Mary je slušná dívka z dobré křesťanské rodiny, chodí do dobré křesťanské školy a má dobré křesťanské přátele. Jenže pak se jí svěří její chlapec, že je nejspíš gay a Mary, ve snaze Deana "napravit", otěhotní. Až v této situaci pozná skutečné přátele. (oficiálny text distribútora)

velkyvezir

Váhám mezi třemi a čtyřimi hvězdami. Na film jsem se díval hlavně kvůli Fugitovi, kterého jsem chtěl vidět jinde než v Almost famous nebo Housovi. První polovina filmu je skvělá coby parodie na zapřísáhlé věřící, kteří tak vehementně chtějí rozšiřovat učení Ježíšovo, až se sami stávají těmi, kteří jeho učení špiní. Bohužel v druhé polovině už to bylo jen takové melodrama na téma, jak budoucí svobodná matka obstojí ve světě ortodoxních věřících fanatiků. Fugit nedostal moc prostoru a je spíš zapadlý, takže ve finále mne zaujal Macaulay Culkin coby vozíčkář. Za podívání film stojí, ale jako oddychovka na odpoledne/večer. ()

Le_Chuck

Mean Girls feat. Jesus Camp. Sympatická teenage fraška podľa ohranej platne, ktorá ale prepiera fanatizmus (že ide v tomto pripade skrz krasťanstvo je naozaj druhoradé) cielene, priamo a bez zbytočných servítok pred papuľou. Slušných 70% za to ako sa s kontroverznou témou film popasoval. Ad. Macaulay Culkin - ja som teda žiadne zmŕtvýchvstane neregistroval, skôr také posmrtné škubnutie. ()

AnyLae

Moji jednu hvězdičku si vysloužilo obsazení filmu, obsah sám... kterak jedna holčička měla boží zjejení, aby "vyléčila" svého homosexuálního přítele...a následně nesla následky... mi nestojí ani za komentář. Opravdu, NEDOPORUČUJI, protože se nemohu zbavit pocitu, že tohle někdo myslel vážně a to je něco, co přežvýkat nedokážu. ()

Aluska88

Černá ovce je snímek, který se v podstatě svým zpracováním ve většině neliší od desítek podobných amerických filmů ze škatulky typu "O mladých pro mladé." Zaujal mě však hereckým obsazením, které svými postavami vytvořilo dokonale sympatickou a příjemnou partu. Roztomilá a opět jako nevinná holčička působící Jena Malone (jak to dělá, že pořád vypadá jako děvčátko ze škol(k)y?:), Patrick Fugit, který má přirozený talent pro role outsiderů či introvertních typů, Macaulay Culkin v nezvyklé roli, Mandy Moore zase v roli podobné té, která jí skvěle seděla již v Deníku princezny, či mnohým neznámá Eva Amurri coby drsňačka s dobrým srdcem. Právě to všechno, co z této skupinky dospívajících vyzařovalo, si získalo mé velké sympatie a ode mě si zase získalo čtvrtou hvězdičku navíc. ()

JohnnyD

Holy Jesus! Skvelé, dlho som sa pri filme tak nebavil, dokonca v poslednej dobe som sa pri filmoch začínal pravidelne nudiť, ale Saved! ma príjemne zabával počas celej doby. Môže za to chytrý humor, svieža réžia a hlavne úžasní herci na čele so skvelým Culkinom. Film okrem iného hovorí, že všetko zlé je na niečo dobré, asi bolo dobré, že Macaulaymu došli prachy ... ()

• Na obálce pornočasopisu, který Dean (Chad Faust) schovává pod matrací, je hvězda filmů pro dospělé Chris Steele. Jedná se o skutečný časopis Honcho. (BMW12)
  • Režisér Brian Dannelly zavzpomínal na dobu, kdy chodil na střední školu: „Vzpomínám si, že jsem se každý večer modlil, abych nebyl gay.“ V sedmnácti letech však rodičům přiznal svou orientaci a rodiče ho vyhodili z domu, nakonec však jeho sexualitu přijali. (BMW12)
  • V lednu 2009 byla v lékařském časopise Pediatrics zveřejněna studie, která ukázala, že u dospívajících gayů, kteří čelí vysoké míře odmítání ze strany rodiny (jako postava Deana – Chad Faust), je několikanásobně vyšší pravděpodobnost, že se budou chovat různě rizikově, včetně nechráněného pohlavního styku s opačným pohlavím, často proto, aby sobě nebo ostatním „dokázali“, že ve skutečnosti nejsou gayové. (BMW12)