Gordon Ramsay: Do neznáma

• Česko Objevování chutí s Gordonem Ramsaym (viac)
USA, (2019–2024), 22 h 1 min (Minutáž: 40–47 min)

Na cestách po světě poznává Gordon Ramsay nové kultury a jídla. Rád by načerpal inspiraci pro svou kuchyni. (National Geographic)

Recenzie používateľa muti k tomuto seriálu (25)

Impozantní Island (2021) (S03E06)

Gordon si na úžasnom Islande zaplával k lasturam, ponahanal kozliatka po horách, zakopal chlieb v bublajucej pôde, zalovil top lososov na svete, varil v daždi aj sa víril v horúcom jazierku. Haakarl bol už naňho príliš a nepomohol ani snaps. Shark in shark out. Záverečné jedlo vyzeralo úplne top, tie taniere museli snáď ostať úplne prázdne keď to hostia celé spraskali. You are an idiotic scallop! 😀 ()

Majestátní Smoky Mountains (2021) (S03E07)

Rocky mountains, americká príroda s minimom civilizácie a rôznorodou a bohatou prírodou všade navôkol. Najprv zlaňovanie cez ľadový vodopádik, s kanoe cez dravú rieku (oceňujem Gordonove adrenalínové atrakcie) až k unikátnym ingredienciam miestnych. Mnoho off-road ciest neciest, pančovaný moonshine bourbon a Jedna pôvabná indiánka na záver. ()

Mexiko (2021) (S03E08)

Gordon má za úlohu naučiť sa predovšetkým tradičné mexické jedlo mole. Okrem iného bude musieť získať osí med, mravčí nektár, prerúbať sa k proteínom na nohách, pri zlaňovaní útesu obísť včelí úľ, osekať agáve a nezabudnúť na tortilly. V Mexiku sa riadne namakate kým sa dostanete k výslednemu produktu. Ale výsledok určite stojí za to ()

Michiganská kuchyně Yooperů (2021) (S03E09)

Unikátna miestna kuchyňa o ktorej som nevedel vôbec nič ma zaujala predovšetkým neskutočnou až rajskou prírodou navôkol. Ľudia dokážu vymyslieť rôzne chuťovky z toho čo príroda dá a tunajšie lokálne špeciality by som si dal hneď. Aby sa stal z Gordona miestny horniak musí ísť loviť vtáčiky woodcock, vyliezť na strom za hríbmi, potápať sa pri vraku lode v nebezpečných vodách, priložiť ruku k dielu v kostole výmenou za lokálny "malinový" džem a zaúdiť rybiu klobásku. Budú miestni spokojní s Gordonovym twistom ich lokálnych surovín? ()

Finské půlnoční slunce (2021) (S03E10)

Parádne ukončenie série vo fínskej prírode Laponska. Pre mňa úplne neznáma kuchyňa a nedosiahnuteľný kraj. Gordon sa musí nielen plaviť cez pereje, ale aj rozsiahle bažiny, aby sa dostal k unikátnym bobuľovinám. Pozor na hady a prepadliská, plus všadeprítomné jamy na cestách. V chatke však čaká miesta kráska, s rozpálenou saunou. Na záver týždňa skvelý zápas vo varení kde si to obaja hráči fakt že užívali a v uvoľnenej atmosfére rozohrali Michelin hru chutí, farieb a vôní. And now to the next season! ()