O lúpežníkovi Rumcajsovi

• Slovensko Dobrodružstvá lúpežníka Rumpľa (viac)
Animovaný / Rozprávka
Československo, (1967–1984), 4 h 33 min (Minutáž: 7 min)

Rumcajs, Manka a Cipísek žijú v lese, kde ich čaká množstvo dobrodružstiev a starostí. Jičínske panstvo chce lúpežníka a jeho rodinu z lesa vyhnať. Rumcajs má však poctivé srdce, a keď je najhoršie, priskočí mu na pomoc Manka alebo lúpežníkov syn Cipísek. (TV JOJ)

otík

Parádní večerníček s nádherným hlasem Karla Högera. Pro děti dokonalá podívaná. Poslední série, kterou namluvil Eduard Cupák však také není k zahození. ()

Lachtaan

Večerníček, co zapříčinil, aby si celé Československo zapamatovalo jméno města Jičín. A také malebný název lesa Řáholce. ()

fantoci

Kdo by neznal příhody legendárního loupežníka? Tuto nádhernou postavičku přivedl na svět spisovatel Václav Čtvrtek. Na jeho dobrodružstvích vyrostla už nejedna generace dětí. Rumcajs patří bezesporu k nejlepším Večerníčkovým seriálům. ()

Zdeňka

Les Řáholec patřil v mém dětství k nejoblíbenějším místům. Rumcajs je člověk na svém místě a ví co se sluší a patří. Určitě je tento Večerníček lepší než spousta amerických násilných kreslených seriálů, i když se zde také párkrát vystřelí. ()

Braddy

Rumcajse jsem měl a mám rád. Potěšila mě ČT, která nechala tyto původní černobílé díly zremasterovat, obarvit a vyčistit, takže vypadají mnohem lépe a myslím, že jim to vůbec neuškodilo. Navíc komentář Karla Högera zůstal a to je to nejdůležitější. ()

Cejny

Neviděl jsi večerníček o Rumcajsovi, jako bys nežil. Nepatřil sice mezi mé nejoblíbenější, ale 4 hvězdy si zaslouží. ()

klúčik

Klasická kreslená rozprávka. Ako chlapca ma to zaujalo, lebo na Slovensku to narozprával Anton Mrvečka a odohrávalo sa to pri Žiline. No originál je výborný.....80%. ()

Zagros

Se svými dětmi se teď občas vracím do dětských let a mrknu se s nimi na nějaký ten večerníček, proto se u mě objeví sem tam příslušný komentář. Rumcajs se mi líbil už za mlada, líbí se mi i teď s dětmi a dětem nakonec také. Když se povede něčemu oslovovat malé i velké diváky přes padesát let, vysoké hodnocení je na místě. Navíc to má pro mě i nově objevené přesahy do dnešní doby. Ochrana lesa před hrabivým kníže pánem má rozhodně něco do sebe. Již knižní předloha od Václava Čtvrtka byla fajn a animované dobrodružství celé loupežnické rodiny doplněné o výtečného vypravěče je skvělé. ()

Přemek

Když pominu fakt, že hlavním kladným hrdinou je obyčejný zloděj a ekoterorista, miluju tenhle večerníček od dětství - a musím uznat, že vedle Högrova mistrovství obstál i jeho nástupce, Eduard Cupák.. ()

Mouzon

Högerův komentář povyšuje vynikající a vtipný večerník na geniální večerník. Jedna z mála večerníčkovských pohádek, na které se rád podívám i teď po letech. Vtipné, vypointované, nepodbízivé. ()

mira007

Legendární večerníčkový loupežník, který pro několik generací znamenal to nejakčnější, co se v socialistickém Československu objevilo z domácí tvorby v televizi. Tak nějak mne to pobavilo ze sentimentu i dnes, ale mám pocit, že pro dnešní děti je to z pravěku stejně jako němé grotesky. Zvláště od té doby, co přesunuli Večerníček z ČT1 před zprávama někam do pryč. ()