Simpsonovci

Ukážka z filmu
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scenár:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (viac)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (viac)

Kto by ich nepoznal. Homer je hrdý na svoju prácu v jadrovej elektrárni a je hrdý na to, čo všetko dokázal. Lenže vždy sa vyskytne problém, ktorý Homera núti premýšľať a to robí veľmi nerád. Oveľa radšej si dá veľký steak, najlepšie na večeru a ten spláchne balíkom plechoviek piva. A tak ostáva všetko na jeho milovanú ženu Marge. Jej učes je najlepšie viditeľný v Thajsku, ale nestratila by sa ani v dave na Manhattane. Ich tri deti: Bart, Lisa a Maggie sú milé, len občas trocha neposlúchajú. Teda: aby sme boli spravodliví: Bart je v neposlúchaní absolútny suverén, Lisa je dobré dievča, ale veľmi zvedavá a Maggie je ešte príliš malá na to, aby niečo vystrájala. Homer však nikdy nezabudne pridať polienko do ohňa a v takých prípadoch si môžete byť istí, že nič, naozaj nič neostane tak ako predtým. A aby sme nezabudli: sú presne takí, ako všetci ľudia. Na nič sa nehrajú a chcú vyskúšať všetko, čo im život prináša. Jednoducho Simpsonovci... (oficiálny text distribútora)

damapo

Legendární seriál, není asi moc co dodávat. Snad jen, že první série za moc nestojí a seriál se pro mě naplno rozjíždí až v 7. nebo 8. sérii. ()

anousek

Můj druhý nejmilejší seriál. Jenom mi přijde, že ty pozdější serie už nejsou, tak vtipné jako ty první ale Simpsonovi jsou prostě Simpsonovi. Tlouštík Homer, s šíleným účesem Marge, uličník Bart, remcající vegetariánská, chytrolinská, budhistická Lisa a nikdy nemluvicí ale za to strašně roztomila Maggie, to je moje druhá rodinka. SIMPSONOVI FOREVER!!! ()

Mparrowka

Tuhle žlutou rodinku a vlastně všechny obyvatele Springfieldu prostě miluju. Tento seriál jsem zbožňovala už jako malá holka a úžasné na něm je to, že si na něm něco najdete v dětství, ale i v dospělosti, kdy hlášky a vtip chápete jinak než jako malý capart. Simpsonovi jsou prostě srdeční záležitost, která mě snad nikdy nepřestane bavit. ()

bohemak2

Čím častěji koukám na Simpsonovi, tím je mám radši. Čím častěji se na ně dívám, tím víc vidím, tím víc chápu. Stačí si je za rok nebo dva pustit a opět mi dojde něco, co jsem zprvu přehlédl, co jsem nechápal nebo co mi nedávalo souvislost. Za další rok je to stejné. Až budu chápat všechny díly, můžu říct, že jsem kulturně vzdělán. Neboť tolik narážek ať s dobou, ve které se seriál tvořil/je zasazen, tak s historickými událostmi, tak s odkazy na jiné filmy, seriály, umění, sport, vědu, literaturu, náboženství, osobnosti... nebo tolik mravních ponaučení, tolik probíraných palčivých téma od globálních pohrom přes imigranty po plešatost mužů, tolik cynismu, absurdity, empatie, šlechetnosti, čestnosti, zamilovanosti, ponížení, hrdosti, přátelství, nevěry, patolízalství...(zajímavé, jak to vyjmenovávám, vyskakují na mě z paměti jednotlivé epizody točící se kolem nějaké této vlastnosti) a tuny dalšího najdete (a kdo kouká v ENG, najde ještě více) v tomto jedinečném Seriálu, který tvoří dějiny filmu... Jak plyne čas, stávají se pro mě jedny série oblíbenějšími než ty druhé. Jiné, které mi přišli jako velmi nepovedené, nyní beru. Seriál roste se svými autory a dobou, ve které žijí. Přizpůsobuje se a vlastně tak odráží způsob života, humor a náš vkus. Simpsonovi nejsou jen seriál. Je to obraz společnosti. Nejlepší díl: Homer kacířem | | Zvrhlík Homer | | A s Magii jsou tři. Nejlepší dabér: Vlastimil Bedrna ()

marcelita

píši to po dvacetiletém sledování seriálu,který ač jsem si všimla dnes už pro sté zhlédnutí někdy přepnu na prima cool. Pořád mě baví a bude asi navždy!! Nad genialitou a vtipností tvůrců dodnes kroutím hlavou. Právem kultovní seriál patřící mezi top tojku na světě!!!! ()

