Neviditelný život Eurídice Gusmao

• Česko Neviditelný život Eurídice Gusmãové (festivalový názov) (viac)

Rio de Janeiro, padesátá léta minulého století. Osmnáctiletá Eurídice a dvacetiletá Guida jsou sestry, které žijí se svými konzervativními rodiči. Klavírní zázrak Eurídice sní o studiu na prestižní vídeňské konzervatoři. Guida je však první, kdo se dostane do Evropy, neboť tam uprchne s řeckým námořníkem. Vrátí se do Ria těhotná a osamělá, o čemž Eurídice nic neví. Obě jsou rozděleny lží svého otce, léta ubíhají a kdysi nerozlučné sestry si klestí cestu životem v domnění, že si ta druhá plní svůj sen na druhém konci světa. (Cinemax)

jefff

Dobře natočené drama, které mělo být o půlhodinky kratší. Hledání dvou sester je exkurzí do děsivé doby dávno minulé v kulisách Brazílie. ()

Renfield

Úvodní lesní část jakoby podtrhovala sesterské pouto. Je téměř naposledy příjemně idylická, plná zpěvu ptáků a barev, které jsou tím jediným, co zůstává až do konce filmu, když příběh postupně šedne. Ten je velmi naturálně pojatý, dokáže překvapit a cestu k sesterské dvojici neulehčí, ani ony totiž nejsou bez chyby. Ale přesto, ta pravá rodina nemusí být vždy rodina... otci se muselo velmi těžce žít, obzvlášť po "nalezení". Pokud si společně s manželem Eurídice někdy tedy chybu připustil, ten samozřejmě zase jinou. Zmíněná až typicky jihoamerická barevnost, dokáže společně s nádhernou hudbou tu trochu pozitivity vyzdvihnout, aby však zároveň nepřekážela scénám smutnějším. Třeba těm z dnešní doby... Závěr, jenž mi k příběhu sedne, i když jsem jim to přál dřív a samozřejmě jinak. 80% ()

rivah

Melodram z exotického prostředí. Nijak výjimečný, ale v současné filmové bídě asi zaujal a vyhnal hodnocení nahoru -:). A taky tzv. festivalový efekt, kdy v okolní šedi vynikne i film nijak zvlášť významný. ()

mac000

Silný příběh o hledání a míjení. Skryté emoce a přetrvávající vazby dvou sester vystupuje napovrch prostřednictvím dopisů, které si píšou... a nedoručují. Knížka, podle níž byl film natočen, vyšla v češtině roku 2019. Bohužel jsem ji nečetl, v tomto případě by pořadí "konzumace" 1. kniha, 2. film bylo rozhodně lepší. ()

pekl

Silný zážitek. Příběh dvou sester, které se navzájem ztratily a celý život se hledaly. Film nemoralizuje, pouze popisuje skutečnost života v 50. letech minulého století z ženského pohledu. A to, že se jedná o život v Brazílii, není až tak důležité... ()

Blackmonster

Velice surový, přesto však velmi uvěřitelný příběh dvou sester, které osud nešťastně rozdělil. Přestože si každá o té druhé myslí, že je šťastná, prožívají si obě peklo. Výborně funguje zasazení do krutého Ria i barevná škála filmu. Osud dvou těchto žen člověka zasáhne a donutí ho možná přehodnotit některé svoje postoje. ()

BigbyWolf

Zklamání, nezajímavý a předvídatelný film. Postavy jsou naprosto ploché a neschopné vzbudit jakékoliv emoce. 3* za profi zpracování, jinak tu není nic k vidění. U vítěze sekce Un certain regard v Cannes čekám skutečně jiný a odvážnější pohled na věc, tohle ne. ()