Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (Cinemart SK)

Blue.Shark

Mezi přehršlem Marvelovek mě tato zaujala asi hlavně vynikajícím Benedictem Cumberbatchem, který by mohl hrát bramboru a jeho výkon by byl vynikající. Problém je v absolutní chaotičnosti, kdy musím znát množství seriálů a filmů, abych se dokázal zorientovat, a ani to někdy nestačí, pokud člověk nehltá detailní info z rozborů nadšenců. Trochu mě mrzí že je to další film, kde na začátku záporákovi někdo něco říká, ten to nebere v potaz, a po dvou hodinách se mu rozsvítí a uzná, že na tom něco bylo. Po stránce efektů je to super, ale obsahově mě Mnohovesmír nenadchnul. Těší mě Raimiho rukopis a maličké cameo Bruce Cambella, ale chaotičnost rádoby akčních scén je pro mě místy nesnesitelná. A kde sakra byli ostatní Avengers? ()

petikacka

Tentokrát se výběr filmu mému človíčkovi vůbec nepovedl. Teda, mu se líbil, ale já jsem se šíleně nudila. Bez špetičky humoru, děje, hororového tam není nic a šílenství?...Šílená je akorát stopáž filmu, který byl téměř k nepřečkání. Jediné, ale opravdu jediné co mě tam bavilo, byla asi 5 minutová notovohudební bojová scéna. Toť vše...No, pro mě velké zklamání . Za mě 55% ()

bozka10

Čakal som rozhodne viac a myslím že ako Doctor Strange aj Marvel sa nejak stráca vo vlastnom vesmíre a dochádza mu evidentne dych.Vizuál fajn,aj Raimiho tam bolo miestami cítiť,ale celkový pocit bol skôr vlažný a zasekol sa v tom horšom vesmíre.Čistý nemastný neslaný priemer. ()

husokachna

Já už na ty Marvely nechtěl ani chodit. Jsem člověk, kterýmu se výrazně líbila Infinity war a výrazně nelíbil End game. A vypadá to, že i u Strange jsem na druhé straně barikády, protože mě Samovo bláznění v multirealitách docela bavilo. Je to blbý, motivace Scarlet Witch je hodně vychtěná (ten její multiverse dokonalý život je jak z reklamy na pojišťovnu), má to kopec logických lapsů (téměř všemocná čarodějka nemůže "dokulhat" ústřední trojici a navíc Víťo div se nezavřou ty dveře...), ale zároveň to má Samovu pevnou režijní ruku, pár fajn cameí, Benedictova Dr. Strange, který mě štval méně než v No Way Home, příjemnou přehlednou akcí, multiverse gimmicky a samozřejmě Bruce Cambella a jeho posedlou ruku. Nakonec je to dobře natočená zábavná slátanina, u které se vyplatilo podhodnotit očekávání a užít si to. Ano, Sam má sam ozřejmě na víc, ale je otázka, jestli to v rámci Disneyfašismu mohlo dopadnout líp. Spokojených 3,5 paralelních hvězd. ()

kamil.i

Typický Sam Raimi je späť so všetkými svojimi trademarkmi. Je to tak bizarné, až je to zábavné. Po dlhšej dobe sme dostali autorsky výraznejšiu Marvelovku a film, kde grafické efekty slúžia autorovi, nie digibordel zakrývajúci slabý príbeh. ()

Dispenz

Celkové hodnocení: 7/10    Art: 7/10    Akce: 7/10    Vtip: 6/10    Napětí: 6/10    Láska: 6/10    Soundtrack: 7/10        5/2022   @Bro ()

