Agatha Christie's Poirot - Season 6 (1994) (séria)

Detektív Poirot: Nemý svedok (S06E04)

(epizóda)
  • Slovensko Nemý svedok (viac)

Emily Arundelová mala pocit, že jej príbuzní tak túžia po dedičstve, že by najradšej urýchlili jej smrť. Poirot jej dal dobrú radu: najlepší "liek" na rodinu, ktorá čaká na smrť je zmeniť závet a rodine oznámiť, že sa na dedičstvo teší márne. Emily skutočne zomrela. Išlo o prirodzenú smrť alebo starej dáme niekto pomohol na druhý svet? To je práve úloha, ktorú musí Hercule Poirot vyriešiť. A nie je to také ľahké, ako sa spočiatku zdalo. (STV)

genetique

Ešte som nevidel zle natočenú časť s mojím, čím ďalej obľúbenejším detektívom a ani táto nie je výnimkou. A. Christie musela byť buď sama iniciátorkou týchto prípadov, ale bola naozaj génius, pretože zosnovať každý prípad do takej enormne zamotanej situácie a zobraziť toľko možností motívov, nechápem. Navyše ten psíček je naozaj kúzelný. 85%. ()

PlayEasy

Trochu zklamání. Chyba není v naprosto dokonalé Agathině předloze, naopak v přílišné odlišnosti od knihy. Jiné epizody se děl královny detektivek drží velmi striktně a mají své kouzlo, zde je mnoho odlišností i zbytečných vynechávek ...a nevhodný casting to celé dovršil. Dumb Witness nás určitě bavil, přesto preferujeme trochu jiný styl. ()

LencaN

S06E04 - Sympatický díl s foxterorem, který pomáhá Poirotovi, i když mluvit neumí. Ale kukuč měl srandovní. Jeden chlapík se snaží o překonání rychlostního rekordu v lodi na jezeře, následuje nehoda jeho tety na schodech, pak i smrt, ke které se připletou jak manželé brzy se stěhující do Řecka, tak sestry duchařky a další vypočítaví příbuzní a známí. Už jen kdyby byl samotný díl o Poirotovi starajícím se o pejska, tak už jen to by stálo určitě za 4*. Tady to máme zasazeno ještě do zločinu, jehož řešení nakonec bylo jednoduché, i když jsem tápala od začátku do konce. Pěkný, nepřekombinovaný díl. ()

akisha

Poiroti se Suchetem se dají zřetelně oddělit na starý do roku 2000 a nový od roku 2000, který mají úplně odlišnou atmosféru. Tenhle spadá do kategorie starý, což znamená víc vtipu + Hastings, Japp a Lemonnová. Příběh na Agathu klasickej, kvalita průměrná (rozuměj cyklus HP se Suchetem má průměr kolem 80%). Nejlepší jsou ovšem ty dvě trhlé baby senzibilky, co fanscinovaně sledují, jak oběť umírá a její duše uniká "do éteru". ()

kaylin

Po delší době jsme se vrátili k tomuhle parádnímu seriálu a musím říct, že se mi tenhle díl opět velmi zamlouval. Ona je kostra jasná. Hodně podezřelých s tím, že každý může vraždit. Ale jednotlivá zabíjení jsou pořád nápaditá a jsou zde postavy, které vás zajímají. Skvěle se dál daří rozvíjet poirotovský mýtus. ()

• Při rozuzlení říká Hercule Poirot (David Suchet), že všechny formy fosforu (bílý, černý, červený fosfor) jsou jedovaté. Pravda ale je, že jedovatý je jen bílý. (Sebi236)
  • Foxteriér Bob se ve skutečnosti jmenoval Snubby. (Sebi236)