Agatha Christie's Poirot - Season 3 (1990) (séria)

Detektív Poirot: Ako sa darí tvojej záhradke? (S03E02)

(epizóda)
  • Československo Ako sa darí tvojej záhradke? (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, 1991, 50 min

Poirot a slečna Lemonová cestujú do Surrey, aby navštívili slečnu Ameliu Barrowbyovú, ale na mieste zistia, že v noci umrela. Poirot s ňou mal deň predtým nemilú skúsenosť na výstave kvetov. Dala mu prázdne vrecko od semien. Keď prišiel domov, zistil, že mu napísala žiadosť o pomoc. Poirotovi sa okolnosti jej smrti nepozdávajú. Patológ mu potvrdí, že bola otrávená strychnínom. (RTVS)

laepus

Dějově poněkud průměrný díl s menším počtem postav, tím pádem i podezřelých - o to lepší ale v provedení - Poirot jako čajová růže, Poirot vonící a Hastings v roli sekretářky - tyhle všechny tři momenty se pak v závěru protnou ve vynikající závěrečné scéně, kdy Poirot všechny vypere z obýváku ven... ()

PavelZava

Drobný vtípek mezí slečnou Amelii Barrowby a H.Poirotem na výstavě květin : Také máte vlastní zahradu ? * Doufám, že se jednou uchýlím k pěstování dýní, zatím mám jen truhlík za oknem. * Francouzské poznámky H.Poirota mě baví, zde kromě obvyklého Eh bien ! přidá ještě Je vous en prie, madame a Monsieur le docteur * Rozhodčí soudce geniálně nenápadně vysvětlí za pomocí 3 koňů, jak je to se závětí slečny Barrowby ***** Šarmantní Slečna Lemonová (Pauline Moran) dostane v tomto díle větší prostor, což využije naprosto nárabně, působí zde jako Watson v sukních a sluší jí to moc (kostým, makeup, rty a oči) i její poznámky jsou skvělé Pomáhala jsem za války v nemocniční márnici nebo V práci nikdy parfém nepoužívám, pane Poirote … to by bylo nanejvýš nevhodné ! V tomto díle jen září ! ***** Poznámky o Marxových výrocích a bolševicích byly dobré ()

xxlch

LencaN

S03E01 - Poirota na výstavě květin osloví stará dáma, která mu daruje sáček sazeniček, protože se na sebe snaží upoutat jeho pozornost. Bojí se totiž o vlastní život. Tomuto dílu se nedá upřít jeho vtipnost - Hastings je na cosi alergický, chudák slečna Lemonová a její kartotéka, ale jak se v Poirotovi objeví politikaření, tady to byli bolševici a ruská šlechta, tak mě to odpuzuje. ()

vecnaAmbra

Na tomto diely sa vždy veľmi smejem pri tej časti utekania s vidlami, čo bolo podľa mňa úplne zbytočné a trápne. Vidíme, že Poirot by naozaj nemohol mať lepšiu asistentku ako precíznu a poriadkumilovnú slečnu Lemonovú. ktorá občas necielene slovkom napomôže aj riešeniu prípadu, Hastings neškodný mumák ako vždy no a Poirot? Parfém a pomenovanie ružovej ruže podľa neho? U neho prečo by nie a ani náhodou by som ho preto neoznačovala v zmysle metrosexuála. On je jednoducho len veľký gentleman. ()