Flopik

Od Doctora Stranga dvojky, ktorú nám predstavil Sam Raimi sa očakávalo ohromne veľa, možno aj preto nato väčšina ľudí teraz nadáva. Popravde však majú pravdu a film nenaplnil, teda skôr nepredstavil to čo mohol. Vizuálne to je bomba o tom niet pochýb, ostatné však už škrípe. Príbeh je hrozne hrrr, Wande prepne, Steven je slabý a nevie ju zastaviť, Wanda zmasakruje každého kto sa jej postaví do cesty, no a na konci si pokecajú a Wanda zistí, že sa to dalo aj inak. Ako som sa bál po jednotke, že zo Stranga bude neprimerane silná postava, tak teraz sa bojím, že je až príliš slabý. Zato Scarlet Witch je momentálne tak silná, že neviem čo chcú proti nej postaviť. Multivesmíru je hrozne málinko, reálne sa nám predstavia 2, zelenší New York a zničený New York.. zvyšok preletíme v 10 sekundovom strihu. Ilumináti potešili výberom hercov, hlavne profesorom, inak však boli  na smiech. Finále zaujímavé ale nenadchlo. Celkovo som sa bavil, a 2 hodinky ubehli ako voda, som však sklamaný nakoľko to mohlo a malo byť lepšie. ()

arcticsky

Vizuál dokonalý. Film by byl o tolik lepší, kdyby se vystřihlo 15 minut žvástavých, nudných dialogů! Ale je to marné marné marné přání. Stále dokola se u těchto filmů opakuje na hlavu padlá délka přes 2 hodiny a ani Raimi se tomu nedokázal vyhnout...Škoda... ()

Anakinekcz

Efekty pěkný…. A to jsou asi všechny pozitiva dámy a pánové… možná ještě napad na příběh byl fajn ale zpracování dějové linky absolutní katastrofa. Dialog nema kolikrat  hlavu a patu…. Nesmyslne chyby v deji…. Absolutne neschopny velmistr ktery me celou dobu maximalne vytacel svou neschopnosti. Bohuzel vrcholu Marvel jiz dosahl a Tak vsichni vime co se stane po Tom co jsi na vrcholu a to je pad. ()

Greg25

Pokud jste neviděli Wanda Vision a Lokiho, nejvíc vám tu bude chybět přehlednost. Tyhle dva seriály nastavují a vysvětlují, jak fungují reality, časové osy. Pokud jste viděli, nebude vám nový Strange připadat chaotický ani divný. Vlastně spíš trochu předvídatelný, protože zpracovává vlastně stejné téma jako seriál Wanda Vision a to je právě ten největší problém nového Strange. Je otázka pro koho to vlastně je, ti co se dokázali prokousat seriálem Wanda Vision až do konce (a že to vzhledem ke zvolenému formátu, není fakt nic snadného) budou docela zklamaní, protože se tady řeší vlastně to samé téma znova, aniž by se nějak zvlášť víc rozvinulo a je navíc dost předvídatelné. Ti, kdo neviděli, budou zmatení, ale spíš kvůli zběsilým cestám v mnohavesmíru než kvůli nepochopení děje. Ve výsledku tak trochu divácký zážitek pro nikoho. Nový Strange je takový průměr, kterému trochu chybí vynalezávost i zajímavější děj (i otcovský vztah Cumberbatch x Gomez je tady vlastně docela klišé bez originality). A podle mě trochu promarněný potenciál Strange s Wanda Vision, protože ti dva by vedle sebe fungovali skvěle, bohužel společných scén mají poskrovnu. Nicméně Cumberbatch, Olsen a Wong jsou skvělí. 65% ()

majec4

Mna to teda neohurilo. Miestami to bolo az nudne, dovolim si tvrdit. Na tie tri hviezdy to viem vytiahnut, lebo nejaky standart ma , no cakal som viac.  Madness/ sialenstvo si predstavujem kus inak. Cakal som nesputanu divocinu. Neviem, ostalo to len v nazve mam pocit.  Ten hororovy podton mi tam nesedel, ked uz, mali aj tam pritlacit viac. Aspon podla mna. ()

TheSpearCZ

No, bavilo mě to asi na stejné úrovni jako jednička, ale nevím, Doctor Strange mi není oproti ostatním hrdinům nějak zvlášť sympatický, tady to aspoň vyšperkovala Wanda jako záporačka, která zahrála suprově, každopádně mě to ale prostě tolik netankovalo, ne že by to bylo špatně natočené, z technického hlediska je všechno v pohodě, ale v mých očích to je jen další doplňovací Marvelovka, která se mohla zviditelnit, a v čemž také selhala. Čisté 3* ()

