Ambiciózny debut mladej režisérky možno chápať ako modelové vykreslenie zákonom nepostihnuteľného zla s možnými ďalekosiahlymi následkami. Nenápadnú, hanblivú študentku medicíny opustí milenec a ona v zúfalstve rafinovane preberie priateľa svojej najlepšej kamarátke. Po piatich rokoch je z nej atraktívna žena. Rezignuje na profesionálne ambície, aby získala nezávislosť a mohla zasahovať do života iným, a tak sa baviť i vychutnávať svoju moc. Manipuluje s ľuďmi, zneužíva ich slušnosť, slabosť či zbabelosť. Napriek istej vykonštruovanosti sa stal film prísľubom nových talentov (debutuje ním aj kameraman F.A. Brabec). Výrazne sa uplatňuje naliehavo vibrujúca naddimenzovaná hudba Chlumeckého a Veselého. Chýlková vierohodne vystihla prenikavé zmeny v správaní hlavnej postavy. Myšlienkovo nie celkom koncízny, ale s mrazivou zúrivosťou nakrútený temperamentný film. (oficiálny text distribútora)

carl.oesch

Tenhle film byl napsán, natočen a do kin šel ještě před listopadem. Přitom je to dokonalý obraz doby. Tedy té, která ten samý rok skončila. Ale skončila opravdu? Nepotkáváme tyhle lidi, jako byla hlavní hrdinka Ivany Chýlkové pořád? A co ti ostatní? Roden a spol? Znovu? A zase? Mění se kulisy, ale lidé bohužel ne. ()

Riker

Čas sluhů mi v průběhu sledování vrýval nepříjemnou atmosféru až pod nehty. Ivana Chýlková zde podává tak věrohodný výkon, že jsem měl pocit, že hraje sama sebe - opravdu smekám Ivano. Snad ve skutečnosti nebude taková zrůdná bestie. :-) Začátek je vyhnán skoro za hranici i filmové reality, to si myslím, že mohl scénárista napsat mnohem lépe. I přesto, že tyhle psychologický věci moc nemusím, se mi Čas sluhů hodně moc líbil a nedávám absolutorium právě jenom kvůli zpackanýmu začátku. Scéna jak se druží arabská delegace se svazačkami ze SSM byla výborná! :-) Jiný úhel pohledu na film nabídne nahlédnutí do tehdejšího předrevolučního období a výsledek toho, jak se čtyřicetiletá komoušská diktatura podepsala na společnosti. ()

Branicky

Některé dějové zvraty ve scénáři jsou dle mého názoru krkolomné a ne zcela pravděpodobné. Ale za výborný herecký výkon ústřední dvojice ****. Skvělý obraz fungování psychopatické mysli, mistrovství manipulace a v podání K. Rodena ukázka bojácné bezpáteřnosti. Místy až mrazivé.... ()

Callie

Nejlepší film Ireny Pavláskové. Viděla jsem to znovu nedávno a včera jsem si řekla, že jsi dám jen ten začátek a zase jsem to dala celé. Strašná slabost postavit se zlu, nechat sebou manipulovat, neodporovat agresi, slušný člověk prohrává proti drzé, vulgární agresi . Ze života . Nadčasové. 5* za to, že to můžu vidět stále dokola, ale doma na DVD to teda nemám, asi bych se jí bála :D ()

miza

Super film o lidských vztazích kde běhá až mráz po zádech.Skvělá I.Chýlková která zde vytvořila jednu ze svých nejlepších rolí.To lze i napsat o K.Rodenovi.Myslím si že zde se Karlovi plně otevřela jeho filmová cesta k rolím v nichž vyniká. Jsou to málo oblíbené role,ale v jeho podaní jsou super. ()

rigby

Na úroveň tehdejší ještě československé kinematografie je to velmi výjimečné dílo. A neztratilo ani po letech, i když některé věci je dnes těžší pochopit. Nicméně lidský portrét zůstává v každé době a v každém režimu stejný. ()

japekli

Kvůli tomuhle filmu mám zábrany obdivovat Chýlkovou, tolik se mi ta postava hnusila. V době zhlídnutí jsem, ještě opatřen velkou měrou naivity, ani v koutku duše netušil, čeho jsou blízký schopný se na sobě dopouštět a co se může vyklubat za hajzly z těch zamindrákovanejch. ()

pold

Nechytlo mne to, nedokázal jsem to dokoukat. Už jenom absurdita "vem si mně, je to jenom jako", je natolik debilní, aby to zabilo jakýkoli film. Kladně hodnotím jen titulní song. ()

Kontryhelka

Pěkný film. Vypočítavá mrcha Chýlková to zahrála opravdu pěkně. Hra kočky s myší. Dost intrikovala a využívala lidi. Obratná manipulátorka. Jak se z ušlápnutý chudinky stane kráva první velikosti,která postrádá veškerou slušnost a morálku. A nic jí není cizí. ()

PTuranyi

Výborná dráma so skvelou Ivanou Chýlkovovou a Karlom Rodenom v hlavných úlohách. Príbeh zakríknutej Dany, s ktorej sa po sklamaní stáva manipulatívna mrcha má kvalitnú produkciu ale stále na ňom vidieť pečať československej filmovej školy s jej nedostatkami. Herci však držia atmosféru na vysokej úrovni. ()

cocaine

Pravda je, že jsem se rozhodoval mezi přidáním páte hvězdičky, ale nechám jen čtyři a uvidím, jestli budu mít chuť se na tenhle film někdy podívat znova, protože ve mě nechal tolik zvláštních emocí, že asi nebudu mít chuť ho znovu dlouho vidět. Ale moc lepších českých filmů jsem neviděl...zasloužené 4*. A herecké výkony 100%...nedá se ani věřit, že by Ivana Chýlková mohla být ve skutečnosti hodná.:-D ()

Loudislav

I když mam rád filmy, kde se pořádně nic neděje a pointu abys pohledal, u tohohle jsem se královsky nudil. I přes dobré výkony herců jsem se málem unudil k smrti, ale třeba do toho jednou dorostu... ()

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

22.06.2019

Letošní ročník MFF Karlovy Vary se koná od 28. června do 7.července a opět přináší atraktivní nabídku filmových titulů. Zahajovacím filmem bude snímek Po svatbě, který doprovodí tvůrčí delegace –… (viac)