Věřte nevěřte

• USA Beyond Belief: Fact or Fiction
Mysteriózny / Thriller / Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, (1997–2023), 54 h 15 min (Minutáž: 44–60 min)

Jonathan Frakes (sprievodca), James Brolin (sprievodca), Johnny Whitaker, Don LaFontaine, Joel Gretsch, Jewel Staite, Hector Elias, Emily Holmes (viac)

Vyzkoušejte si svůj úsudek! Uhádnete, které z pěti nabízených příběhů napsal scenárista a které přinesl sám život? Zahrajte si s námi neobyčejnou hru s tajuplnými příběhy... (oficiálny text distribútora)

Klárka

Jsem srábek a tohle je maximální možný "horor", který ještě snesu. :-D (a i tak jsem - věřte nevěřte - vždycky podělaná až za ušima) ()

Emzet

Koncept zpočátku zajímavý, ale brzy chřadnoucí - "hádání" bylo o ničem, především když už člověk tušil, že pravdivé nebude nic a ty takzvané "pravdy" jsou jenom prachsprosté urban legends. Navíc příběhy se často opakovaly (se spolužákem jsme se dokonce trumfovali v tom, kdo už v polovině skeče uhádne pointu) a často byly příběhy spíš trapné než mrazivé. Na druhou stranu některé povídky byly opravdu velmi znepokojující. A Frakes coby uvaděč byl velmi sympatický.... ()

Skarface

Tento seriál mě bavil jako malého kluka ,baví mě teď a bavit mě bude aji až pujdu do důchodu . Je fakt že slabši snímky střídají ty lepší ale tak to je u mnoha serialu a vždycky tomu tak bude a hláška na zavěr : Byl tohle fakt nebo pouhá fikce ? To se dozvíme na konci pořadu ! ()

Raimok

Z příběhu, kde hlavní roli hrála obří trubka, kterou dávali mrtvým s sebou do hrobu pro případ pohřbení zaživa, mi běhá po zádech i po tolika letech. Všechny příběhy měly něco do sebe a občas jsem byl rád za to, když byl některý slabší z hlediska strašidelnosti. Jednu povídku jsem si pustil nedávno na youtube a zase jsem nebyl úplně v klidu... 78 % ()

Tochal

Komixového kreslíře, který nakreslil vlastní smrt, se bojím ještě dnes. No dobře, dnes už asi ne, dřív jsem měl ale při sledování tohoto opravdu velký strach (větší snad jen u Bojíte se tmy? na Supermaxu...). A ono pustit se nějaký ten příběh na Youtube má své (recesisticky-nostalgické) kouzlo i dnes. ()

IsaacNewton

Musím se přiznat, že spíše nevěřím než věřím (něco je vážně trochu přehnané)... Ale na druhou stranu- když si pustím pár dílů někdy v noci a venku se ozývají různé zvuky, najednou to věřit jde celkem snadno... Už jen ta krásná hudba udělá svoje a musím říci, že Frakes je tady tak úžasně protivný, až je úplně dokonalý :-) Nápad udělat takový seriál je určitě dobrý, délka jednotlivých příběhů je přiměřená a jsou ostatně i celkem kvalitní (rozhodně mi nepřijde, že by tam byly nějaké plastové věci atd.) a musím říci, že mě až baví se bát a kdyby někdy zase běžel tenhle seriál v televizi, ráda budu (ne)věřit znova... ()

cutugno

V každej samotnej časti 5.zaujímavých a niekedy aj veľmi šokujúcich krátkych epizod. To či su pravdivé alebo vymyslené to do väčšiej miery závisí len na divákoch čomu budú veriť. Zaujímavý a svojim spôsobom aj asi jediný seriál natočený takýmto štýlom o záhadach tohto sveta. Jonathan Frakes ako sprievodca dejom bol fantastický. ()