Karlosisgeek

Jsem zklamán, po úžasné 1 tu dostáváme ne moc dobrou 2. Je to dobrý a člověk se nenudí. Ale čekal jsem více prozkoumání multiversa a více věcí které nabízela jednička. Film je rozhodně dobrý ale ne nejlepší mcu film a horší než 1 a dalších pár filmu.... ()

HokejovySvaz

8/10. Je to tak vážení! Sam Raimi, žijící LEGENDA se vrátila v plné parádě! Ovšem v mantinelech MCU a to je nutné si na úvod říct. Dlouho, hodně dlouho tady nebyl od MCU projekt, který by byl takhle neuvěřitelně svůj. Naposledy jsem snad něco takového viděl u posledních Strážců Galaxie od Gunna. Raimi a štáb si tady měli možnost pohrát s Multiversem a využili toho naplno, co to jen šlo. Kreativita a hlavně šílené hokusy pokusy s kamerou vám budou velmi povědomé, pokud znáte tvorbu tohohle úžasného pána. Nebojí se ani s našimi milovanými superhrdiny dělat naprosté nechuťárny a věci, které vás dost možná i píchnou u srdce. Jasně, není to žádný extrém, který byste nerozdýchali, nebo něco, co byste dost možná ještě neviděli, ale opět, v rámci celého MCU je to prostě něco nevídaného. Hororové prvky jsou zde hodně povedené a i když film není čistokrevný horor, tak děsivou atmosféru si rozhodně umí vybudovat. Konečně je magie v MCU MAGIE a ne jen štíty, meče a biče vytvořené nějakou oranžovou jiskrou. JO! Koukám se na tebe Derricksone! Celkově tenhle film má kolikrát fakt koule a to je opět něco, co jsem myslel, že už je dávno ztraceno v téhle obří family friendly franšíze. Scénář je na první pohled prostý a jednoduchý, ovšem tady přichází do hry další Raimiho tajná zbraň. Už u Spider-Mana jasně Raimi prokazoval, že moc dobře ví, jak důležité  jsou postavy o kterých vypráví příběh a tady se mu je daří ždímat, tak moc, jak mu to (opět) mantinely MCU dovolujou. Stephen skvělý, Wanda skvělá, ale co mě opravdu mile překvapilo, je náš nováček America Chavéz. Napřed jsem si myslel, že mě tahle postava bude otravovat nebo mě akorát nebude zajímat, ale tady se podařilo jí vdechnout nějakou tu hloubku a charizma, což je něco, co se nepovedlo podle mě ani u titulního hrdiny filmu Schang-Chi a to už je co říct. Bohužel, co se negativ týče, tak opět to je vinou našeho milovaného MARVELu. Díky tomu, jak se neustále snaží, aby každý film čí seriál nebo prostě celkově jakýkoliv přírůstek do téhle série na sebe nějak navazoval, tak tady bohužel zůstávají otevřené konce ať už u některých postav nebo děj. linek. Crossovery, které tady jsou opravdu jenom proto, aby prostě lidi jásali radostí, že tam jsou tyhle a tyhle postavy, ale ve finále žádnou velkou roli tam nehrají. A i když se Raimimu a štábu celkem daří s těma postavama naložit tak, aby aspoň nějakou stopu ve filmu zanechali, tak stejně to ve finále není nic extra a mám z toho spíš pocit, že tady jsou jenom proto, aby si Kevin tuhle ''událost'' odškrtl ze seznamu. Chápu, prozkoumáváme Multiversy, ale stejně to šlo udělat i jinak. Ale ne, my tam radši dáme postavy, které budou fanoušci žrát i když tam žádnou větší roli nehrajou. Věc, která mě ještě celkem mrzí je samotná muzika. Jako podkres to stačí, ale není to nic zapamatovatelného a to je škoda, protože se o ní v tomhle filmu staral samotný virtuóz Danny Elfman. Jeho skladby, které složil pro Spider-Many jsou pro mě dodnes naprosto ikonické a neustále si pouštím některé ze skladeb. I takový Batman od Burtona, byť mě samotnému to moc nesedí, tak stejně uznám, že znělka a muzika pro tyhle filmy byla taktéž ikonická. Jasně, nelze očekávat, že každý film bude mít ikonickou skladbu, ale tady bohužel není ani nic zapamatovatelného a to je opravdu škoda. Ale ve finále je to opravdu hodně povedený návrat mezi pláštěnky, který má krásný vizuál, skvělou atmosféru, herecké výkony a postavy, kterým občas sráží nohy samotný MARVEL a slabší muzika, ale jinak naprostá spokojenost. Legenda se vrátila v plné parádě... Ale v mantinelech MCU.   Teď prosím někdo v SONY Samovi odklepněte Spider-Mana 4 s Tobey Maguirem a nechte je udělat vynikající film a laskavě jim do toho nekecejte. Děkuji :) () (menej) (viac)

