Veselohra pre deti i dospelých o tom, ako vzniká film. Režisérka detských projektov sa so svojou asistentkou Drahuškou pripravuje na jeho nakrúcanie. Už dlho hľadá hlavnú predstaviteľku, ktorá by mala stvárniť dievča s veľkým handicapom, pretože vďaka ťažkej vírusovej chorobe prišla o vlasy. Jej prezývka Koleno je vlastne celkom na mieste. Po dlhom váhaní padne voľba na veselú a nebojácnu Ruženku. Ostatné deti jej síce hlavnú úlohu závidia, ale pre dievča to znamená veľkú obeť musí si nechať ostrihať vlasy. Malí herci s celým štábom odídu pracovať na dedinský zámoček. V priebehu nakrúcania Ruženka prežíva svoju prvú zamilovanosť i veľké sklamanie. (oficiálny text distribútora)

bobo7171

cely cas som premyslal o com vlastne tocili ten film vo filme a veruze som doteraz nato neprisiel :D ale inac celkovo celkom fajn, dobre hlasky (hlavne ta cast so svadbou :))) ) kde su tie casy nevinnych detskych filmov plne blbnutia a nenasilnosti.... za mna 80% ()

milos.bradik

Tak byla by to taková ta klasická Plívová - Šimková, docela solidní scénář a herecké výkony, ale tentokrát to zabila ta neustále dokola do zhloupnutí opakovaná písnička, která mi pak už doslova lezla na nervy. ()

Ziral

Film je zvláštní a na první pohled nic moc, ale na druhý pohled je neuvěřitelné jak byli dříve děti mrštné skoro jako gymnastky, dnes je nemyslitelé, aby děti lezly po skále bez jištění, padali do vody, lezli po římsách atd. Včetně paní Janžurové. ()