Hlava Medúzy

• Česko Hlava Medúzy
Česko, 2021, 7 h 41 min (Minutáž: 52–60 min)

Réžia:

Filip Renč

Scenár:

Petr Hudský

Kamera:

Petr Hojda

Jitka Čvančarová, Jiří Dvořák, Michal Isteník, Petra Bučková, Jana Švandová, Jan Vlasák, Karel Heřmánek ml., Pavel Kříž, Gabriela Štefanová, Štěpán Tuček (viac)

Zmiznutý originál Rubensovej "Hlavy Medúzy" a dvaja mŕtvi muži. Tak sa začína prvá epizóda nového seriálu Českej televízie, ktorý nakrútil Filip Renč. Osem príbehov podľa scenáristu Petra Hudského zavedie divákov do Brna a jeho okolia. Štvoricu kriminalistov vedie precízna a cieľavedomá Karin v podaní Jitky Čvančarovej. V  úlohách jej spolupracovníkov sa predstavia Jiří Dvořák, Michal Isteník a Petra Bučková. (TV JOJ)

Recenzie používateľa quido.morava k tomuto seriálu (2)

Hlava Medúzy (2021) (E01)

Opět v nejistém očekávání a s obavami po zkušenostech s většinou novějších krimi seriálů české produkce jsem čekal, jak se zprvu zdařilý a uvěřitelný příběh vyvine - a opět byly mé obavy na místě, bohužel. V jistém místě (někde mezi polovinou a druhou třetinou) jsem přestal chápat jak chování jednotlivých postav, tak vývoj kriminalistických dedukcí. No a závěr, ten byl úplně marný, i když musím uznat, alespoň překvapující. ()

Vykročenie do života (2021) (E02)

Když dostanete ve sprše něčím těžkým do hlavy, tak je naprosto přirozené, že máte ihned zkrvavené ruce - doslova všechny prsty na rukou! Ach jo. kdyby to bylo to jediné, co skřípalo. Druhý díl jsem sledoval s ještě většími obavami, než první. Bylo to marné už od začátku. K režijní "horké jehle" se ještě přidává stále hlubší nepřirozenost téměř všech postav, o scénáristické práci už nemluvím vůbec. Nevím, nevím, zda zvládnu další díly... ()