ROCK,THE

Tak a máme za sebou novou Marvelovku a zároveň nejočekávanější snímek tohoto roku a jak tedy dopadl. Pro mě osobně leč mě snímek velmi bavil tak nenaplnil úplně můj hype a očekávání jaký jsem ze Strange měl. Příběh je silný a dobře propracovaný ale pokulhává v určitých rozhodnutích. Příběh pokračuje tam kde Spidey skončil takže ve světě bez Petera Parkera (smích). Téma multiversu už jsme tu párkrát měli a zde nám ho Sam Raimi servíruje po svém v mírně hororovém duchu. Co se týče Sama Raimiho tak za mě to byla skvělá volba, je tam krásně vidět jeho styl a zejména doporučuji scénu kdy je Wanda v kuchyni která mě doslova rozložila na miniaturní nostalgické kousky z Evil Dead. Máme zde spousty cameo rolí které jsme čekali i nečekali a musím říct že to byla prostě jízda co se týče Iluminátů. Audio-vizuál prostě nádherný zejména pak scéna kdy prochází několika dimenzemi najednou. Hudba dobrá leč mám pár výhrad, Danny Elfman je skvělý skladatel a patří mezi mé jedny z nej ale raději bych k tomuto snímku povolal otce hudby prvního dílu Doctora Strange a to Michaela Giacchina který stvořil skvělé hlavní téma m Doctoru Strangeovi a jeho soundtrack k prvnímu dílu patří mezi jedny z mých nej. Jak jsem již zmínil příběh je zvláštní v mnohých rozhodnutích které mi nedávali smysl, tempo filmu je taktéž zvláštní jednou jste plní očekávání že vás sejme snímek skvělou scénou ale nakonec nic nedostanete, takže napětí které by se dalo zpočátku krájet najednou zmizí. Musím zmínit skvělou hudební bitvu mezi dvěma Strangei to prostě nemělo chybu a opět se objevil Raimiho skvělý styl. Obsazení zmiňovat nebudu protože nemusím Benedict Cumberbatch byl jako vždy a ve všem skvělý a Elizabeth Olsen zahrála Wandu tak jako nikdy a opravdu z ní šel strach. Na závěr řeknu jen, běžte do kina a udělejte si na tento snímek vlastní názor, mě osobně však první Doctor bavil o takových 60% víc a právě proto jsem doufal že tento to trumfne ale za mě bohužel ne ale do kina rozhodně běžte je to i tak skvělá popcornovka jen doufám že Thor už naplní má očekávání. Užijte si v míře dosud nevídané nový Marvel film … Doctor Strange in the Multiverse of Madness ()

