Chlap na striedačku

• Česko Chlap na střídačku (viac)

Pätnásť rokov vydatá Zuzana jedného dňa zistí, že jej manžel Jiří má už dlhšiu dobu pomer s inou ženou. Zuzana neváha, rozhodne sa svoju sokyňu Lenku navštíviť a dať jej netradičný návrh. Jej plán je priam škandalózny. Navrhne jej, aby si starostlivosť o Jirku rozdelili a urobili tak z neho chlapa na striedačku. Lenka po prvotnom šoku súhlasí a obe ženy predstavia tento nový spôsob života Jirkovi. Teda skôr ho postavia pred hotovú vec. Čo sa zdá všetkým zo začiatku ako perfektný plán, kedy je Jirka jeden týždeň s manželkou, druhý týždeň s milenkou, sa nakoniec môže stať pre všetkých nočnou morou. (Continental film)

rublik05

Upřímně řečeno už dlouho jsem neviděl tak trapnou komedii. Už od samého začátku je jasné, že tohle bude opravdu peklo, kdy i přes relativně slibné herecké obsazení se nedočkáme prakticky žádného kvalitního humoru, pouze několika nevkusných sexistických narážek, ze kterých mi bylo opravdu stydno. Snad jediná věc, co stojí za zmínku, je celkem příjemná uvolněná atmosféra a náš nejlepší poprcávač Jiří Langmajer, kterému tyhle role prostě jdou. Jinak ale vůbec nechápu, proč měl někdo potřebu něco takového točit. Tohle je přesně jeden z důvodů, proč je naše kinematografie přesně tam, kde je. 1/10. ()

Big Bear

Bože nééé... Opravdu slabota tahle komedie, sexistické, humor prvoplánový, bez nápadu... Langmajer se koukám usadil ke stáru v roli vošoustníků a začal nám hrát hřebce na vrcholu (Přes prsty apod...). No a dělat sexy baby z šedesátileté Chýlkové nebo ošklivé Žáčkové, která mně iritovala už v reklamách jednoho operátora to už je snad od Zahrádky náznak gerontofilie... Účast homosexuálů je v dnešním filmu nutnost, na to jsem si už zvykl, ale proč jsou z nich konkrétně zde děláni naprostí dementi, to opravdu nechápu. Česká komedie se svíjí v šílených křečích a i když se sem tam zadaří (Teorie tygra, Vlastníci např.) tak je to s ní horší a horší... Děs běs. Dávám za jednu mrtvici. * ()

marhoul

Nemuselo to tak dopadnout, ale dopadlo. Proti lehkým vztahovým komediím nemám nic, často odpouštím prvoplánovost, jednoduchost, beru to jako odpočinkovou disciplínu. Tady bylo z čeho vařit, námět nebyl zlý, obsazení fajn, ale výsledek nedopadl. Režijní a scénáristické tlačení na pilu do čehosi, na co se mi nechtělo dívat. Závěr na ránu. ()

Likan7

Občas je to šíleně špatný, často to je šíleně trapný, ale já se často celkem znatelně bavil. Langmajer je jeden z mála českých herců, na který se vždycky rád podívám a když se Chýlková utrpne z řetězů, tak se často divím, že s ní Jan Kraus pořád je. Žáčková tu jen přicmrndává těm dvěma a dva gayové jsou tu jen do počtu (i když často něco trefí do černýho). Chlap na střídačku mi připomíná kulomet. Neohroženě budu kropit všechno kolem, 200x minu, ale párkrát to trefím. Spousta scén tu je trapných (občas skoro až polo-porno) ale někdy celkem dobrý zábava. ()

silentname

Neviem ako vôbec film "Chlap Na Střídačku" ohodnotiť. A nejaký čas som uvažoval aký rating si vlastne zaslúži. No nakoniec som sa rozhodol, že to nepoputuje do priepasti odpadu. Napriek tomu, že by som to filmu ale doprial. Ale prvá polhodina je relatívne pozerateľná a vie celkom pobaviť. A potom je tu Iva Janžurová, ktorá má pár dobrých hlášok. Inak je toto film, ktorý je od scénky ku scénke horší a horší, až sa z neho stáva absolútne nechutné "neviem ani čo". NIe je to vtipné, nemá to dokopy žiadneho ducha a celú dobu som sa pýtal, kto má byť reálne cieľovou skupinou pre tento film. Pre koho to bolo natočené? Tento film dokopy len stupňuje a stupňuje svoje neskutočne nechutné momentky až to bolo absolútne nestráviteľné a otravné. Nebudem vám hovoriť čo sa stane, no mal som pocit, že už počas scénky, kde Chýlková diktovala správu do telefónu pred ľuďmi v električke bola na môj vkus jemne za čiaru humoru a viac prechádzala do trápnosti. No to bola dokopy len špička ľadovca toho, čo sa do tohto filmu dostalo. A s každou scénkou to je len horšie a horšie. A dospeje to do situácie, kde sú vám nesympatickí absolútne všetci. Keby som sa ja ocitol v tejto situácii, tak sa rozvediem, opustím obe ženské a odsťahujem sa na druhý koniec republiky aby som bol od nich čo najďalej. Hodnotenie: D- ()

• Poté, co si Lenka (Lucie Žáčková) poraní nohu, tak následně má ortézu na pravé noze. O pár dní později, když jsou všichni tři hlavní hrdinové večer před domem Zuzany (Ivana Chýlková), tak má ortézu na levé noze. (noelcoward73)
  • Knihkupectví, kde pracuje Lenka (Lucie Žáčková), skutečně existuje. Nalezneme ho v Praze na rohu Ostrovní a Mikulandské ulice. (rakovnik)