Věřte nevěřte

• USA Beyond Belief: Fact or Fiction
Mysteriózny / Thriller / Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, (1997–2023), 54 h 15 min (Minutáž: 44–60 min)

Jonathan Frakes (sprievodca), James Brolin (sprievodca), Johnny Whitaker, Don LaFontaine, Joel Gretsch, Jewel Staite, Hector Elias, Emily Holmes (viac)

Vyzkoušejte si svůj úsudek! Uhádnete, které z pěti nabízených příběhů napsal scenárista a které přinesl sám život? Zahrajte si s námi neobyčejnou hru s tajuplnými příběhy... (oficiálny text distribútora)

radiel

Asi jediný serial u kterýho mi nejvic naskakuje husina. nezapomenu na nektere pribehy ktere se staly např. šikanovaný kluk co se schová do skříně ve které straší aby unikl spolužakum kteri ho pronasleduji no a pak ho uz nikdo nenajde. Ufff. Super hudba v pozadí a charismatický moderátor. ()

papez12

Originalita je to čo vystihuje tento seriál. Proste originálny nápad, niečo pre diváka na skutočné zamyslenie a preverenie svojho úsudku. Každú epizódu som si nahrával na kazety a keď som ich sledoval po rokoch stále som typoval či pravda alebo nepravda. Niektoré pravdy velice divné, inšpirované skutočnosťou. ()

insky

Celkom fajn pohoda, dá sa dobre tipovať čo je pravda a čo nie, zvlášť pokiaľ sedíte viaceri pri TV... je to celkom sranda, a niekedy tie najneobvyklejšie príbehy bývajú založené na skutočnosti :)) ()

tomka18

Seriál který obsahuje řadu 5 příběhů, o kterých je vaším úkolem rozhodnout, zda-li jsou pravdivé, nebo nejsou. Jako u každého seriálu o nadpřirozených silách nebo o příbězích vyprávějících o nich Vás zamrazí, když zjistíte, že se doopravdy staly. Jenže je nutno říci, že naprostá většina z nich je pouze založená na skutečných událostech, což znamená, že si je scénárista poměrně přibarvil, a některé opravdu hodně. Ale na druhou stranu ve Vás příběhy vyvolají i časem strach a do mysli se Vám vnutí myšlenka,že příběh se odehrál přesně takto, a proto je seriál tak oblíbený. Svojí napínavostí, a tím, že se snažíte uhodnout příběh (zda je skutečný) Vás ponoří hlouběji do vyprávění. ()

Andrej235

Každý zalamoval rukami nad tým aký je to úžasne strašidelný seriál. Uznávam že pojem mysteriózny je na mieste ale strašidelný nie je. Jonathan Frakes je dobrý moderátor ale nechápem ako môžu takéto príbehy niekoho vydesiť.Špeciálne efekty sú priveľmi chaotické a nevyzerajú presvedčivo. Ale tie tri si to hádam zaslúži... ()

sOlaR

Ve většině příběhů se dá lehce odhadnout co se tam bude asi tak zhruba odehrávat, to nic nemění na tom, že ponurá a výborná atmosféra mi díl co díl přidává na HUSINĚ. K tomu připočtěme výborného Jonathana Frakese, a aspon podle mě je na světě fantastický seriál. ()

neli13

Z nostalgie 3*, protože moje mládí a dětství bylo občas těmito příběhy děšeno a strašeno. Nekoukal jsem pravidelně, ale žili jsme tím. Jinak kvalita velmi kolísavá, někdy bomba, ale většinou průměr, lehce pod průměr. Jako nostalgie fajn... :-) ()

pan Spock

Už je tomu nějaký ten pátek, co jsem tenhle seriál pravidelně sledoval díl po díle. Ale i po těch dlouhých letech se na něj vždycky rád kouknu, když se objeví na televizní obrazovce. Užíval jsem si to tajemno, napínavost a strašidelnost do posledního dechu. (Musím se přiznat, že díly s Jonathanem Frakesem jsem měl přece jen radši) A pak si tipovat - pravda nebo výmysl? S odstupem času už samozřejmě vyprchá překvapivost prvního sledování, protože víte jak příběhy samotné dopadnou. Vzpomínky vám však nikdo nevezme. A sami se můžeme rozhodnout, jestli je ponecháme v hloubi své mysli, nebo je necháme vyšumět doztracena. ()

Toro8

Videl som asi všetky časti veľmi rád nato spomínam na tie bezsenné noci ako dieťa. Dnes to už taký nářez nie je ale tie Frakseové iluzionistické klamy stále potešia. ()

Gechitka

Velice působivý seriál, který má několik řad. Baví mě hádat, která ze scén je skutečná a která je vymyšlená. Zároveň člověk vidí, že skutečně je něco mezi nebem a zemí, co se vědou vysvětlit nedá. Mně už se stalo mnoho zvláštních nevysvětlitelných věcí, takže tomu věřím. ()

ronaldmekdon

Hodnocení 70% musí být spíš z nostalgie, protože V-N byl svého času velký kult, historky se mezi námi dětmi šířily hlavně ústně, když jsme si povídali některé díly včetně hádání, jestli je to pravda nebo lež. Když se náhodou stalo, že jsme mohli ponocovat a dávali zrovna Věřte - Nevěřte, byla to velká sláva a většinou jsme se pak báli jít si vyčistit zuby nebo nedejbože v noci na záchod. Dneska je to taková milá devadesátková vzpomínka, pro ty, co to nezažili jako malí špunti jsou záhady nepříliš záhadné, herci, dabing a tak nikterak zajímaví a samotná myšlenka hádanek směšná, protože většinou se člověk stejně dozví prd kdy se to stalo, v sedmdesátých letech na Floridě, aha.. Ale my zasvěcení víme, co to je bát se jít v noci čůrat, aby nás náhodou nepřepadlo nějaké monstrum, Johnatan Frakes bude navždycky pojem a některé epizody máme dodnes ve zlatém fondu.. Nejsrandovnější po letech je epizoda s KIPEEEEEEEM!!!! ( Děsivý komiks :D ) ()

Kosir

V podstatě pitomost, kdy divák je dán v šanc libovůli autorů. Ano nebo ne je bez jakýchkoli důkazů, neb čemu oni nevěřili, ač je to skutečnosti "pravda," se stalo někde "na americkém středozápadě...." ()