CrazyAn

Tak kdo by tohle neměl rád. To snad ani nejde. Oblíbenej seriál už o dětství a i když to máte tolik okoukaný, stejně vás to baví! A to je skvělí. Fajný je, že díly pořád přibývají, ale ty nové jsou podle mě už bez nápadů a mě přijdou trapný, ale stejně u toho zůstávám a navždy zůstanu. Ani si nedokážu představit, že by to někdy skončilo... ()

ForFan

Simpsonovi mě (snad) nikdy nepřestanou bavit, ikdyž je pravda, že v posledních sériích se nějak vytrácí nápady i humor... I tak si ale drží svou laťku celkem na úrovni... Jeden z mála seriálů, který můžu opakovaně sledovat a pořád mě rozesmívá a taky jeden z mála, který miluju v češtině... Myslím že 5 hvězd si určitě jako celek zaslouží, minimálně za to jak dlouho už tahle žlutá rodinka baví celý svět. ()

PersonG

Do 16. série nejgeniálnější seriál vůbec. Poslední řady příliš neznám, když nějaký díl zahlédnu, okamžitě vypínám... naštěstí je to jeden z těch seriálů co se neohraje asi nikdy :) ()

Maktoko

Vždy k veci a bez servítky, pre všetky vekové kategórie. Gaučové gegy su super od prvej série do nekonečna a ešte ďalej... Aj ked sa to nezdá, v každom diely je niečo náučné, podané svojským žltým štýlom.... Odporúčam každému. ***** ()

mr_radek

Tenhle seriál patřil neodmyslitelně k mému dětství a dospívání. Každý všední den v 18:10 u ČT 1 po dobu několika let, alespoň takhle nějak si to vybavuji. I když to dávali furt dokola, koukal jsem na to pořád a pořád mě to bavilo. Postupem času už jsem na to přestával mít čas a novější díly už jsem vůbec neviděl. Skončil jsem někde u 17. série a bohužel už tehdy šla úroveň poměrně dolů, možná i proto už ani nezkouším dohnat současnou série (podle wiki už 26.!!!), abych si nezkazil ten celkový dojem a mohl vždy rád vzpomínat na ta dětská léta s nepřekonatelným moulou Homerem a jeho rodinkou. Ale i přes tu klesající kvalitu se nebojím tento seriál označit jako nejlepší seriál všech dob. ()

Jamesan

Americká žlutá rodinka, která nikdy nezestárne, tak takhle vidím seriál Simpsonovi já. Nápad to byl dobrý, ale provedení je prostě geniální. Není díl kde bych se snad nezasmál. Mnoho scén je tak primitivních až jsou vlastně vtipné. A to nemluvě o hloupých nápadech Homera , či hláškách malého Ralfíka , nebo o nápadech Barta jak napálit Skinnera. Nechybí ani Líza, velmi pečlivá a chytrá holka , která hraje na saxofon (což v dnešní době je prakticky rarita), nesmím také zapomenout na Marge, která vždy Homera vytáhne s průšvihu, a v neposlední řadě také na malou Maggie, která je tak nenápadná a přesto i ona dokáže rozesmát. Tento seriál si dělá skoro s každého a výjimkou není ani samotná televize Fox, která tento seriál začala vysílat. ()

dominick123

Opravdu kultovní záležitost, prvních tak 13 sérií je super, pak je pravda, že některý díly v dalších sériích jsou slabší, ale i tak jsou Simpsonovi opravdu skvělým seriálem u kterého hodně obdivuju i styl humoru, kterému nemusí každý rozumět. Sypat humor už do 25 sérií nejde do nekonečna, ale i tak si myslím že Simpsonovi šťávu jen tak neztratí, aspoň ne v mých očích. Takže ať žije Homer, podle mě jeden z největších Američanů všech dob. ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (viac)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (viac)