Agatha Christie's Poirot - Season 6 (1994) (séria)

Vraždy na Hickory Road (S06E02)

(epizóda)
  • Česko Případ v ulici Hickory (viac)

Hercule Poirot má o starosť navyše. Slečna Lemonová, Poirotova asistentka, doteraz vykonávala svoju prácu bezchybne. Lenže v poslednej dobe sa kopí chyba na chybu a šokovaný Poirot sa snaží prísť na to, ako sa môže spoľahlivý človek premeniť na nezodpovedného babráka. Zdá sa ale, že za jej problémami stoja starosti o jej sestru. Tá má neustále problémy so svojim hostelom, ktorý sa pravidelne stáva terčom rôznych krádeží. Starostlivý detektív Poirot sa preto spája s inšpektorom Jappom, aby prišli na koreň reťaze zločinov. (STV)

Lupes

Tohle je výborná detektivka. Četl jsem i předlohu a televizní zpracování se jí docela dobře drží (byť např. nutnost krádež žárovek není ve zfilmované podobě úplně podložená). Vzhledem k povaze odhalení nelze si tentokrát stěžovat ani na poirotovské usvědčení bez důkazů. Nahlédneme do studentského bydlení (koleje) a kdo byl někdy na ostrovech v roli studenta, tak trochu zjihne. Díl nemá námětem v poirotovské sérii obdoby, vyvaruje se i nešvarů v podobě převleků a nečekaných dědiců. ()

blackrain

Rozdíly mezi Brity a Belgičany jsou opravdu velmi značné. Scény s kulturními střety mezi Jappem a Poirotem celý příběh hodně odlehčovaly, ale také bohužel strhávaly všechnu pozornost na sebe a odváděly ji od závažného zločinu. Jejich drobné šarvátky se začínají krásně stupňovat. Já si ani nepomatuju, jestli jsem někdy viděla paní Jappovou. Není ona náhodou něco podobného jako paní Colombová? U tohoto příběhu mě obzvlášť zajímalo, jak se to celé rozplete. ()

meemini

Ulice Hickory je hodně vzdálená od své knižní předlohy. To mi přijde jako velká škoda, protože tím přišla o mnohem širší kolorit postav a hlavně jejich charakterů. Případy slavného detektiva s knírkem střiženým proklatě přesně, jsou vždycky tak dobře napínavé a vychází ze skutečnosti, že tak by se to klidně stát mohlo. Tenhle televizní seriál filmů je na beton klasika a nebo by se to tak mělo brát. Zrovna Hickory Dock je trochu slabější článek. ()

swinevenca

Skupina pro Poirotovo vyšetřování je klasicky uzavřená a pořád na jednom místě, inspektor Japp je zase jednou správně tragická figura, zápletka jako vždy pro normálního smrtelníka nerozluštitelná, to mají díly víceméně společné. Tentokrát je k tomu přidán mladej Lewis a zajímavá režisérova hra s všudypřítomnou myší a vyřešit naráz tři případy se ani tomuhle belgickému čmuchalovi nepovede každý den. Jen pohled na třicetileté anglické studenty a jejich kolejbábu mi nebyl moc po chuti. ()

kaylin

Tyhle dlouhé díly prostě stojí za to. Je to zábavné, ale co víc, je zde zápletka, která je neskutečně zajímavá. Začíná to jen tím, že se ztrácí nějaké věci, ale postupně dochází až k tomu, že se odkryje skutečná pravda. Odkrývání je pozvolné, ale velmi funkční a účinné. Tentokrát jen těžko přijdete na to, kdo je skutečně vrah, i když asi budete tušit proč. ()

• Pri záverečnom rozuzlení v obývačke internátneho domu sa za Poirotom nehýbu hodiny. (BoncheR)