Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roku 1961 je mladý Emil Hellberg komparzistom vo filmových ateliéroch DEFA v Babelsbergu neďaleko Berlína a vášnivo sa zamiluje do francúzskej tanečnice Milou. Obaja cítia, že boli stvorení len pre seba. Keď však 13. augusta 1961 šokujúco rýchle vyrastie Berlínsky múr, zaľúbencov od seba oddelí. Emil, ktorý uviazol v neslobodnej časti mesta, vymyslí odvážny plán, aby sa mohol s Milou znova vidieť. Vystupuje ako filmový producent Karl Boborkmann, ktorý pripravuje nakrúcanie novej snímky s Milou ako hlavnou predstaviteľkou. Je to jediná možnosť, ako dostať milovanú ženu z Francúzska do Nemeckej demokratickej republiky. Emilov úspech však nie je istý, pretože Milou medzitým nadviaže vzťah s novým hereckým partnerom. Ich spoločný film má síce obrovský úspech, ale ktorého chlapa si Milou nakoniec vyberie? (TV JOJ)

(viac)

Videá (3)

Trailer 3

Recenzie (28)

slunicko2 

všetky recenzie používateľa

Hezký nápad, průměrné provedení. 1)  Dobrý nápad zpracovali tvůrci dosti nenápaditě a bez šťávy. Film chvílemi vykazuje klasické znaky dederonského smyslu pro humor._____ 2)  Zaujal mě pěkný 26letý Dennis Mojen (hlavní postava Emil) a 40letý Ken Duken (Emilův bratr Alex)._____  3)  Naivita snímku je svým způsobem dojemná. Je to jakýsi antipod seriálu NDR o dojičce, která se vzdá bohatého dědictví po příbuzném v Americe, protože by se musela vystěhovat (podmínka v závěti) a ona přece nemůže opustit své socialistické kravičky. Nenašel jsem dílo na ČSFD, ale někde určitě stále existuje. ()

PTuranyi 

všetky recenzie používateľa

Príjemný romantický film. Bláznivý príbeh šťastnej náhody, ktorá umožní mladému komparzistovi stať sa režisérom a znovu získať svoju stratenú lásku. Dennis Mojen nie je Leonardo Di Caprio a Emilia Schüle nie je Kate Winslet, ale ide im to dobre. Funkčná produkcia a dobré herecké výkony s nápaditým príbehom posúvajú Traumfabrik za hranice priemeru. 70% ()

Reklama

filipvrbik 

všetky recenzie používateľa

Konečně taky jednou německá romantika, která není béčko, céčko... Dennis Mojen a hlavně Emilia Schule jsou moc fajn a ladí jim to. Jinak ce se týče příběhu, jde o klasický milostný trojúhelník, umocněný dobou ve které se odehrává (stavba berlínské zdi)... Možná ten konec je až moc hollywoodský, ale natáčení filmu Kleopatra byla celkem sranda a i celý film na to, že je to německé, obstojí i jako komedie...80% ()

Aljak 

všetky recenzie používateľa

Keď sa to tak vezme, tak scenár bol vynikajúci - samotná kostra príbehu na podklade smutných dejín rozdeleniu Berlína bola znamenitá a plná potenciálu. A dlho dlho to vyzeralo, že ten potenciál si tvorcovia nenechajú len tak ujsť. Napokon však mám pocit, že celý ten romantický sentiment veľkou časťou prekryl ten dramatický rozmer filmu. Ale čo už, každopádne treba oceniť originalitu tohto filmu a veľmi sympatické herecké výkony. Som rád, že to nebolo napokon zahnané do nejakého nereálneho absurdna. Nemci proste vedia, kedy sa neoplatí tlačiť na pílu (kiežby si z nich brali príklad aj ostatní). ()

Kakho-oto 

všetky recenzie používateľa

Důkaz toho, že i romantický film může být pěknou a alespoň zčásti kvalitní podívanou. Prostředí východoněmeckého filmového studia DEFA je velmi dobrou kulisou pro zamilovanou dvojici Emila a Milou. Kvalita českého dabingu byla nevyvážená – hlavní představitelé byli nadabováni velmi dobře, ale některé vedlejší postavy naopak špatně. Jeden z nejlepších filmů s Emilií Schüle, které jsem zatím viděl. ()

Galéria (29)

Zaujímavosti (4)

  • Film bol zaradený do predvýberu na Nemeckú filmovú cenu začiatkom januára 2020, nakoniec nebol ani nominovaný. (Arsenal83)
  • Natáčanie prebiehalo 45 dní medzi 23. májom a 21. júlom 2018 v Postupime, Berlíne a v štúdiu v Babelsbergu, kde bývala a je aj jedna z lokácií filmu centrála DEFA. (Arsenal83)
  • Základný príbeh je založený na skutočných udalostiach okolo rozdelenia Nemecka v roku 1961 a konkrétnych z toho vyplývajúcich dôsledkov pre najstaršie filmové štúdio na svete v dnešnom mediálnom meste Babelsberg. (Arsenal83)

Reklama

Reklama