

Jonathan Frakes to je pro mě Star Trek: New Generation a právě Beyond Belief: Fact or Fiction. Někdy úsměvnější, někdy zajímavější příběhy lemující tenhle seriál byly vcelku slušnou zábavou, ()

kery-

Věřte nevěřte, ale jako děcko jsem se u toho vážně bál. Na ten strašidelný obličej v zrcadle z jednoho příběhu asi v životě nezapomenu:D Dneska, s odstupem času už to takový efekt samozřejmě nemá, ale "průvodce" Jonathana Frakese můžu furt, bez něj by to ono nebylo.. :) ()

Wishkah

Na jednu stranu velmi zábavný a mysteriózní pořad se skvělým Jonathanem Frakesem. Na druhé straně příběhy hodně narychlo sehrané a u některých evidentně vymyšlené. Ale i tak sem to žral:-) ()

Prochy38

Já nevím. Tento pořad mi přišel spíše jako výsměch divákům. Kdo komu zajistí, že si tvůrci nevymýšlí? A jestli to tak je? Pak je to k ničemu úplně... Viděl jsem toho spoustu a většinou to nedávalo smysl... I sympatie toho moderátora klesaly a klesaly. ()

Xavi6

Nikdy jsem se tak nebál, když jsem se jako malý na tyhle díly díval. To tajemno a nečekano na mě působilo někdy hrůzostrašným dojmem. Strašně moc jsem vždycky pak na konci hádal jestli se jedná o Fakt nebo Fikci, každopádně jsem se netrefoval stále dobře, ale to mě nevadilo. Bohužel časem už to nebylo ono, líbili se mi hlavně díly, které uváděl Jonathan Frakes, poté už to opravdu nebylo ono. ()

iampatrik

Teď bych se nad takovým pořadem pousmál a jen málokomu v dnešní době nepřipadne směšný či stupidní. Když však vezmu v potaz, že jsem Věřte nevěřte sledoval v mladičkém věku, dokázal ve mě vyvolat strach a potřebu přemýšlet nad danými příběhy. Zaslouží si tři čestné hvězdičky. ()