Věřte nevěřte

• USA Beyond Belief: Fact or Fiction
Mysteriózny / Thriller / Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, (1997–2023), 54 h 15 min (Minutáž: 44–60 min)

Jonathan Frakes (sprievodca), James Brolin (sprievodca), Johnny Whitaker, Don LaFontaine, Joel Gretsch, Jewel Staite, Hector Elias, Emily Holmes (viac)

Vyzkoušejte si svůj úsudek! Uhádnete, které z pěti nabízených příběhů napsal scenárista a které přinesl sám život? Zahrajte si s námi neobyčejnou hru s tajuplnými příběhy... (oficiálny text distribútora)

Paldiny

Mysteriózna znelka starostlivo pripraví pôdu pre päť príbehov, z ktorých sú niektoré vymyslené iné vraj nie. Čo majú však spoločné je vyvolávanie zimomriavok a čo všetkým predbieha sú obľúbené slovné hračky moderátora, ktorý nás až do záverečného rozsudku necháva na pochybách. Za najstrašidelnejšiu historku považujem hneď prvú so zjavujúcou sa pani a za najsilnejšiu sériu predposlednú tretiu, kde sa pracovalo s najlepším materiálom. Z opačného konca- za najtrápnejšiu historku si vyberám Supermana v parku tuším z útrob druhej série. Malou nevýhodou tejto relácie je, že som časom, zrejme ako každý, začal odhadovať pointu o čosi skôr možno aj preto som poslednú štvrtú sériu nikdy nedopozeral. Malá zaujímavosť, v SK televízii Luna šiel program s SK dabingom a pod názvom Medzi Nebom a Zemou. ()

vorry

Většina příběhů se mi zdála smyšlená, ale když řekli, že některý z nich je pravdivý, tajil se mi dech. No prostě můžete věřit, či nikoli. ()

Marius_ss

Kedysi dávno som to ako malý pozeral v tv. Pamätám že sme ako deti hádali, ktoré príbehy boli pravdivé, a ktoré len vymyslené. Tento seriál, či skôr dokument, relácia... je originálnosťou a kvalitou spracovania určite nadpriemer a zaslúži si označenie "kultový"... minimálne pre fanúšikov "tajomna". Bolo by dobré, keby sa tu uviedol aj slovensky názov - na TV Luna to chodievalo s názvom - Medzi nebom a zemou. ()

LuckyStar

Parádní, "mrazivý" seriál, který umí svým způsobem zaujmout. Není pro každého a je potřeba brát ohled na obvykle velice jednoduše udělané epizody (některé jsou nicméně vícenež nadprůměrně zpracované). Pravé kouzlo spočívá někde "mezi" samotným vyprávěním příběhů a studiem, kde se slova ujímá (ve všech řadách vynikající) moderátor. Navíc, úvod seriálu potažmo titulky nemají nejmenší chybu a společně s barvitou hudbou dávájí vždy na vědomí, že se blíží ta krásně béčková mrazivá jízda, tolik ideální pro dlouhé zimní večery. ()

Angie91

Tak tohle byla fakt bomba, jako malá jsem se vždycky bála, ale nikdy jsem neodolala... dnes je mi už jen líto, že je to málo kde k vidění :o( ()

Pompaj

Velmi zajímavý seriál. Hrozně sympatický Jonathan Frakes s jeho vtípky a příběhy z kterých mně mrazí eště dnes. Některé byly až moc přitažené za vlasy, ale to nemění to, že bylo těžké odhalit z 5 příběhů, který je fake a který ne. ()

fredisek

Tohle je moje dětství. Připosranost po zhasnutí světel a hledání zombie ve stínech pokoje. Dodnes se rád koukám na horory. Myslím, že za to vděčím docela dobře natočeným historkám z Věřte, nevěřte. ()

gurmanik

Seriál, ze kterého mrazí a občas se i zasmějete absurditě některých příběhů.. Navíc, když jsem byl malej, bylo fakt cool tohle sledovat :) ()

