Neúspěšný divadelní autor Skip a stejně neúspěšný černošský herec Harry se rozhodnou opustit New York a vyrazit za štěstím do Hollywoodu. Na cestě jsou však nedopatřením obviněni z vyloupení banky a poté zatčeni na 125 let. Bláznivá komedie o útěku z vězení se šťastným koncem. (NFA)

p.a.douch

Tak to jsem se zase zasmál. Wilder a Pryor to slušně rozbalili. Několikrát jsem se smál až mě bolelo břicho. "NECÍTÍM NOHU". Partička okolo (Williamsová, Brown, Suárez, Corbin, Banks, Nelson) taky dobrý. Poitier to zrežírolval perfektně. No a nesmím zapomenout na Erlanda Van Lidtha De Jeude ten sice moc rolí nezahrál (poslední byla role Dynama v Běžícím muži v roce jeho smrti ve věku 34 let), ale v každý byl nezapomenutelný. Tenhle chlápek byl nejen herec, ale taky výborný zpěvák, jak to v tomhle filmu i v Běžícím muži předvedl. Další kdo z tohoto filmu blbě skončil byl Joe Massengale představitel Caesara Geronima, který spáchal sebevraždu v roce 1983 ve věku 36 let. No ale zpátky k filmu. Mě zkrátka pobavil a za to 80 %. ()

VLADEK

Poprvé viděno v 80. letech a teď už bych to celé nedal, ale pamatuji si, že jsem se tenkrát nasmál, resp. můj kamarád z dětství se některé gagy pokoušel napodobovat. Jen kvůli tomu si to zaslouží ty tři hvězdičky. ()

karnifex

I když jsem se u mnoha Wilderových filmů (Mladý Frankenstein, Sherlolck Holmes či Žhavá sedla) zasmál mnohem víc, tento snímek mě nezklamal. Vtipný je dost, a k tomu je v něm krásně humanistický, smířlivý pohled na svět.. ()

vandamator

Šílená komedie z prostředí věznice. Wilder a Pryor jsou výborná komediální dvojka, což je asi to jediné co dělá tenhle film nadprůměrně vtipným a příjemným na sledování. Místy je film nudný až trapný, ale výborné pasáže to vynahrazují. ()

PunisherEDNA

Totální nesmysl, ale v tom nejlepším slova smyslu! Dva z nejvtipnějších komiků všech dob, Gene Wilder a Richard Pryor, s neuvěřitelnou chemií mezi sebou. Tento film mě zaručeně dostane z blbé nálady, a to už 15 let. I když nemám vždy čas na celý film, stačí mi pár minut s touhle dvojicí, a okamžitě se cítím líp. ()

Fash

Je to uz hodne davno co jsem videl film prvne.....do dnesniho dne jsem presvedcen, ze slovensky dabing nema u tohoto filmu konkurenci ! ()

Shamanecek

Tento film som videl v rannom veku a musím povedať, že vtedy som sa váľal smiechom. Odstupom času sa smiech mierne vytratil, no stále ostali scény, ktorých čaro nikdy nevyprchá. Nezabudnuteľná postava Grossbergera je dodnes pre mňa jednou z najlepších postáv z poza mreží.. Populárna dvojica 80-tych rokov (Wilder, Pryor) patria ku klasike. Tri body si tento film určite zaslúži. ()

NEO27

Neviem do akej miery mi nostalgia zatieňuje úsudok, ale musím dať 5 hviezd. Parádna komédia. Idem asi povedať Grossbergerovi "Hello". A slovenský dabing je bombastický. ()

ezop1012

Nejak nechápem to nízke hodnotenie, tomuto filmu nie, čo vytknúť. V rámci žánru podľa mňa neprekonateľné, nie sú tam hluché miesta, komediálne prvky nie sú nijako prehnane, všetko funguje ako ma. ()