TORTERAjirka

Marvel je značka od, které člověk čeká určitý osobitý styl, ale úplně ne horory. Přesto musím říct, že to většinou funguje. Akční scény mají říz, hororová atmosféra je cítit až na kost a soundtrack dodává úplně perfektní nářez. Bohužel mi chyběl větší úvod do motivací postav a jejich cílů. Obecně příběh patří i mezi marvelovkami k těm slabším, ale musím říct, že zde mi to tolik nevadí. Myslím si, že by do příště neuškodilo zpomalit a trošku jej rozvést. Humor je fajn, ale zase musel ustoupit hororové atmosféře, což je vzhledem k značce skoda. Právě kombinace dobrého příběhu, humoru a a akce dělala například Strážce galaxie tak unikání. To zde chybí, ale i přesto jde o chvalitebný film. ()

Aurus

9/10. JE TO TAM! Sam Raimi se vrátil a to ve velkém stylu. Příběh je perfektní, postavy jsou neuvěřitelně sympatické, hudba je perfektní, efekty jsou povedené, perfektní a na vysoké úrovni, akce tu je neuvěřitelná, lokace jsou neuvěřitelně zajímavé a kamera filmu je perfektní. Nic na tomto filmu nejde vytknout. Konec který sem nečekal byl fakt skvělý, pottitulková scéna která je zajímavá a naznačuje pokračování což doufám že bude. Za mě perfektní film který zase někdy musím vidět. Za mě zatím 2 nejlepší film tohoto roku. Zatím nejlepší film tohoto roku je jednoznačně Batman. ()

Batahst8

6.5/10. No takhle vnitřně prázdně, jsem si nepřipadal už hodně dlouho, u koukání na nějaký film. Ale špatný film to rozhodně není, naopak bych řekl, že je to konečně marvelovka, která se po dlouhé době odlišuje od jinačích, za což sem velmi rád. Musím říct, že režisér Sam Raimi je v tom strašně cítit, ať je to buď záběrováním, střihem, vyloženě některými scénami, hororovými prvky nebo dokonce i humorem. Za co by si podle mě marvel, ještě zasloužil respekt, tak to je, že konečně je trošičku gore a hororový (minimálně pár těch smrtí bylo dle mého fakt dost hnusných), ale za tohle můžem asi zase poděkovat Raimimu. Co se týče postav, tak bych asi nejraději zmínil jenom úhlavní trojlístek, tedy Strange, America Chavez a Scarlett Witch. Strange mi přišel velmi v pohodě, sice nezářil, ale byl v pohodě. O Americe Chavez bych vlastně mohl říct to samý, byla v pohodě, i když je to chodící a mluvící macguffin. A Scarlett Witch, tak ta je skvělá, jako neskutečně táhne ten film a vlastně bez ní, by ten film byl o dvě úrovně horší a i to jakou má motivaci, je dle mého na poměry marvelu trošičku odvážný a neskutečně cool. Ale zbytek postav je tu buď úplně k hovnu (Chiwetel Ejiofor jako Mordo, wtf proč tady vůbec byl, wtf) nebo je to cameo, kterých je tu podle mě dost málo, ale pokud tam jsou, tak jsou celkem dost super (dvě camea mi udělala strašnou radost), jo a Wong ještě nebyl špatnej jako postava, ten mě celkem bavil. Bohužel největší průser je scénář a délka filmu. Jako nechápu, že Michael Waldron napsal něco takovýho a divím se, že to psal vůbec on a ne nějaký robotický algoritmus. Ale i ten scénář by se dal překousat kdyby ten film byl minimálně o půl hodiny delší, aby na chvilku zpomalil a měl čas nám něco říct, to je asi ten největší fail na tomhle filmu. Na závěr řeknu, že hudba je celkem dost povedená na poměry marvelu, humor dle mého fakticky dost dobře funguje a předposlední akční sekvence, která kombinuje kouzla a hudbu je neskutečně originální a neskutečně cool. Doctor Strange in the Multiverse of Madness není špatný film, je to dokonce dobrý film, který má dost kladů, ale film pohřbívá robotický scénář a směšná délka filmu, ale jinak jak sem řekl, je to fajn film. Spoiler:  Jestli jsou sny i ve skutečnosti, jenom to co se děje našim alternativním verzím, tak to chci vidět tu realitu, kde jsem v posteli s Anou de Armas, to fakticky chci vidět a zažít. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023