smetyl

Výbornej seriál, kterej mi v dětství naháněl hrůzu a při některých epizodách mi ji nahání dodnes. Před každým příběhem nás uvede moderátor nějakou zajímavou věcičkou z dílny hypnotizérů a podobných individuí. Díky skvělému dabingu je hlas Jonathna Frakse (ten se mi líbil víc) a Jamese Brolina skvěle hluboce zabarven a uvádí nás na správnou notu. Jednotlivé díly nejsou nějak mistrně natočeny ale atmosféra z nich sálá vždy neuvěřitelným způsobem a musíte hodně přemýšlet zda věřit či ne. Často jsem byl uveden v omyl a častěji vyveden z míry, co všechno "nevysvětlitelné" je možné. Tvůrci se ovšem jen inspirovali tak bych to nebral až tolik horkokrevně. Každopádně, spousta vzpomínek z dětství a díly které si pamatuji dodnes mě nutí udělit seriálu plný počet, který si asi za pár nepovedených epizod a některých vyprávěných příběhů z počátku seriálu které mě nebavily, nezaslouží. Z nostalgie. http://www.youtube.com/watch?v=aCHFaxHlt3k ()

GreatestFan

Celý námět je opravdu zajímavý, už jako menší jsem to měl moc rád a později asi před půlrokem shlédl všechny díly do cca 10 dnů. Zkrátka: úžasný seriál. Blbé je však to že i pravdivé příběhy... no... není důkaz že nejsou vymyšlené všechny ale budíž a navíc bývá škoda, že ty skutečné bývají méně neuvěřitelně, takže bývá trochu zklamání, že ''dobré je vymyšlené''// poprvé viděno celé 1X. ()

Sochorisko

Strašidelné příběhy, jenž jsou v tomto seriálu uváděny a ukazovány jsou děsivé právě z toho důvodu, že člověk si nikdy nemůže být jistý, zda se něco podobného stalo a když pak vidí, že se to skutečně stalo a on zjistí, že je teď přesně ve stejné situaci a mohlo by se mu to stát taky... Tím se to liší od většiny hororových filmů ... Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů ! ()

HonzaSim

Seriál, na kterém jsem vyrůstal. Mohl jsem ho vidět v pěti, deseti, patnácti i dvaceti a pořád ho tzv. "žeru." Těžko bych dnes našel díl, který mi unikl pokaždé, kdy ho nějaká televize vysílala. Věřte-nevěřte dokázalo přilákat k obrazovce všechny. Pamatuji si, jak jsme všichni soutěžili a malovali jsme tabulky, kde se udělovaly body pro toho, kdo uhádl, jestli to byla pravda, nebo fikce. I babička a oba dědové se párkrát zapojili. Byla to zábava pro všechny. Nikdy jsem moc nevyhrával, ale patřilo to k mým nejoblíbenějším pořadům vůbec. Tajemno a záhadné příběhy mě vždycky lákaly, takže tohle bylo opravdu něco pro mě. Úvodní znělku a strašidelnou hudbu vidím živě před očima do teď. 95% ()

Geller

Vždycky mě to bavilo. Pravdivé povídky jsou asi trošu přitažený za vlasy, protože jak vždycky uvaděč říká, že je to založený na pravdivé události, což už samo vybízí, že není vše jak bylo ve skutečnosti. ()

Chulimanga

No teď už sám začínám pochybovat o svém úsudku 4*....viděl jsem nedávno pád dílů a musim říct, že horší příběhy si opravdu vymyslet nemohli. Tedy příběhy jsou vcelku zajímavé, mystické avšak, když se nakonci dozvíte, že je polovina z těch ptákovin inspirována pravdou, tak se musim jen smát! Řekl bych, že ta inspirace je opravdu velice povrchní, vlastně bych řekl, že je to jen způsob, jak přilákat diváky a sám se na to rád občas podívám ()

Greg25

30% Věřte-nevěřte mě odrazuje hlavně svým "americkým zpracováním". V podstatě je to točené jako zábavný a přitom tajuplný pořad, ale mně přijde spíše trapný. Je to škoda, kdyby byl tento seriál zpracovyný lépe, byl by poměrně zajímavý. ()