Agatha Christie's Poirot - Season 11 (2008) (séria)

Mačka medzi holubmi (S11E02)

(epizóda)
  • Česko Kočka mezi holuby (viac)

Blízko-východná krajina Ramat sa stane obeťou protimonarchistickýchb revolucionárov. Dedička trónu, princezná Shaista, sa musí uchýliť v Británii do bezpečia - ukryjú ju v malej dievčenskej škole v Meadowbank, ktorú vedie pokroková slečna Bulstrodeová. Lenže keď tu nájdu slečnu Springerovú, známu šikanovaním, zapichnutú oštepom, ukáže sa, že Meadowbank nie je asi tým najbezpečnejším miestom na Zemi. Poirot a inšpektor Kelsey zistia, že ktosi z pracovníkov školy nie je asi tým, kým by mal byť. Čoskoro nájdu mŕtvu ďalšiu učiteľku, mademoiselle Blancheovú a princeznú Shaistu unesú... (STV)

jane1106

Mám velkou radost, že i novější filmy s Poirotem si zachovávají vysokou kvalitu. I přes to, že postava detektiva je v nich pojata už mírně odlišně, je komplexnější, hlubší a emotivnější (zřejmě věrnější Agathině předloze, se kterou nemám zkušenosti). Kromě toho se zde efektivněji pracuje s filmovými prostředky a atmosférou, která je v tomto díle opravdu vydařená. Brutální vraždy se tentokrát odehrají v ryze ženské společnosti, jejíž střed je prosáklý nenávistí k jedné nepopulární osobě. ()

Agatha

Smrt staré posluhovačky mi přišla o něco lepší, ale i tak jsem si i tento díl užil. Obdivuju jak se tvůrcům podařilo najít vhodné herce, které by se i zevnějškem podobaly charakterům, jenž tak dobře autorka vykreslila. Nenašel se jediný herec, který by se nějak extra rozcházel s mými představy, jenž vznikly při čtení knížky. Předloha mě překvapila hodně, protože nápad umístit zločiny do dívčí školy, je skutečně originální. Také mě překvapilo jak dobře si tvůrci poradili se samotným Poirotem, který v knize nastupuje na scénu až téměř ke konci. Velmi kvalitně zahrané a s výborným dabingem, což se také cení, obzvlášť když není možnost původního znění. Jsem velmi rád, že kvalita filmových přepisů díla Agatha Christie neklesá a stále divákovi nabízí něco zajímavého. Jen tak dál! ()

CSSML

Dobře natočené, kamera kvalitní, ovšem v závěru udělala Agatha z Poirota idiota. Každý průměrně inteligentní detektiv by nechal tajného agenta zatknout okamžitě, jakmile by zjistil jeho totožnost, protože každý průměrně inteligentní detektiv ví, že agenti u sebe nosí pistoli a jsou připraveni zastřelit každého a nakonec sebe. Jen geniální Poirot musí svou genialitu ukázat v idiotické konfrontaci, v závěrečném kolečku vrahů, a dát vrahu příležitost znovu vraždit. Podobně nesmyslný konec byl v díle Čas přílivu. ()

necisty

Moc se mi líbilo prostranství a když už mi to tak strašně připomínalo Harryho Pottera, tak tam dali aspoň Cho Changovou:D. Hezký díl, super atmosféra, zajímavá a dobře podaná zápletka. Nemám nic proti. Teda až na tu dementní studentku s předkusem, ta mě tam snad štvala víc než oběť. ... Tenisové rakety, diamanty, lakros, princezna. ()

Tom_Lachtan

Jeden z nejlepších Poirotů, jednak je hrozně zábavné ho pozorovat mezi chovankami dívčí internátní školy a navíc má v sobě kus šestákového, béčkového dobrodružství, plného agentů, převratů v exotických zemích a princezen. Ano, je to možná trochu laciné, ale hrozně osvěžující odbočka od hutných sídel a dědictví, jehož součástí je i vysušený komorník s vizáží chlupatého candáta. ()