Komédia, ktorá si uťahuje z kriminálok, ktorých sú dnes plné televízne obrazovky. Film využíva klišé kriminálneho žánru, a tak sa dej, ktorý divák pozná už z miliónov žánrových snímok z policajného prostredia, stal podhubím pre slovný humor a absurdne vygradované situácie. Na scéne sa objavuje major Prubner (David Novotný), jeho nová kolegyňa Skálová (Hana Vagnerová) a detektívi Rorýs (Martin Pechlát) s Dymákom (Lukáš Příkazký). Úloha, ktorú dostali od náčelníka kriminálky Drátka (Miroslav Táborský), je jasná – vyriešiť vraždu Starablažkovej. Kriminalisti o obeti postupne vypátrajú, že úspešne vydierala, a preto sa jej niekto zbavil. Veľa stôp však nemajú a majorovi Prubnerovi navyše šliape na päty jeho nadriadený plukovník Drátek, ktorý mu dá na vypátranie vraha len týždeň – teda sedem dní! (Continental film)

mira007

Český pokus o variaci Bláznivé střely? Podle traileru jsem to čekal daleko horší, ale po slabší první půlhodině ( nebo jsem si na ten styl zvykl ) se jela smršť gagů, vtipů, groteskních scének jak palba kulometu a mně ten styl i seděl a pár věcí bylo opravdu vtipných, ale jako celek je to prostě v českých podmínkách tak nějak neuvěřitelné, nehledě na to, že pár vyloženě trapných věcí potopilo asi i to dobré. Tři hvězdy za snahu a za bezchybného Davida Novotného. ()

plechulka

Spousta lidí to zde srovnává s Kameňákem a Babovřesky - nevím, z těhle filmů jsem vždy viděla pouze pár minut a úplně jsem cítila, jak mi odumírají mozkové buňky... To se tady nestalo a pár vtipů z mnoha mne fakt dostalo (nejvíc asi CELODENNÍ HRA PRO ZAČÍNAJÍCÍ KRIMINALISTY). Navíc mi přišlo, že si herci své role docela užívají a tak jsem si to také užila... ()

Stanislaus

Čeští tvůrci si řekli, že natočí vlastní verzi Bláznivé střely, a tak vznikl Případ mrtvého nebožtíka. Už podle traileru je člověku jasné, že půjde o vcelku nenáročnou ptákovinku. Mě osobně do kina nalákala skutečnost, že se snímek odehrává z velké části na univerzitě, se kterou jsem studijně spjatý už dlouhá léta. Kdo zná dobře Olomouc, tak se neskutečně pobaví nad prostřihy mezi jednotlivými dějovými lokacemi. Vedle slabšího technického zpracování (panoramata nad městem a umělí ptáci okolo Dómu) mi nejvíc vadilo nestravitelně rychlé dávkování vtípků a gagů, z nichž byly některé celkem povedené, ale jelikož jich bylo v některých místech až přespříliš, tak některé z nich přišly vniveč. Příběhově jde o skrz naskrz přímočarý a plochý kousek, u něhož je divákovi téměř od počátku jasná identita zločince - i když v tomto případě šlo spíše o natočení nenáročné krimikomedie s parodickými prvky a množstvím hvězdných cameí, která byla místy až trestuhodně nevyužitá. ()

cmenda

Krásná a povedená Česká komedie která si bere na paškál všechny současné kriminálky ať už zahraniční nebo české , a ukazuje klasické klišé a postupy které jsou vždy jak přes kopírák. Chápu že nikdo to může brát jako snižování úrovně českého filmu ale musí to brát s nadsázkou a s tím že je to komedie .Nakonec obsazení je bezvadné a David Novotný ten ukazuje že umí zahrát vše bravůrně . ()

bobstock

Další z případů jak je těžké udělat komedii, která by sedla většině nebyla trapná a na pozadí měla neotřelý nápad. Prostě to asi nejde. Pár fórů sedlo, protože sem je ještě neslyšel nebo neviděl, zbytku se člověk ušklíbne, protože nejsou váš vkus a nebo jsou provařený a film se hlavně nechce tvářit kameňákově po Šmídmajerově režii. Trailery těmto kouskům též ubližují vzhledem k vystříleným vtipům dopředu. Lehké zklamání po ukázce z kina, ale to se už občas stává stejně jako třeba unikající moč. 45% ()

• Film se natáčel také v prostorách Lékařské fakulty Univerzity Palackého. (dama2014)
  • Mezi závěrečnými titulky běží ještě jedna scéna. (SONY_)
  • Poslední klapka padla v Olomouci dne 28. 7. 2019. (rakovnik)