AndieSpark

Tak tohohle jsem se nadívala. Když si vzpomenu jak jsem se děsně bála a představovala si, jak se ty příběhy vážně někde v Americe dějí.. Hned bych to vrátila..super časy, super seriál :) ()

lardko

Pomatuju si ještě na to když sem se jako malej na VĚŘTE NEVĚŘTE koukal okolo 11. Vždycky po dokoukání sem byl tak trochu vystrašenej , ale vždycky další den sem se koukal dál a dál. Protože už tehdy mě tenhle seroš strašně zaujal. Líbily se mi každý díly , ale nejvíc mě to bavilo jenom s Jonathanem Frakesem. Ten když mluvil , tak sem byl v pozoru. Tohle dílo prostě patří do mý TOP 10 ()

IvcaSammet

Jako dítě jsem Věřte nevěřte šíleně milovala. Některé příběhy se mi dokonce do paměti zaryly natolik, že jsem je po nedávném znovushlédnutí mohla skoro odříkat sama. Samozřejmě, že když se na to člověk podívá jako dospělý, vidí seriál úplně jinak a je mu samozřejmě jasné, že pokud byl příběh pravdivý, nezakládal se na 100% pravdě, ale i tak jsem si seriál užila stejně jako v dětství ... Ještě dnes si pamatuju, jak jsem prosila rodiče, abych mohla zůstat ještě chvilku vzhůru a zjistit, které příběhy byly pravdivé ... Myslím že kdybych seriál viděla až dnes, asi bych mu všech pět hvězdiček nedala ... ()

Curunír

Tak tohle jsem vždycky žral. Hádat jakej příběh je pravdivej a jakej ne, byla poměrně zábava a navíc ty příběhy byly samy o sobě přitažlivé a při některých mě dokonce i mrazilo, takže zábava a strach dohromady, skoro ideální kombinace....Jenže teď jsem se na to podíval znovu a tak dobré mně to zase nepřišlo. Spíše místama trapné. Ale ta nostalgie... ()

jarvis

souhlasim s ostatníma- "herecké výkony" nutily k zasmání, debilita scenáristů se nejvíc projevovala ve scénách typu "kobyla nám diktuje, kde máme hledat ztracené dítě a my si to pomalé hláskování pro jistotu píšeme na tabulku", ale i tak... rudooké chůvy se bojim doteď ()

TaanStari

Ony:"Pamatuju si, že jsem se v dětství hrozně bála po zhlédnutí té povídky o ženě, která se v zrcadle viděla jako zrůda." - Tenhle díl taky jen tak nezapomenu, na 2 roky po zhlédnutí jsem si dal kompletně pohov od hororů. Takhle silný zážitek ve mně jen tak něco nevyvolá, proto 4*, i když zbytek byl o hodně slabší. ()

Zeek

Lidi, nevěřte. Rád se občas kouknu, dříve jsem i tipoval, jestli se příběh opravdu stal nebo ne. No, bilanci jsem měl vždy lehce zápornou, pak už jsem netipoval a jen se tomu vždy pousmál. Malý příklad, oživlé neživé předměty pomáhající i škodící ostatním živým. Ano, příběh se skutečně odehrál v 60.letech … stejně tomu nikdo neuvěříme. Takže jak jsem řekl na začátku, nevěřtě. Moje Hodnocení: 60% ()

Mr.Hudson

Na tento seriál jsem koukal zejména když jsem byl malý a mohu říct, že v tu dobu to pro mě byl docela slušný horor. Svou práci výborně předvádí Jonathan Frakes, který nás celým seriálem provádí. Na začátku můžeme vidět několik krátkých životních příběhů, často s mysteriózním dějem, který většinou vrcholí v podobě těžko uvěřitelného konce. Na konci se dozvíme jestli se jednalo o příběh pravdivý a nebo jestli si z nás scénárista pouze vystřelil. A kolikrát žasnu nad tím, jaké příběhy se doopravdy stávají, jak ale správně říká Frakes , příběhy píše sám život a je jedno jak jsou z našeho hlediska neuvěřitelné. Přestože tento seriál už nesleduji tak jako dříve, pořád ho mám rád a vždy žasnu nad příběhy , které se v něm objeví. ()